Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie silnika - poduszki


zen8000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wygląda na to że padły mi poduszki gumowo-olejowe silnika prawa i lewa. Silnikiem lekko trzęsie na wolnych co dobrze czuć podczas ruszania. Obie poduchy mają zacieki z czerwonego płynu. Pytanie jest proste czym je zastąpić tak wiem najlepiej ASO ok 440szt ale czy może ktoś wymieniał na jakieś tańsze zamienniki za 200zł i ma jakąś opinie na ich temat. Osobiście znalazłem Febi za coś ok250 zł szt. I czy poduszka (odbojnik) czołowa znajdująca się w pasie przednim to też g-olejowa czy zwykła tak jak to było w przypadku B5?

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia jest zwykła, ja lewą kupiłem używaną w bardzo dobrym stanie ze względu że jest elektryczna, nie wiem może 1.8t mieć zwykłą - poprawa była ogromna, a prawą z powodu oszczędności kupiłem febi - poprawa była ale i tak nie jest najciszej, może w benzynie lepiej to wypadnie to lepiej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( będzie trza wywalić 900zł na poduchy i down pipe na dalszy plan znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO pospisuj dokładne numery poduch z odpowiednimi końcówkami do Twojego samochodu - poda Ci to gość po vinie - i zamów sobie na getem.pl. Zawsze to parę zł zaoszczędzone względem ASO.


W zeszłym tygodniu zmieniałem poduchę i różnica w cenie getem 430zł - ASO 490zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..też zmieniałem ostatnio, zajechałem do aso powiedziałem za ile mogę kupić oryginał i dostałem 10% rabatu na dzień dobry i cenowo wyszło jak zamawiane w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi padła poducha pod skrzynię i ograniczony funduszami kupiłem ori używana poduche zapłaciłem groszę-poducha w dobrym stanie i nawet jak by miała mi się po roku wybić (chodz juz jeżdze na niej pół roku) to mogę sobie kupić 4 takie w cenie nowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 8E0 199 379 i 8E0 199 382 znalazłem dużo tylko różnią się literkami na końcu czy to wszystko jedno jaka.literka czy muszą być typowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literki na koncu tez maja znaczenie...

jak masz malo kasy mozesz kupic zamienniki febiego z b5 1.8t po stowce nowki chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem febi za 300zł 2szt

zero poprawy wiec trzeba problemu szukac gdzie indziej> Stare były już dość mocno styrane auto dalej na wolnych wpada w wibracje czuć na kierownicy i fotelu a przy ruszaniu bez gazu dusi się jak by miał za mało momentu nie wiem czy to dwumas czy pleciona czy poduszka skrzyni... Jestem bez mapy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że odkopię. Czy są jakieś metody diagnozy poduszek silnika poza wzrokową oceną? Przenosi mi na biegu jałowym drgania na kierownicę i całą budę. Obejrzałem dokładnie poduszki i prawa (pod turbiną) od połowy ma brunatny zaciek na metalowej obudowie. Coś z niej wypłynęło, dodatkowo wygląda jak by się zapadła ale trzyma sztywno. Znacie jakieś sposoby na diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden patrzy pod maskę a Ty ręczny i ruszaj powoli na sprzegle zobaczcie jak silnik się zachowuje jak chce wyskoczyć do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obejrzałem dokładnie poduszki i prawa (pod turbiną) od połowy ma brunatny zaciek na metalowej obudowie. Coś z niej wypłynęło, dodatkowo wygląda jak by się zapadła ale trzyma sztywno.

Tu masz odpowiedź. Jak puściła to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One już tak oryginalnie wyglądają jak by się zapadły tzn mi też się tak wydawało a one poprostu takie są. Co do wycieku umnie były oby dwie obciekniete czerwonym płynem. Ponoć olej który jest w poduszkach ma taki kolor. Po wymianie faktycznie były uszkodzone niestety po wymianie Poprawy brak wychodzi na to że poszedł dwumas:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać czy wymiana dwumasa pomaga. Mi już nie starczyło na to cierpliwości hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK JAK UBIERAM TROCHE SIANA TO WYMIENIE TYLKO NA RAZIE SAM NIE WIEM NA CO WYPADAŁO BY WSADZIĆ TAM COŚ TROCHĘ MOCNIEJSZEGO BY WYTRZYMAŁ WIĘCEJ MOMENTU GDY JUZ TROCHĘ PO MODZĘ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, zauwazylem ze wycieka mi plyn z lewej poduchy silnika( tej od kierowcy) i jak sciagalem miske olejowa zdjalem poduche i mechanik zamowil mi poduche firmy Corteco, zaplacilem w hurcie 150 zl wiec jest git bo ori podobno 450zl :/ ostatnio juz termostat kupilem za 500 wiec narazie trzeba przystopowac :D ale pytanie jest takie, czy prawa i lewa poducha czyms sie roznia? Bo prawa ma taki gumowy kaptur a lewa nie miala zadnego. Jak przyszla ta nowa poducha, byla juz z takim kapturem i teraz nie wiem czy to przyszla prawa i pasowala pod mocowanie czy prawidlowa lewa. Bo sie zastanawiam czy np jedna jest mocniejsza a druga slabsza i jesli np zalozylem wlasnie prawą na lewa strone to szybko wyzionie ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ORI bo są gumowe olejowe lepiej tłumia a Febi i inne są tylko gumowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie czeka wymiana poduszki (strona pasażera) :kwasny: Przy ruszaniu z pierwszego biegu telepie mi całą karoserią,  muszę bardzo delikatnie ruszać i najlepiej przytrzymać na pół sprzęgle. Zauważyłem wyciek z poduszki i już wiedziałem gdzie leży przyczyna tych wstrząsów przy ruszaniu z miejsca. Tylko teraz kwestia poduszki z tego co widzę nr. poduszki jaka jest obecnie to 8E0199382A a ETKA pokazuje 8E0199382L. Czyżby ktoś kiedyś wstawił poduszkę z innego silnika ? I o chodzi chodzi z tymi literkami na końcu numeru - ma to jakieś znaczenie? Teraz już nie wiem jakiej mam poduszki szukać :mellow:

 

WP_20170603_20_49_22_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś z Was dalej na kupionych poduszkach Febi? Jak się zachowują po kilku/kilkunastu miesiącach?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przestrzegam !
Z racji tego iż jestem trochę Januszkiem, lubię "przyoszczędzić", przewaliłem całe forum poszukując info odnośnie zamienników poduszek pod silnik.
Uparłem się, że skoro ktoś tam jeździ, to ja też będę i kasa w kieszeni :)
Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna. 
Kupiłem lewą, olejową poduszkę Corteco (niby renomowana firma), która wyglądała jak ori i o ile kiedy było ciepło było w porządku, to gdy temperatura spadła poniżej 10 st, był dramat... Telepało jak traktorem, zaczęły się odzywać plastiki, których kiedyś nie było słychać. Nie chcę wiedzieć co by się działo z autem, gdy na zewnątrz byłby mróz:thumbdown:
Poducha poszła do reklamacji, którą na szczęście uznali i kasę zwrócili. Kupiłem w końcu ori (cena coś 460zł w aso) i jest ok !
Także przestrzegam przyszłych wymieniaczy poduszek, jeżeli kupisz zamiennik, to później się wku**iasz i liczysz na to, żeby zwrócili kasę, czekając z utęsknieniem na montaż ori :kox:

Także tyle ode mnie :D

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...