Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPRYSKIWACZE W ZDERZAKU ROCZNIK 1995


audia41.6

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pytanko czy jest możliwość przerobienia zwykłego zderzaka na opcje z wyskakującymi spyskami niezbędne mi to do xenonków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Również podłaczam sie do topicu.. Ale rozmawiałem podczas kontroli z "panem" z drogówki i powiedzial ze nie jest to nigdzie napisane ani nie jest to obowiazek posiadanie spryskiwaczy.... Ale w naszym kraju róznie to bywa.. wiec warto uniknac opłat ... Osobiście przymierzam sie do kupna zderzaka i przerobki na rs4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi).

Każda inna "domowa" instalacja jest nielegalna i może stanowić podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego!

Te wiadomości są też w prawie o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi).

Każda inna "domowa" instalacja jest nielegalna i może stanowić podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego!

Te wiadomości są też w prawie o ruchu drogowym.

w polsce napewno zaden gliniarz ni epatrzy czy masz spryskiwacze na ksenonach wiec nie ma sie co przejmowac jak narazie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami dobrze że tak mało wiedzą :)

Weźcie pod uwagę tez innych uczestników nie tylko siebie na drodze , bezwzględnie musza być spryskiwacze przy ksenonach a to niedlatego żeby ładnie reflektory wyglądały tylko po to żeby brudne lampy nierozpraszały światła i nieraziły nadjeżdżających z przeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kompletny zestaw od audi S4 czyli reflektory i system samopoziomujący dałem za to 700 zl a pozatym przepisy nie określają jednego OK mam spryskiwacze reflektorów i co dalej a czy mam obowiązek mieć płyn do spryskiwaczy wiec na co mi przepraszam one jak psikają powietrzem :lol: O i jeszcze jedno ja mam na lampach napis E4 a E1 są to zwykłe soczewki montowane seryjnie w audi A6 starej 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami dobrze że tak mało wiedzą :)

Weźcie pod uwagę tez innych uczestników nie tylko siebie na drodze , bezwzględnie musza być spryskiwacze przy ksenonach a to niedlatego żeby ładnie reflektory wyglądały tylko po to żeby brudne lampy nierozpraszały światła i nieraziły nadjeżdżających z przeciwka.

zawsze mozesz stanac i przetrzec szmatka lampy i tez bedzie cool :razz: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak też właśnie robiłem do tej pory po za tym chciałem zasugerować że pełną czystość reflektora dają dopiero spryskiwacz + wycieraczka jak to ma miejsce w volvo s40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja u siebie zakladalem xenony, są oryginalne na szczescie , ale calej reszty tych bajerow nie ma :) juz kilka razy mnie kontrolowali policjanci i nic, baaa nawet na przegladzie koleś nie zwrocil na to uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam troche inne pytanie

probowalem uruchommic swoje spryskiwacze lamp w B5 kombi i niestety mi sie nie udalo

na poczatku nawet nie wiedzielem jak sie je wlacza, dowiedzialem sie ze przy zapalonych swiatlach podczas spryskiwania przedniej szyby, ale niestety

zastanawiam sie gdzie jest przyczyna?

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze reflektorów zadziałają jeżeli przytrzymasz dłużej niż sekundę spryskiwanie szyby, oczywiście przy włączonych światłach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

przepraszam, że zrobię OT ale nie chcę zakładać nowego tematu dla jednego pytania. Koledzy powiedzcie mi jaki jest koszt wstawienia xeonów do A4 z 95 roku. W niedalkiej przyszłości chciałbym zrobić to u siebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zespolone po 99 wraz z zarowkami 2000 zl (ja mialem nowki) + 180 za przerobke blotnikow i kostki. Dochodzi do tego koszt przerobienia zabezpieczenia w instalacji chyba 100 zl o ile pamietam. To jest okolo 2300. Mozna poszukac uzywek xenonow, ale ja mialem nowki z pewnego zrodla i nie mam z nimi zadnych problemow (mam je okolo 7 miesiecy) Efekt jest powalajacy. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy zespolone po 99 wraz z zarowkami 2000 zl

dość sporo, w większości sklepów motoryzacyjnych można to nabyć za 1500zł

przerobienia zabezpieczenia w instalacji

możesz rozwinąć temat :?: o jakie zabezpieczenie chodzi :?:

no to nie mała kasa

a jak wartość auto wzrosła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne Lampy (zespolone) do A4 za 1500 zl (valeo)?

Normalnie mamy zarowke h4. Po zmianie reflektora jest d2s + h7 drogowe. Jesli masz wlaczone mijania (xenon) i wrzucasz dlugie to automatycznie xenon sie wylaczy. Dlatego jest potrzebna modyfikacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne Lampy (zespolone) do A4 za 1500 zl (valeo)?

dokładnie tak

Normalnie mamy zarowke h4. Po zmianie reflektora jest d2s + h7 drogowe. Jesli masz wlaczone mijania (xenon) i wrzucasz dlugie to automatycznie xenon sie wylaczy. Dlatego jest potrzebna modyfikacja

i juz wszystko wiem , dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...