Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Na wyświetlaczu radia i FIS świeci się napis PHONE


pwrlax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj podczas podłączenia telefonu przez bluetooh coś się zawiesiło i teraz przez czały czas świeci mi sie napis PHONE a radio nie gra. Co z tym zrobić. Temat był już na forum ale został spuszczony w kanał.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja tez mam podobny problem tylko u mnie od samego poczatku (jak tylko kupilem auto) byl ten problem. Ktorys z kolegow pisal, ze jak wyjmiesz radio (najpierw trzeba wyjac panel sterowania od klimy) to z tylu sa dwa bezpieczniki i ktorys z nich byl spalony. Ja bede to robil w weekend i sie okaze czy to jest rozwiazanie na Nasz problem. Dam znac co udalo sie zdzialac:)

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Trochę mnie to kosztowało zdrowia ale się udało. Zlokalizowałem bezpiecznik od radia (lewa strona kokpitu po otwarciu drzwi) i wyciągnąłem go na kilka sekund. Po ponownym wsunięciu radio działa normalnie. Maniek zobacz tą metodę jest szybsza i nie musisz wyciągać klimy i radia.

pozdro

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w weekend dzialalem z tym telefonem i jednak to nie to (przynajmniej w moim przypadku). Wyjalem klime, radio i okazuje sie ze u mnie jest tylko jeden bezpiecznik (sprawny). Ja mam adapter starszego typu (na kabel) i podejrzewam, ze dlatego przy radyjku byl jeden bezpiecznik. Te z bluetoothem moga miec dwa. W tej chwili jestem na etapie szukania adaptera Cullmanna do Nokia 6310i (mam do 6210/6110/7110, a telefon 6310i) bo wydaje mi sie ze ten moj adapter nie chce gadac z 6310i i dlatego na radiu wyswietla PHONE. Jak sie uda to dam znac.

Pozdrawiam

Maniek[br]Dopisany: 20 Październik 2008, 21:01_________________________________________________Witam,

kolejne proby ustalenia przyczyny zakonczone, ale niestety znowu zakonczone niepowodzeniem. Mianowicie: spotkalem sie z kolega Hołk i sprawdzilismy jego uchwyt (do Nokia 6310i) u mnie i okazalo sie ze tez nie dziala. Po sprawdzeniu mojego uchwytu (do Nokia 6210) u Hołk'a okazalo sie ze dziala bez zarzutu. Wnioskuje ze problem tkwi nie w adapterze tylko w centralce od telefonu lub jeszcze cos innego. Jakies pomysly, sugestie???

Pozdrawiam

Maniek [br]Dopisany: 26 Październik 2008, 15:31_________________________________________________Witam,

po wielu probach, testach itd. udalo mi sie w koncu zlokalizowac przyczyne wyswietlania napisu PHONE na wyswietlaczu radia i FIS. A mianowicie: rozkrecilem podstawe do adaptera (przymocowana do konsoli glownej). Do tego potrzebny jest klucz/srubokret Torx 6. Odkrecamy 6 srubeczek. Po zdjeciu maskownicy, odwracamy i powinna sie tam znajdowac taka malutka metalowa pastylka (wyglada jak mala bateryjka). To jest magnes. W moim przypadku odkleil sie od tej plastikowej maskownicy. Trzeba zwrocic uwage na polaryzacje tego magnesu gdyz w adapterze ktory pozniej zakladamy na ta podstawe znajduje sie kontrakton ktory jest zalaczany wlasnie przez ten magnesik. Jezeli magnes bedzie odwrocony moze nie wytwarzac pola magnetycznego i kontrakton sie nie zalaczy. Po wklejeniu magnesiku (klej kropelka wystarczy) skladamy wszystko w odwrotnej kolejnosci. Podlaczamy kabel od adaptera do podstawy, wkladamy adapter w podstawe i powinno dzialac. Taka drobnostka a tyle szukania i nerwow:(

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mnie wczoraj przydarzyło się dokładnie to samo. na wyświetlaczu miga PHONE + brak dźwięku z rnse. dodam że ja nigdy nie miałem bluetootha ani żadnego adaptera do telefonu. po prostu rns i tyle. ehhh... ostatnio nie mam szczęścia... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mnie wczoraj przydarzyło się dokładnie to samo. na wyświetlaczu miga PHONE + brak dźwięku z rnse. dodam że ja nigdy nie miałem bluetootha ani żadnego adaptera do telefonu. po prostu rns i tyle. ehhh... ostatnio nie mam szczęścia... :wallbash:

sprawdz bezpieczniki od radia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bezpieczniki od radia :naughty:

QRRRR... zszedłem właśnie do samochodu. no i d*pa. akumulator wyczerpany... i wszystko kwiczy... no zaraz sobie w łeb strzelę chyba... był tu podobny przypadek w jakiejś B5 ale niestety nie wiem jak autor sobie poradził...[br]Dopisany: 15 Sierpień 2010, 16:16_________________________________________________

sprawdz bezpieczniki od radia :naughty:

mówisz o tym z tyłu rns czy tym głównym od strony drzwi? ten główny od radia wczoraj wypiąłem, wsadziłem i problem z phone nadal był. do tych z tyłu rns się nie dostanę bo nie mam wyjmaków... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz bezpieczniki od radia :naughty:

QRRRR... zszedłem właśnie do samochodu. no i pupa. akumulator wyczerpany... i wszystko kwiczy... no zaraz sobie w łeb strzelę chyba... był tu podobny przypadek w jakiejś B5 ale niestety nie wiem jak autor sobie poradził...[br]Dopisany: 15 Sierpień 2010, 16:16_________________________________________________

sprawdz bezpieczniki od radia :naughty:

mówisz o tym z tyłu rns czy tym głównym od strony drzwi? ten główny od radia wczoraj wypiąłem, wsadziłem i problem z phone nadal był. do tych z tyłu rns się nie dostanę bo nie mam wyjmaków... :kwasny:

jesli te przy drzwiach sa ok to probuj z tylu RNS-E, jesli aku Ci siadlo to moze jakies zwarcie idzie albo aku juz wywinal kopyta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem bezpiecznik przy drzwiach od radia odpięty na jeden dzień i po wpięciu spowrotem wszystko jest ok... radnio śmiga a komunikat zniknął :gwizdanie:

no nic... póki co jest ok.

ps.

dwa dni temu jak odpinałem to tylko na minutę... może góra dwie lub trzy... po wpięciu problem pozostawał, więc jedyne póki co przychodzi mi do głowy to że trzeba odpinać na dłużej. któryś kolega wcześniej pisał że na 20min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem a4 b6 z u chwytem na adapter. Czy kazdy adapter np Nokia 6310 6230 i tp będzie kompatybilny z uchwytem i dalej elektroniką w aucie.

Wykonałem próbę z adapterem do 6310 i telefonem 6310 i PHONE na fis i nie daje się odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...