Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze przepływomierze odczytuja ilość powietrza i jakość zasysanego powietrza. Myślę że tam jest pies pogrzebany. Spadek wydajności nie wywala błędu. Na dniach przyloze się bardziej do czyszczenia, strzykawka denaturatu powinna pomóc

W tego rodzaju przeplywce zadne czyszczenie nic nie da. Drucik pomiarowy jest zbyr delikatny co najwyzej mozesz go uszkodzic. A gdyby nawet udalo ci sie go wyczyscic to wymagal by kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak auto jest na luzie i dodajesz gazu to też wolno spadają obroty ? czy normalnie ?

Problem jest TYLKO przy zmianie biegów czy na jałowym podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np mam niepodłączony czujnik sprzęgła i objawy są podobne. Jednak na luzie też dość wolno obroty spadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest jak mam rozpędzone auto i wrzucę luz. Wskazówka zatrzymuje się na chwilkę w miejscu i wolno spada, zatrzymuje się i spada +-co 2 tys obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo, tylko że u mnie to czujnik sprzęgła a u Ciebie nie wiadomo ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wcisnietym sprzęgłem tak samo się dzieje

Wszystko wskazuje na przeplywke, jakby gubila się z obliczaniem powietrza

Wymieniłem filtr powietrza i wymontowalem wkład w przeplywce. Wypsikalem całą puszkę środka do czyszczenia w odstępach 10 minutowych, na gniazdo wtyczki też i wszystko jest ok, obroty spadają płynnie.

Poprawa nie trwała długo, znowu jest jak było. Może się nie rozgrzał dobrze...

Wogole z obrotów długo schodzi porównując inne auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie objawy i winny był zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Po wymianie lux a koszt - para dych.

Witaj.Jak wygląda ten zaworek i gdzie on sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że zmieniając bieg obroty podnoszą się minimalnie i spadają falowo co 2 tys km, choć nie zawsze. Kusi mnie żeby wytargac przepustnice i wyczyścić porządnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na zimnym silniku wszystko jest ok po rozgrzaniu głupieje. Jeżeli chodzi o termostat to na pewno nie to wymieniałem bo mi padł i nadal to samo, układ jest szczelny myślę o wymianie odmy może tam być pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części odmy ulegajace zużyciu wymieniłem rok temu. Brak poprawy. Od tygodnia odma po modzie. Wolne schodzenie z obrotów zaskoczyło mnie zaraz po kupnie 2 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czym to może być spowodowane widzę że wiele osób ma ten problem i wszystkim na zimnym schodzi ok a na ciepłym już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica jest ogrzewana płynem z układu chłodzenia. Wyjmował ktoś i próbował czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnice również wyjmowałem wyczyszczona na błysk nie powiem bo było trochę nagaru po zabiegu oczywiście adaptacja i nie widzę żadnych zmian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...