Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

jestem tu nowy z checia bym sie dolaczyl do tego problemu gdyz tez mam silnik 2.0 czysta byna i na zimnym obroty normalnie spadaja przy zmianie biegów a jak sie rozgrzeje to one po chwili opadna co jest wkurzajace bo autem szarpnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat http://a4-klub.pl/index.php?/topic/221750-zmienne-fazy-rozrzadu-wystepowanie-i-zasada-dzialania/

Doszedłem do wniosku że w naszych silnikach nie pracują one jak powinny. Na zimnym olej jest gesty, zawór wysokiego ciśnienia czy wariator mogą pracować normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe to jest ze moze byc wina czujnik sprzegła? tempomat działa, wcisne sprzeglo po chwili opadnie z obrotow na biegu ujme gazu to on powoli schodzi z obrotów. na luzie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odkryłem ze jadąc normalnie po wciśnięciu lekko hamulca odcinany jest pedał gazu możemy go wciskać do oporu a samochód i tak nie reaguje na jego wciskanie a po lekkim wciśnięciu sprzęgła tak się nie dzieje może ktoś coś wie na ten temat moim zdaniem ten czujnik sprzegła powinien tak własnie odcinać przepustnice. Ale tez z drugiej strony czemu na zimnym silniku obroty spadają normalnie a na ciepłym mu się je*ie? Mam dosyć ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze jeszcze zaworek odpowiedzialny za podgrzewanie przepustnicy. mozliwe to ? nie mam czasu kiedy sprawdzic nawet, a widze ze nikt nie wypowiada sie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś wątku, zostało to wykluczone

Dzisiaj odkryłem ze jadąc normalnie po wciśnięciu lekko hamulca odcinany jest pedał gazu możemy go wciskać do oporu a samochód i tak nie reaguje na jego wciskanie a po lekkim wciśnięciu sprzęgła tak się nie dzieje może ktoś coś wie na ten temat moim zdaniem ten czujnik sprzegła powinien tak własnie odcinać przepustnice. Ale tez z drugiej strony czemu na zimnym silniku obroty spadają normalnie a na ciepłym mu się je*ie? Mam dosyć ALT.

Zapewne elektronika odcina pedal gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to to ja wiem i to jest dla mnie logiczne ale dlaczego tak nie robi po naciśnięciu sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na kompie i wyskoczyly mi dwa bledy czujnik sprzegla i katalizator. za niedlugo wymienei ten czujnik i zobacze zmiany. Dobra panowie zmienilem ten czujnik obroty normalnie opadaja lecz co teraz sie stalo, nie dziala tempomat. na tamtym starym tempomat dziala lecz wolno opada z obrotow, ktos powie co to za czary sie dzieja?

Edytowane przez patryk19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na kompie i wyskoczyly mi dwa bledy czujnik sprzegla i katalizator. za niedlugo wymienei ten czujnik i zobacze zmiany. Dobra panowie zmienilem ten czujnik obroty normalnie opadaja lecz co teraz sie stalo, nie dziala tempomat. na tamtym starym tempomat dziala lecz wolno opada z obrotow, ktos powie co to za czary sie dzieja?

Wymieniłeś czujnik sprzęgła i obroty spadają normalnie? Wywaliło Ci błąd czujnika? Bo ja błędu nie mam a obroty tak właśnie głupieją ... Ty też tak miałeś, że na zimnym było ok a na ciepłym dopiero się coś działo nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty spadaja normalnie, rypniety byl czujnik. tak mialem tez tak ze na zimnym bylo ok a jak sie rozgrzal to obroty 2 sek dziwinie zostawaly w gorze, po wymianie czujnika jest ok. tylko mam wrazenie ze przepustnica jest do czyszczenia i adaptacji wraz z wymiana filtrow gdyz jak jezdze spokojnie i czasami tez potrafi sie z tymi obrotami tak dziac ale jak dostanie wpiz*e to przestaje sie tak dziac. Lub cos z katem. wazne ze glownie problem rozwiazalem z tymi obrotami. po rozebraniu starego czujnika znajomy wskazal mi miejsce lamania sie takiej blaszki i mowil ze to typowa usterka, lecz nie pierwszy rzut oka ciezko widoczne

Edytowane przez patryk19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bardzo łatwa :) wystarczy włożyć a czujnik sam się dostosuje tak z będzie się włączał po lekkim naciśnięciu sprzęgła. Waga trzeba jak błąd wyskoczy a tak to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziś jadę do Aso po czujnik. Na początku roku wymieniałem katalizator i cholera znowu się pewnie zapchał...ikonka silnika mnie oswiecila. Ceratec liqui moly już zakupiony, stosował ktoś te cuda?

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem oryginal wyciagniety z innego audi za 50zl bo te chinskie zamienniki to sie nadawaja... wymiana zajmuje 5-7min roboty. wystarczy odkrecic plastik pod kierownica ktory trzyma sie na 3 srubach i dostep jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziś jadę do Aso po czujnik. Na początku roku wymieniałem katalizator i cholera znowu się pewnie zapchał...ikonka silnika mnie oswiecila. Ceratec liqui moly już zakupiony, stosował ktoś te cuda?

Daj znać jak wymienisz i czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 9 do 18 na warsztacie byłem,wszystkie klocki, końcówki drążków (oryginał jeszcze siedział), wszystkie poduszki, wszystkie filtry, olej + ceratec. Jutro zbieżność, wymiana płynu hamulcowego i hydraulicznego. Jak będą mieli na miejscu w Aso to biorę i zakładam, w piątek trasa 1500 km

Właśnie wracam z Aso i sprawa wygląda następująco:

oryginał czujnik sprzęgła 8E0 927 189 został zastąpiony w 2010 r czujnikiem 7H0 927 189 w cenie 75 zł. Zamówiłem go, ale zamontuje dopiero za miesiąc jak wrócę. Pozdrawiam :)

29bee6ad2623a5fb18d0f7d27459fccc.jpg

178ecd53d26d46b122821a30a721554d.jpg

Wymieniłem dziś czujnik, ale u mnie jest bez zmian :/ przeplywke chyba mam do wymiany

Dostałem rabat 10% więc cena 66 zł

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 9 do 18 na warsztacie byłem,wszystkie klocki, końcówki drążków (oryginał jeszcze siedział), wszystkie poduszki, wszystkie filtry, olej + ceratec. Jutro zbieżność, wymiana płynu hamulcowego i hydraulicznego. Jak będą mieli na miejscu w Aso to biorę i zakładam, w piątek trasa 1500 km

Właśnie wracam z Aso i sprawa wygląda następująco:

oryginał czujnik sprzęgła 8E0 927 189 został zastąpiony w 2010 r czujnikiem 7H0 927 189 w cenie 75 zł. Zamówiłem go, ale zamontuje dopiero za miesiąc jak wrócę. Pozdrawiam :)

29bee6ad2623a5fb18d0f7d27459fccc.jpg

178ecd53d26d46b122821a30a721554d.jpg

Wymieniłem dziś czujnik, ale u mnie jest bez zmian :/ przeplywke chyba mam do wymiany

Dostałem rabat 10% więc cena 66 zł

Jak wymienisz przepływkę to daj znać, jak pomoże to tez będę kombinować. Ok? Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dam znać. Podłącze vag i będę wiedział o co kaman, narazie jednak przygotowania do urlopu trwają i w poniedziałek wyruszamy do Chorwacji.

Błędów mieszanki nie ma, jednak z lekko wcisnietym gazem minimalnie lepiej ciągnie niż z wcisnietym w podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie reaguje praktycznie w ogóle jak jest gaz wciśnięty w podłogę, taka sama reakcja jest jak dam minimum. Miłego pobytu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...