Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura płynu chłodniczego


Porter3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

W moim 2.4 zauważyłem, że po nagrzaniu wskazówka temp. płynu chłodniczego przesunięta jest bardzo, ale to bardzo minimalnie w prawo... (nie stoi idealnie w pionie).

Sprawdzając w VAG-COM to po zwykłej jeździe temperatura to czasem 92 stopnie - nie powinna przypadkiem zejść do tych 90 stopni?

Czy problem jest z chłodzeniem? (płynu mam wystarczająco).

Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić, czy olać i jeździć?

Z góry dzięki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okej , zdaje Ci się że jest przesunięta. Przy tej temp otwiera się termostat. Ewentualnie sprawdź jeszcze w klimatroniku. Ale dla mnie wsystko wporzadku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Może głupie pytanie, ale jak sprawdzić jeszcze w klimatroniku ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to jak powinna być dopuszczana prawidłowa temepratura? Czy 98~ stopni z obu czujników temperatury (G2 i G62) to powinna być niepokojaca temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawde A4 B6 z 2.4 v6 BDV i temp caly czas oscyluje w granicach 98 stopni. Wejdzie na 100 włącza sie wentylator spada na 99 i sie wyłącza. I tak bez konica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jak szybko wam łapie 90 bo u mnie jak rano jadę do pracy (temperatura na zewnątrz 5 stopni) to muszę przejechać jakieś 7km żeby było 90 potem już trzyma cały czas 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies czy mierzyłeś te 7 km ? bo np 5 km a 7 to juz roznica :D ale mysle ze jak ci sie rozgrzeje i leci gorace wrecz parzace powietrze to nie masz co sie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to długo Ci się grzeje. Moje ARJ 2.4 przy +7st.C na zewnątrz do 90st.C płynu chłodzącego nagrzeje się dokładnie po 4km od wyjazdu z domu. (spokojna droga przez małe miasto bez żadnych korków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2015 o 13:24, Porter3 napisał:

Dziś chciałęm "użyć" tego menu i niestety w moim aucie z 2002 roku nie da się w podany sposób uruchomić menu serwisowego :(. Czy ktoś orientuje się czego to wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2015 o 20:56, Porter3 napisał:

Cześć wszystkim,

W moim 2.4 zauważyłem, że po nagrzaniu wskazówka temp. płynu chłodniczego przesunięta jest bardzo, ale to bardzo minimalnie w prawo... (nie stoi idealnie w pionie).

Sprawdzając w VAG-COM to po zwykłej jeździe temperatura to czasem 92 stopnie - nie powinna przypadkiem zejść do tych 90 stopni?

Czy problem jest z chłodzeniem? (płynu mam wystarczająco).

Co jeszcze ewentualnie mógłbym sprawdzić, czy olać i jeździć?

Z góry dzięki za sugestie

Wskazówka na zegarze nie powinna przesuwać się ponad 90 stopni, jeżeli tak jest oznacza to, że czujnik temperatury przekłamuje i trzeba go wymienić.

Miałem to samo u Siebie, wskazówka powinna stać przy 90 stopniach na zegarze a na VAGU czy nawet na klimatroniku temperatura zawsze będzie wyższa. U mnie na klimatroniku i na VAGU w upalne dni pokazuje 97 stopni. To jest normalne, termostat otwiera się " teoretycznie " przy 89 stopniach, ale wszyscy dokładnie wiemy jak to działa w praktyce w tych czasach.

Także jaki wniosek: Jak masz wskazówkę na zegarze ponad 90 stopni to już zaczynają się objawy przekłamywania czujnika temperatury.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...