Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze złączem elastycznym w A4 B6


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Mam problem ze złączką elastyczną ( parz foto ). Jest do wymiany, te co są dostępne starczają po wymianie na max 3 miesiące.

Czy można zastąpić ją jakąś inną ? Bardziej wytrzymałą ? Podobno można wsadzić lepszej firmy, typu bosal ale nie ma takiego rozmiaru co mam tą starą. Ktoś poratuje jakimś pomysłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz... Jakie 3 miesiące? ;) W moim aucie poprzedni właściciel wymieniał tuż przed sprzedażą, czyli prawie dwa lata i tyle wytrzymała ta plecionka. Wytrzymałaby dłużej, ale ktoś krzywo i źle pospawał i poszło na spawie... :facepalm: Teraz ja zmieniłem i wstawili mi mocniejszy łącznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponuje kupic orginalne zlacze elastyczne nowego typu :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymienialem taka zlaczke u siebie mniej wiecej w sierpniu i trzyma do tej pory kosztowala mnie ok 60 zl. Jesli jest dobrze zalozone to bedzie Ci dlugo trzymac , pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miechy :huh: ja juz 4 rok śmigam po zmianie oplota i nic sie nie dzieje , ona nie jest u Ciebie że tak powiem ..zbyt naciągnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taka dostane ? Pytałem u naszych sprzedawców z forum to nikt nic nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze teraz to znać wymiary, średnica i długość, zostaje allegro, Intercars, firmy zajmujące się wydechami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miechy to zdecydowanie za mało ten element powinien wytrzymac spokojnie 5 lat, oddaj do jakiegos specjalisty to Ci zrobi za 150 zł bez łaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podlacze sie do tematu

Mam taka przypadłość, że po wymianie ddwumasy z kompletnym sprzęgłem pozostaly drgania, wibracje budy samochodu, czy moze to powodowac taki stan plecionki?

 

20180409_140941.jpg

20180408_190323.jpg

Edytowane przez szuszek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się udzielających a nic konkretnego dlaczego zrywa mu plecionkę :) .. odpowiedzią są poduszki pod silnikiem i skrzynią biegów.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałbym się dowiedzieć ile wytrzymuje oryginalne złącze elastyczne, przy jakim przebiegu auta mniej więcej złącze się rozlatuje. Czy możliwe że przy audi a4 B7 2008 1.8t przy przebiegu 170 tysięcy złącze elastyczne już jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

Posypało mi się złącze elastyczne więc chciałem zabrać się za wymianę, lecz nie mam pojęcia jak odkręcić rurę od katalizatora (są tam 3 śruby) do jednej jest tylko normalny dostęp a do pozostałych dwóch ciężko się dostać a chcę to wyciągnąć aby ładnie, oczyścić szlifierką pozostałości po poprzednim złączu i  wspawać nowe złącze. Ktoś podpowie jakimi kluczami i z której strony się do tego dostać i jakie złącze zakupić . Silnik 2.0 ALT rocznik 2001. P.S. na chwile obecną zrobiłem na sztywno zakładając złącze od rury na pozostałości elastycznego złącza

IMAG1248.jpg

rura.jpg

Edytowane przez fronek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...