Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie po przekroczeniu 2tys. 1.8t Q


kowal88

Rekomendowane odpowiedzi

CZeśc koeldzy jak w temacie po przekroczeniu 2 tys. obrotów buczy mi coś delikatnie ,jak wyłączę radyjo itp. żeby słyszeć sam silnik , to słyszę jak by mi ktoś gdzieś połozył telefon komórkowy z włączoną wibrą i leży gdzieś nie wiem gdzie....wiem że śmieszny przykład...ponizej 2tys. ustępuje ten dźwięk

moze ktoś ma pomysł co to może być??

katalizator,plecionka??wtf

Edytowane przez kowal88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź plecionkę, ma czarne przedmuchy? Może gdzieś dziurawa. Wjedź na jakiś kanał i sprawdź cały wydech czy nie jest dziurawy.
Sprawdź też czy buczenie występuje na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest tylko przyjeździe i po przekroczeniu. 2tys i tylko jak dodaje się gazu;\ na jałowym spokój

Witam, byłem u mechanika powiedział cholera wie ,że coś może wpadać w wibrację silnik mówi odpada wydech też....doszliśmy do wniosku ,że występuje to przy 2tys. obrotów tylko i wyłącznie podczas jazdy , nigdy na postoju(nawet gdy dodam gazu)wszystko gra, ale aby ruszę do przodu obroty dojdą do 2 tys. jest dźwięk dokładnie po lewej stronie z przodu jest taki bzzzzzzzzzzzzytttt bzzzzzzzzzzytttt i jedzie się jednostajnie bez przyspieszenia to nie ma tego dźwięku muśniesz mocniej gaz prędkość wzrośnie i bzytttttttt i spokój gaz i znowu bzytttt , jakiś element poluzował się czy co?? słuchać to i w środku jak i na zewnątrz , jak ktoś ma łeb do takich spraw i jest z Lublina to chętnie się umówię każda rada przydatna

miał ktoś taki problem??

w ogóle czy piszę w dobrym dziale..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może turbina, ale piszesz że z lewej strony, chyba że się przenosi

Trzeba sprawdzić szczelność, może ciśnienie ucieka i taki odgłos

inżektor,zawór odmy itp

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedząc na miejscu pasażera z przodu nie słychać tak tego dobrze za kierownicą bardziej no i na zewnątrz auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność, nie masz wrażenia że auto gorzej ciągnie

Najlepiej logi dynamiczne zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć wydaje mi się ,że jedzie ok ,ale najlepiej jakby ktoś się przejechał ze mną kto jeździ już parę lat taką furą:)

logi zrobię jutro w takim razie bo mnie cholera strzela...


koledzy potwierdza ktoś kolegi pomysł na szczelność?? czy coś innego ??


hej

wróciłem od auta grzebałem trochę kręciłem obrotami zacząłem mocno deptać i cóż na postoju ten sam dźwięk okazuje się ale w większym zakresie obrotów na 2 tys. cisza 3,5-4tys. bzzzzzzzyt wtf?? ktoś ma pomysł jutro wale na warsztat będę trzepał auto co się znajduje po lewej stronie ,że może tak wk***iający dźwięk wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tylko sprawdzic przy tych obrotach nic wiecej nikt Ci nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza póki co zawór upustowy i filtr wpada w rezonans, dziś odbieram, napisze po 18 czy jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom przenosi dźwięk na lewo , koleszka mechanik mówi ze norma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zamówiłem jutro wymieniam


po problemie zawór upustowy do wymiany poszedł i jest cisza:))) szybko zdiagnozowane polecam chłopaków z MGM ul.bursaki 19

zresztą nie pierwszy raz jestem u nich, ale pierwszy raz z tym autem

Edytowane przez kowal88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam zakupiłeś? :-) Pochwal się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2015 o 10:01, kowal88 napisał:

Dźwięk jest tylko przyjeździe i po przekroczeniu. 2tys i tylko jak dodaje się gazu;\ na jałowym spokój

 

Witam, byłem u mechanika powiedział cholera wie ,że coś może wpadać w wibrację silnik mówi odpada wydech też....doszliśmy do wniosku ,że występuje to przy 2tys. obrotów tylko i wyłącznie podczas jazdy , nigdy na postoju(nawet gdy dodam gazu)wszystko gra, ale aby ruszę do przodu obroty dojdą do 2 tys. jest dźwięk dokładnie po lewej stronie z przodu jest taki bzzzzzzzzzzzzytttt bzzzzzzzzzzytttt i jedzie się jednostajnie bez przyspieszenia to nie ma tego dźwięku muśniesz mocniej gaz prędkość wzrośnie i bzytttttttt i spokój gaz i znowu bzytttt , jakiś element poluzował się czy co?? słuchać to i w środku jak i na zewnątrz , jak ktoś ma łeb do takich spraw i jest z Lublina to chętnie się umówię każda rada przydatna

miał ktoś taki problem??

w ogóle czy piszę w dobrym dziale..?

Mam dokładnie takie samo bzyczenie :D Z początku myślałem, że to jakiś silniczek nawiewu czy coś, ale sposób w jaki się pojawia sugeruje mi, że ma to związek właśnie z układem turbiny.

Wymieniłeś DV i pomogło całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że te pojedyńcze bzyt to dzwięk łancuszka i fazatora który własnie przestawia sobie faze :)  mam podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamierzałem też odpiąć wtyczkę od napinacza i zobaczyć.

DV mam sprawne wedle logów, a tu kolega twierdził, że wymiana mu pomogła.

Na elektrodzie jest taki temat, ale nie rozwiązany:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3080844.html

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...