Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 t 163km


karol 488

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy posiadam 1.8t 163km czy można , czy warto jej troszke podciagnać moc i o ile ? Nie chciał bym za dużo kombinowac prosze o jakies sugestie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można a nawet trzeba:) bez kombinowania samym softem mozna dolozyc przy sprawnym aucie ze 25-30 km i dojsc w okolice 280-300nm. Warunek auto w pelni sprawne, logi dynamiczne by sie przydaly zeby ocenic stan silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz kogoś kto takie coś mozna zrobic lub zaciagnąc info co do tej sprawy jestem hmm z okolic wrocławia pozdro


A to Ty Łukasz pisał mi jeden kolega że Ty powiesz dokładnie co i jak ;) podaj najwyzej nr tel w sobote bym się odezwał i pogadamy pozdro jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podkrecilem auto u naszego kolegi z forum Gregora10.

Zabieg wykonany przeszło rok temu.

Auto spisuje sie dobrze, nie chcialem zbytnio nadwyrężać sprzegla wiec zrobiony został na 297Nm i cos koło 193Ps

Z uwagi na ,,powage,, swego wieku na razie wystarcza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak ze spalaniem? Dużo wzrosło?

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 powinienes osiagnac spalanie nie wzrosnie jakos odczuwalnie przy dobrym programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku a4 b6 1.8t z mapą na około 190km i handlarz mówił ze w mieście mu spala 9l, trasa poniżej 7l benzyny. Możliwe to jest że tak mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w mieście jeżdżąc spokojnie pali 9-10l a mam serię. W trasie jeżdżac przepisowo jest 6-7litrów. Po dobrym programie zazwyczaj delikatnie się obniża spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już nie pierwszy raz słysze ze po zmianie mapy samochod ma więcej mocy a spalanie moze się obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90km/h. Jechałem naprawdę spokojnie ale też bez przesady. Idzie idzie ale to takie jechanie żeby jechać :P


oczywiście to dane z FISa a wiadomo bywa z tym różnie. Chociaż wtedy robiłem taki pomiar z tankowaniem to wyszło bardzo podobnie. na FISie miałem 6,2 a z tankowania wyszło coś ok 6,5l. Normalnie jadąc to koło 7,5-8,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w moim przypadku jestem kilka miesięcy po wykasowaniu sterownika 2 sondy ,podniesieniu mocy o 25 kucy i zmianie mapy paliwowej.Powiem ,że przyrost mocy jest odczuwalny bez hamowni a zużycie paliwa spadło o kilka dziesiątek po przecinku.Jadąc w kolumnie kilkunastu samochodów,zgodnie z przepisami(prawie)po 100 km fis pokazał 6,6 na 100 co naprawdę nawet mojej żonie się nie udało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dobry wynik. Ciekawy jest ten silnik 1.8t dużo mocy a nieduże spalanie :) 1.4 potrafi 8litrów zjarać :D Ale co do tych 1.8t wyczytałem ze lubią brać olej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik ma jakieś bolączki. Akurat 1.8t nie ma dużego apetytu na olej, oczywiście jeżeli zdrowy motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz drugie auto z 1.8t i nigdy nie bylo wiekszego zapotrzebowania niz 0.5 litra na 10 tys km mimo ciezkiej nogi, olej bierze kazdy silnik jak jest padaka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy motor co ma turbo musi trochę oleju wyssać, choć mam w domu paska 1.9tdi 130km i od wymiany do wymiany nic a nic nie ubywa juz od 5 lat jak go mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ile kosztuje wgranie mapy zeby troszke jej koni dodan jestem z okolić wrocka pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Orientuje się ktoś ile kosztuje wgranie mapy zeby troszke jej koni dodan jestem z okolić wrocka pozdro

zadzown do www.gregor10.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki zadzwonie a warto w tej audi montowac istalacje gazowa ? i jaką pozdro

warto, 1.8t dobrze znosi gaz. Jaka instalacja? Jest tego dużo, zależy w jakich pieniądzach chcesz się zmieścić. Najważniejsze to dobry zakład, w którym będziesz montował. Poczytaj więcej i nie jedź do pierwszego lepszego, bo znienawidzisz LPG, ciągłe usterki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...