Skocz do zawartości
IGNOROWANY

włączenie lusterek fotochromowych


japycz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam lusterka fotochromatyczne w swojej A4B5 z 2000 roku. I w związku z tym mam pytanie. Jak włączyć samościemnianie lusterek? dioda na wewnętrznym lusterku się nie pali, o ile jest tam takowa. Lusterko jest fotochromatyczne bo posiada dwa fotorezystory, z przodu i od środka. Włącznika brak. Pomysły propozycje sugestie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam lusterka fotochromatyczne w swojej A4B5 z 2000 roku. I w związku z tym mam pytanie. Jak włączyć samościemnianie lusterek? dioda na wewnętrznym lusterku się nie pali, o ile jest tam takowa. Lusterko jest fotochromatyczne bo posiada dwa fotorezystory, z przodu i od środka. Włącznika brak. Pomysły propozycje sugestie?

Pozdrawiam

Kolego od strony przedniej szyby czyli z tył lusterka wstecznego masz sensor zakryj go palcem lub zaklej ciemną taśmą. Kolejnie z przodu lusterka masz kolejny poświeć w niego jakąś dobrą latarka i patrz czy lustro zacznie się ściemniać. Zasada latarki w stylu jakby ktoś jechał za tobą w nocy. Jeżeli masz wszystko podłączone dobrze to powinno działać. A jeżeli dobrze się orientuje to żeby działały lusterka zewnętrzne fotochrom to musisz mieć to wewnątrz auta z tą funkcją inaczej nie będą działać. Owe lusterka nie mają żadnej diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam lusterka fotochromatyczne w swojej A4B5 z 2000 roku. I w związku z tym mam pytanie. Jak włączyć samościemnianie lusterek? dioda na wewnętrznym lusterku się nie pali, o ile jest tam takowa. Lusterko jest fotochromatyczne bo posiada dwa fotorezystory, z przodu i od środka. Włącznika brak. Pomysły propozycje sugestie?

Pozdrawiam

Kolego od strony przedniej szyby czyli z tył lusterka wstecznego masz sensor zakryj go palcem lub zaklej ciemną taśmą. Kolejnie z przodu lusterka masz kolejny poświeć w niego jakąś dobrą latarka i patrz czy lustro zacznie się ściemniać. Zasada latarki w stylu jakby ktoś jechał za tobą w nocy. Jeżeli masz wszystko podłączone dobrze to powinno działać. A jeżeli dobrze się orientuje to żeby działały lusterka zewnętrzne fotochrom to musisz mieć to wewnątrz auta z tą funkcją inaczej nie będą działać. Owe lusterka nie mają żadnej diody.

Witam,

Zrobiłem dzisiaj taki test jak kolega opisał na forum. Niestety nie zauważyłem aby się ściemniło. Możliwe, że latarka była za słaba (czołówka LED).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy lusterko nie jest wylane (część będzie brązowa, a część biała, ewentualnie cale będzie białe, jak zwykle lustro). Jeśli nie jest wylane, to sprawdź kostkę przy lusterku - zdejmujesz plastikową osłonkę i sprawdzasz czy kostka jest wpieta i czy nie ma z nią problemów. Ewentualnie może też gdzieś po drodze być jakiś przewód uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze świecąc zwykłą latarką, a nie led'ową . U mnie było to samo. Myślałem ze mam niesprawną funkcję ściemniania, a okazało się ze lusterko ma czujnik który nie reagował na diodę led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a jest ktos kto ma schemat podlaczenia lusterek zewnetrznych bo widze ze mam kable w lusterkach i wymienilem ostatnio ale nie chulaja boczne ,srodkowe jest ok?

poradzcie cos a na bank zewnetrzne nie dzialaja. na tych kablach w lusterku (od forochromu wtyczka czarna )powinien byc prad? jak to ugrysc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "warsztacie- zrób to sam" był kiedyś taki temat z podłączeniem.


Chwila szukania Masz niżej link:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/225112-montaz-lusterka-samosciemniajacego-fotochromatycznego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...