Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C6 - przód słabo hamuje


stifii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent to Audi A6 C6 znajomego. Przeszczepił hamulce przednie podobnie jak ja z 321mm na 348mm(tyle, że ja zaledwie przejechałem ok. 100km) i problem polega na tym, że 2 tygodnie jezdzil spokojnie, przewaznie w miescie i wszystko było ok(albo może mu się wydawało, że jest ok), a przedwczoraj pojechał w trasę i zauważył, że przód hamuje bardo słabo. Dopiero przy mocnym depnięciu hamulca pod koniec hamowania czuć, że przód zaczyna też hamować. Przejechałem się tym samochodem i faktycznie, bardzo słabo hamuje, czuć to nawet przy niskich prędkościach po pedale hamulca, że trzeba mocniej docisnąć, aby hamował z taka silą jak u mnie przy minimalnym wciśnięciu.

Na próbe wykonałem kilka mocnych hamowań(czuć, że tył hamuje a przód pomaga tylko i to najbardziej przy końcu hamowania) - efekt taki, że tylne hamulce się mocno ugotowały (dymiły dosyć mocno) a przednie ledwo co dymka puściły i były ZNACZNIE zimniejsze od tylnych. To samo przy spokojnych hamowaniach, tyłu nie idzie dotknąć a przód można śmiało dotykać a do tego po tarczy widać, że nie m tej swojej powłoki (lustrzanej) tylko taka jest jakby matowa(po tych ostrych hamowaniach troch się przeszkliła i nabrała typowego połysku). Jakby było tego mało to przy 2-3 ostrym hamowaniu coś zaczęło hałasować dosyć mocno(odgłos jak wspomaganie) i wraz ze wzrostem obrotów silnika odgłos ten wzmacniał się równomiernie do nich, jak i również przy skręcie kierownicą mocniej hałasowało. Po ostygnięciu hałas zniknał, ale pedal hamulca dziwnie się zachowuje czasem jest miękki, potem chwile twardy i tak w kratkę.

Panowie i Panie co to może być? Serwo ? Pompa ABS ? Regulator siły hamowania czy jeszcze coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewody hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a z czego te zaciski sa? Piate musiał tez wymienić? Szukam wlasnie alternatywy dla A6 c6 321 chciałbym coś większego dac

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Juz wiem z sline zestaw pochodzi to pytanie z innej beczki wiele.osob twierdzi ze montujac zestaw z s6 należy wymienić piaste, drugiej strony spotkałem się że nie trzeba, czy ma ktos jakies doswiadczenie z.tym zwiazane?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżamy temat ponieważ też mam podobny problem z hamulcami, po jeździe zauważam, że tył mam bardziej rozgrzany od przodu. Podejrzewałem nie cofanie się do końca tłoczków po odpuszczeniu elektrycznego ręcznego ale po teście vcdsem wszytko wydaję się bym z nim ok. Teraz zacząłem się przyglądać przednim hamulcom ponieważ tak jakby mniej skutecznie działały ale jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...