Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ostatnio coś popierdywało na wolnych obrotach, miałem założone NGK PFR7Q platynowe i na nich auto jeździło bardzo dobrze, czasami zdarzało się wypadanie zapłonów, ale regulacja instalacji gazowej zazwyczaj rozwiązywała problem.


Zapytałem w Autolandzie o jakieś alternatywne świece, lepsze, tańsze itp. Gość zaproponował mi Denso i powiedział ze podobno montują je obecnie w ASO na pierwszy montaż... jakoś nie chce mi sie wierzyć, no ale ok. Do 1.8T zaproponował mi K20TT w cenie 15zł za sztukę więc stwierdziłem ze skoro je tak zachwala to spróbuję zamontować, tym bardziej ze komplet kosztuje tyle co jedna sztuka NGK i najwyzej skoro będą mniej trwałe to wymienię je częściej.



Po montażu w dniu dzisiejszym od razu odczułęm równą pracę silnika i brak popierdywania, ale jak tylko przejechałem kilka kilometrów, przy depnięciu gazu pojawiło sie wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach. Auto nie chciał jechać, zachowywało się dziwnie, aż w drodze powrotnej padła jedna z cewek, na szczęście przed samym domem, w bagażniku miałem zapasową cewkę.



Jutro wywalam te denso i montuję stare NGK i teaz pytanie, co zamówić, czy te same NGK PFR7Q, czy może jest jakiś patent na świece do bardziej wysilonych silników? Auto po programie, okolice 200KM.


Stanowczo odradzam DENSO!!! Chyba ze ktoś testował irydowe?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Denso są podrabiane na potęgę i nawet sprzedawcy wciskający tą lipę nie są do końca świadomi że sprzedają chińską podróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś tych http://motoplatforma.com/index.php?d=produkt&id=11015?? Niby orginalna ngk z znaczkiem vag takie jak były montowane na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze zdarzył się taki przypadek z Denso IK20? Znajomy z hurtowni motoryzacyjnej bardzo mi je poleca bo sam na takich jeździ w Sharanie 1.8T i BMW uturbionym (nie pamiętam jaki motor). Sprzedał ich całą masę i jeszcze nikt nie wrócił z problemami. Może autor postu, trafił niestety na podróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Znajomy z hurtowni motoryzacyjnej bardzo mi je poleca

Jak Ci poleca to bierz, świece to nie jest duży wydatek, przynajmniej sprawdzisz na Sobie i później zdasz opinie tu na forum to komuś się na pewno przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz latam na K20TT i też nie mogę narzekać (z takimi kupiłem auto), gdyby nie fakt, że druga cewka niedomaga, to auto lata bardzo przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na ngk nie pamietam dokladnie literek jakie sa w tych swiecach ale na forum takie polecali do mojego modelu i tez nie narzekam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K20TT tania świeca i dobra ale do przebiegu max 15000km na LPG. Szybko ulega zużyciu, efektem jest wystąpienie przebicia na kablach, możliwe uszkodzenie cewki.

Edytowane przez towek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...