Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Stuki i chrobotanie po wymianie pompy wspomagania


KaroliK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledy wymeniłem wczoraj pompe wspomagania bo stara zaczęła wyć i okazało się że siedzi łożysko. Zamontowałem nową pompe i wlałem elegancko nowy płyn czerwony i założyłem nowy pasek wielorowkowy. Wspomaganie chodzi fajnie ale przy skręcie do oporu w lewo lub w prawo nawet bez jazdy słychać dziwne jakby chrobotanie?! Nie wiem czy to wina może maglownicy czy listwa kierownicza jest do wymiany - nie mam pojęcia. Pompę wymieniłem na nową także powinno być z jej strony wszystko ok. Tylko skąd ten hałas przy maksymalnym skręcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam to samo. wymienialem pompe wspomagania oczywiscie z plynem i rolke alternatora (ze sprzegielkiem jednokierunkowym) bo mi dodatkowo jeszcze cos piszczalo przy skrecie. no i teraz jest zdecydowanie lepiej ale czuje na kierownicy przy skrecie takie dziwne chrobotanie. Nie daje mi to spokoju. boje sie jeszcze, ze napinacz sie odzywa ale czy to powodowaloby to owe chrobotanie na kierownicy. Wczesniej tego nie mialem. Wiecie co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli przy tym dziwnym hałasie jest odczuwalne także na kierownicy, coś jest nie tak z przepływem oleju, może podczas montażu poszło coś nie tak albo zmieniliście węże

ale jak wspomniałem objawia się to dźwiękiem i odczuciem na kierownicy przy takiej średniej prędkości skręcania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za kotleta, ale nie każdy kupujący wie ze przewód ciśnieniowy może mieć takie znaczenie nawet jeśli sam go zmieniał bądź tez zakuwał

dobra nie ma tematu teraz zerknąłem na datę :( wstyd ale może komuś pomoże :)

Edytowane przez Motyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam informacji jak wyjąć pompę wspomagania.

Nie znalazłem takiego tematu.

Czy ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...