Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotele a6 c5 do a4 b5


sebidi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie są ;-) zwykle kubly w skórze tez miały 2 wzory i 2 rodzaje faktury

Poprostu inna wersja

Jedne I drugie na wypasie tak czy siak

Wie ktoś jak uruchomić fotel z funkcją pamięci ??? Bo juz mnie zaczyna brać lekko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy podac zasilania na czerwoną kostkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy podac zasilania na czerwoną kostkę ?

W fotelu kierowcy sterowanie odbywa się inaczej leci przez moduł pamięci tzn o ile mamy wersje z pamięcią ale już wiem jak to zrobić przerobie wiązkę na wzór tej z fotela pasażera

Fotel ogarnięty wsio na miejscu .....podsumowując da się [emoji16] [emoji16] [emoji16] 35a97527a9822bbc732f37f0b444a77b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko je dobrze wyczyść bo usmolone okrutnie są :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem .....ale teraz to już czysta przyjemność wyczyscic .....brudne bo leżały gdzieś w garażu do kompletu jeszcze dojdzie ten oto zestawik. ...a50083a6953747b69e41cb7eff020d26.jpg

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wstawiłem fotele z a6 tylko że trafiłem piękne czarne kubły.:)

I teraz parę wskazówek:

1. Szukamy foteli w pełni regulowanych elektrycznie. Fotel z a6 ma ogólnie wyżej siedzisko niż fotel a4. I montując zwykły fotel tył jest nisko a przód idzie trochę do góry, co np dla mnie jest super bo wpadam w ten fotel i mam gdzie nogi podziać ale dla niższych osób może być problemem.

2. Ja nie rzeźbiłem z dokręcaniem fotela do jakiejś blaszki, tylko wspawałem ori mocowanie z a6, jak ktoś ma szlifierkę i spawarkę jest p&p :decayed: Pamietamy aby dobrze zabezpieczyć spawy, najlepiej polakierować w kolor nadwozia. Wspawanie takiego mocowania otwiera drogę do wielu fajnych foteli (pełni el recaro z a6, czy dowolne fotele a6, passat b5, superb i wiele wiele vagów).

3. trzeba zwężyć i zmniejszyć zewnętrzne rolki foteli. Ja najpierw dopasowałem ją do odpowiedniego rozmiaru szlifierką, a potem doszlifowałem wiertarką na papierze aby ładnie taczała się w prowadnicy.

4. Tylna kanapa tak jak pokazał założyciel tematu, skracamy rurę od dolnego mocowania oparcia, ok 2cm z każej strony wystarczy. Wyklepujemy miejsca na nadkola i oparcie gra. Boczki kanapy muszą zostać z a4, można je obszyć wykorzystując skórę z boczków a6.

5. Siedzisko tylnej kanapy wcale nie jest wiele dłuższe, jedynie tylne boki są mocno wypuchłe, a w a4 jest w tym miejscu wciecie. Trzeba wyciąć trochę pianki i stelażu i siedzisko pasuje ładnie do a4.

Ogólne wrażenia.

1. W kuble z a6 siedzi się o niebo lepiej niż kuble a4.

2. Kubły a6 mają pełną regulację lędźwi (przód tył góra dół) także jak ktoś narzeka na ból pleców napewno będzie mógł dobrze dostosować fotel pod siebie.

3. Recaro z a6 jest w pełni elektryczne, w a4 brak przesówania fotela przód tył.

4. W a6 jest grzana tylna kanapa.

5. Z a6 idzie kupić taniej i ładniejsze fotele.

6. Mega frajda dla kogoś kto lubi rezać :decayed:

7. Fotel jest ciut większy, od strony tunelu jest spoko nic nie haczy i nie zaczepia, od strony regulacji jest gorzej, fotela przy zamkniętych drzwiach raczej nie ustawimy, chyba że ktoś ma chińskie łapki :papa: \

8. Wkońcu mam swój osobisty schowek gdzie moja kobieta nie dosięga :grin:

Postaram się zarzucić fotki jak wszystko mniej więcej wygląda. Trochę jest roboty ale i efekt fajny. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie mogło być opisane [emoji106] [emoji106] [emoji106]

Mocowania z a6 nie mogłem dostać ale mam je na uwadze bo co ori to ori wkoncu tak czy siak polecam każdemu taki zabieg tak naprawdę to więcej strachu niż roboty [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Ja rolki zwezylem multiszlifierka[emoji16]

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można spokojnie nasze wypociny zebrać w jeden post i dać do warsztatu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można spokojnie nasze wypociny zebrać w jeden post i dać do warsztatu. :wink:

Dobry pomysł ..bo jak zginie to za jakiś czas zaczną się pytania czy ktoś przekładal i jak to zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawal dobrej roboty. pytanie tylko czy kazda kanapa jest podrzewana?? raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nie ale jak już są pełne elektryki to i grzanie tylu będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02164678563884632926_thumb.jpg

67218813893649368923_thumb.jpg

Nice ...ja nie mam schowka bo full Electric nie mają na niego miejsca :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do A4 avant będę potrzebował foteli i kanapy z A6 avant, czy z sedana też podejdą?

Edytowane przez Ramion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak ja szukałem podpowiedzi jak założyć inne fotele to nic nie było...

ja u SIebie wsadziłem recaro z golfa 4. Montaż podobny jak u kolegi ucięcie mocowania i wiercenie. Teraz zostało mi pomyśleć coś z tylna kanapą... tylko nieststy brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do A4 avant będę potrzebował foteli i kanapy z A6 avant, czy z sedana też podejdą?

Jeśli sedan c5 ma też obalane to bez różnicy dla przykładu ja wrzuciłem z avanta c5 do sedana b5

Kormusik ...z golfa tył założyć to już będzie mistrzowstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. Jest jeszcze jedna sprawa. Mógłby ktoś mi pomóc ogarnąć wiązkę pod elektrykę (nie koniecznie grzanie, to może jak wymienię tunel), bo byłoby trochę głupio jakbym wstawił piękne, nowe fotele i nie mógł jeździć samochodem :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie bardziej złożone ale do ogarnięcia ......a elektryka fotela prosta jak but tylko plus i minus nawet od zapalniczki można pociągnąć ...najlepiej mieć wtyczki żeby było jak najbliżej ori

Co do tunelu wymieniaj bo warto też mam przedlifta początek 1997 nie licząc foteli full Electric grzanych mam teraz w środku tak od razu inaczej się siedzi67a51bcb08018de5a451cb507693bcde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. A gniazdo bezpiecznika na kablu wpiąć? I jaki ten bezpiecznik dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczka jest na bezpieczniku i spokojnie możesz bezpośrednio podłączyć aczkolwiek jeśli masz wątpliwości zawsze możesz dodatkowy na kablu dać jednak moim zdaniem bez sensu co innego jakbyś bezpośrednio plus z pod deski brał a gniazdo zapalniczki jest już na linii z bezpiecznikiem który bezproblemowo wytrzyma

Ja sobie wiązkę puściłem tunelem i na wysokości fotela wypuscilem nie bawiłem się w ściąganie dywanów bo i tak kabli nie widać a rolę swoją spełniają jak ori

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...