Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Turbo i kolektor CAHA do 2.0TDI BLB


tommy24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do znawców tematu.Kończy mi sie turbo w moim A6 BLB i chciałbym je jak najszybciej zmienić na to z wersji 170 konnej CAHA i zastanawia mnie co z chłodnicą spalin ?

Czy poza przespawaniem flanszy wydechu reszta pasuje P&P czy może chłodnica spalin będzie przeszkadzać.Wiem że najlepiej ją usunąć przy tej operacji ale nie mam niestety tu(w NL) nikogo kto by mi to ogarną ze strony ECU.Co jeszcze ewentualnie muszę kupić przed taką operacją żeby auto nie stało 2 dni na podnośniku.

Jeśli operacja sie powiedzie to po wystrojeniu jakich przyrostów mogę sie spodziewać ? 180-190 i 420Nm to realne liczby ?

Na prawdę nikt nie wie ? Silnik jest taki sam jak w A4 BLB wiec ktoś juz na pewno przerabiał ten temat.

Edytowane przez tommy24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja zrobilem u siebie podobny zabieg. Turbo wchodzi bez zadnych kombinacji, chlodnica nie przeszkadza. jedynie splyw oleju lekko podgielem. Po zmianie turbo wyszlo ok 150 koni. Ja kupilem turbo razem z kolektorem. Intercooler tez wypada zmienic na lepszy. Taki centralny albo dolozyc z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli operacja sie powiedzie to po wystrojeniu jakich przyrostów mogę sie spodziewać ? 180-190 i 420Nm to realne liczby ?

okolice 200 PS i 400 Nm sa jak najbardziej realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo i kolektor juz są na miejscu. Auto od razu ożyło Kupiłem juz drugi cooler, może na weekend uda się go zamontować. Wtedy pozostanie tylko strojenie.

06-05-2015

Auto juz po strojeniu.

Wyszło ponad 200KM i 460Nm

Jak dla mnie więcej niż wystarczająco ;-)

Edytowane przez tommy24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...