Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regenarcja Napędu Pompy oleju 2.0 TDI


!Grześ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

ja wymieniałem imbus 7mm i BRD 2007 2.0 125kW

org , w ASO 21,00 zł ale mam lekko już wyrobione gniazdo mam spokój na jakieś 30-40 tyś...

czy gniazdo też kupie w ASO i jaki ew. koszt zabawy?

Za wymianę imbusa u dobrego mechanika 250 zł dałem jednak trzeba było do tej roboty płyn do AC spuścić ..

przy okazji dowiedziałem sie że miałem w dwóch miejscach mise oleju klejoną :(

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic wałek wyrównoważajacy bo w nim jest gniazdo.

klimy nie trzeba opróżniac- 3 sruby sie odkreca i sprężarka wisi.

taniutko ci to zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem że to mój klient bo ostatnio też miałem z klejoną miską olejową.

Ja Grzesiek zawsze klimę odciągam i nie tykam sprężarki. Mam spokój a klient zadowolony że ma przy okazji zrobiony przegląd klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprężarkę odkręcam ale czynnik jest w układzie tyle ze sprężarka sobie wisi podwiązana do zderzaka ja robię tak bo łatwiej jest mi miska wjechac z połozonym silikonem...

własnie wczoraj skonczyłem BRD składac - gosciowi przy 130 zapalił sie czerwona konewa i jeszcze 2km jechał tak.... komplet panewek na wale korbowym poszły (czopy o dziwo ocalały) i turbo poszło sie jeb.... ,gdzie miesiac temu załozyłem nowy rdzeń meletta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) kolejny zadowolony klient do grona zagazuj.pl doszedł ...Pozdrawiam.

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostawiajcie swoich samochodów u "magików" taka przestroga...

Jeden z Was chciał wysłać moduł do naprawy (miał to załatwić mechanik twierdząc że ma swojego kuriera) ale mechanik chciał zarobić: i na regeneracji i na robociźnie w audi a4 b8.Nie wiem jak dalej sprawa się potoczyła...

P8282731.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2017 o 11:24, ecobuda napisał:

Ja pierdo.e, łep urwać i też przyspawać

3 dni temu miałem podobny przypadek.  Klient nic nie wie. Rozbieramy OOOOO a tu się ukazuje dłubanko. Ktoś chciał coś zrobić i d*pa blada nie udało się. Imbus w miarę zdrowy ale wałek tam gdzie imbus ląduje rozwalony i wcześniej przez kogoś nie umiejętnie regenerowany.

Dla klienta + 200 zł za sprawny wałek z TMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  prośba o naprowadzenie, bo trochę się zgubiłem.

 

Na WWW - > http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierowcy/uzywane/214.html

Jest tam wspomniane o silniku 8V,  że nie posiada wadliwej pompy a jednak wszyscy piszą, że silnik BPW ma takie same usterki.

Domyślam się więc, że moja pompa, z racji że jest produkcji 2007 to ma już napęd na wałkach, ale wyciera się ołówek lub gniazdo?

Szczerze mówiąc, to nie jestem pewny czy mam 8V czy 16V, ale czytając forum stwierdzam BPW = 8V, ponadto mój silnik wygląda właśnie tak jak 1.9

 

Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz nowszy napęd na kołach zębatych(wałki są w napędzie łańcuszkowym jak i poprzez koła zębate).Twój jak i nasz "audiowóz" to ośmiozaworowa jednostka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcinq82 napisał:

Czyli jak mam BPW to też jest ten imbus ?

kazde 2,0 ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wihajster napisał:

kazde 2,0 ma

Ale tylko te co były wzdłużnie montowane, poprzeczniaki wałków wyrównoważających nie miały :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrsob1 napisał:

Ale tylko te co były wzdłużnie montowane, poprzeczniaki wałków wyrównoważających nie miały :decayed::hi:

chyb a logiczne,że mam na mysli A4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wihajster napisał:

chyb a logiczne,że mam na mysli A4 :)

Ja się domyśliłem że piszesz o A4, ale niezorientowani gotowi pomyśleć że faktycznie wszystkie 2,0 tdi mają wałki wyrównoważające :P:D

Warto wspomnieć że trochę A4-rek B7 jeździ już bez wałków , te z przeszczepionymi BKD, AVF-ami, AWX-ami a także ori motorówki z wywalonymi wałkami i zamontowanym napędem i pompą oleju z 1,9 tdi PD :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 19:09, piotrsob1 napisał:

Warto wspomnieć że trochę A4-rek B7 jeździ już bez wałków , te z przeszczepionymi BKD, AVF-ami, AWX-ami a także ori motorówki z wywalonymi wałkami i zamontowanym napędem i pompą oleju z 1,9 tdi PD

Nawet ostatnio miałem klienta na modernizację napędu pompy olejowej a tam po zdjęciu "flaków" okazało się że nie ma co modernizować bo przeszczep jest z 1.9. Nie wiedział bo co dopiero kupił i był przestraszony opiniami na temat 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest ktoś może z Trójmiasta? Kto by zajął się moja pompa z bpw?? Najlepiej jakby sam ją wyciągnął...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, porki18 napisał:

Witam. Czy jest ktoś może z Trójmiasta? Kto by zajął się moja pompa z bpw?? Najlepiej jakby sam ją wyciągnął...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

warto nawet ostatnią stronę przeczytać na forum :D

dzwoń do futurum, będziesz zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...