Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regenarcja Napędu Pompy oleju 2.0 TDI


!Grześ

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że to kotlet ale przeglądałem wpisy i ten ostatni wpis powiedziałbym to normalka. Nic dodać nic ująć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest nakrecone 278tys. Auto ściągane że Szwecji. Możliwe że tyle na jednym imbusie nakulane czy raczej to nie możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe trasy-większa żywotność zabieraka.Jeśli odpalamy i gasimy z dużą częstotliwością wtedy zabierak i gniazdo dostaje najbardziej po ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak Futurum. Dlatego że rezonans niszczący przy wadze wałków i pompy oleju to poniżej 1500 obr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam  a4 b7 2.0 blb ma 300 tys najechane i jak narazie ok dopiero kupiłem jakie sa objawy jak by sie zaczynala pompa oleju swirowac i jej osprzet naped l. Iczy moze 300 tys tomoze niemiec naprawial czy tyle moze przejechac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma objawów, regeneruj jak najszybciej to będziesz spał spokojnie. Ja robiłem ok 200 tyś i nie było śladów zużycia ale dla spokoju zrobiłem, teraz mam 352 tyś i wszystko ok. To jest chyba 600 zł więc żadne pieniądze w stosunku do ewentualnej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, tak jak powyżej pisali z Futurum, jak przebiegi autostradowe to jest oryginał ale obstawiam, że luz juz ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek to wzbogacisz wiedzę. Tylko regeneracja załatwia problem. Jak gniazdo ma luzy to co da nowy wybierak? Zdjęcie miski to tez nie prosta operacja, zrób raz a dobrze to nie będziesz pisał, że Audi ma kiepskie silniki. Jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 3.01.2020 o 14:49, kuba.goller napisał:

Jak dbasz tak masz

Żeby wszyscy użytkownicy podchodzili tak do sprawy jak piszesz to byłoby cudownie.Ostatnio przyszedł moduł z zaschniętym starym olejem w kanałach olejowych(świeżo kupiony z Niemiec).Jednak tam też maja wyje..... na wymianę oleju na czas.W smoku jeden wielki śmietnik,plus głowica do remontu(rolki)

IMG-20200117-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie ma sensu regenerować pompy z wałkami balansującymi ....

Przeprowadziłem 10 przeszczepów całkiem innej pompy olejowej prostej jak budowa cepa i nie było ani jeszcze jednej reklamacji :)

- wyrzucasz cały zespól napędowy wraz z wałkami

- ściągasz zębatkę z wału korbowego

- ściągasz ślizg

 

-zakładasz nową zębatkę  06A105209B

-zakładasz nowy ślizg 038115130

-zakładasz nową pompę 03G115105

-zakładasz łańcuch 038115230A

-zaślepiasz kanał olejowy

-zakładasz nowy smog olejowy  038115251B + N0282222 uszczelka

-zakładasz osłonę fali 06B103623L

-śruby N90704007

i koniec :)

 

Kto ma pojęcie i niezbędne narzędzia to sobie poradzi, kto nie ma musi szukać fachowca :p

Łączny koszt zamiany napędu olejowego 2,5tyś brutto z częściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto co woli, można mieć za połowę tej kwoty zrobione dobrze (zmodyfikowana oryginalna pompa już nie popsuje się) i bez wibracji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 22:59, Mechanikkosmita napisał:

2,5tyś brutto z częściami

Cena troszkę za duża... 550zł brutto i 4 lata gwarancji na piśmie-chyba jest róźnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550zł z montażem i gwarancja na 4lata??? po 50tyś jak pompa się rozsypie zwalicie na złej jakości olej?

szanujmy się ale za 550zł brutto ciężko teraz zrobić rozrząd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest cena za przerobienie pompy, wiadomo trzeba doliczyć ściągnięcie miski, olej filtry itp. ale 2.5K to gruba przesada. Jeśli masz klientów na taką usługę, gratuluję przedsiębiorczości.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAnowie, a gdzie w poznaniu(lub okolice) moge oddac pompe do wymiany/naprawy/regeneracji? zeby miec swiety spokoj, 240k nakulane i nic sie jeszcze nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...