Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińskie szyby w Audi A3


Rekomendowane odpowiedzi

Mercedes GLA, Jaguar F-Type X152, Audi A3 - co łączy te luksusowe auta? Wszystkie mają fabrycznie zamontowane szyby chińskiego producenta - Fuyao Group. Aktualnie Fuyao jest trzecim największym producentem szyb samochodowych na świece.

Szyby Fuyao pojawiły się we wspomnianych modelach Mercedasa, Jaguara i Audi na mocy umów zawartych w ciągu ostatniego roku pomiędzy tymi producentami i Fuyao. Pierwsze modele Mercedesa GLA, Jaguara F-Type X152 i Audi A3 z fabrycznie zamontowanymi szybami Fuyao pojawiły się na rynku w 2014 roku. Współpraca ma być kontynuowana także w kolejnych latach

Więcej: http://motofocus.pl/nowosci/13331/chinskie-szyby-w-mercedesie-jaguarze-inbspaudi?utm_source=forum-mechanika.pl&utm_medium=rss&utm_campaign=box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w związku z tym? Jak trzymają jakość to nie ważne czy produkowane są w Chinach, Niemczech czy na Alasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tą wszechobecną chińską tandetę też mam na takie rzeczy alergię. Z drugiej jednak strony - gdyby np. komputerów nie produkowali w chinach, to zapewne laptop kosztowałby 5000zł, zamiast 1500zł. A że wytrzyma on 2-3 lata i na złom - to już inna sprawa, bo naprawiać się tego nie opłaca.

Co do tych norm, to ja bym tak nie gloryfikował, bo zawsze można naciągnąć wszystko tak żeby było dobrze. Teraz właśnie się rozchodzi o to, że za dużo jest tych głupawych norm, pseudo-ekologii, a za mało jakości.

Edytowane przez lutas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc Audi z salonu płacisz takie pieniądze... A oni Ci serwują Made in China...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pier.....za przeproszeniem z tym made in china :) Nie wszystko co jest tam produkowane jest do d...

Chcesz to będziesz miał porządny produkt za cenę dużo niższą niż w Europie.

Myślisz, że w Audi pracują idioci i pozwolą na to, aby montowane były szyby, z którymi będą jakieś problemy?

Pierwszy lepszy przykład, marka Xiaomi. Zamiata rynek, bo robią porządny sprzęt za dużo niższe pieniądze niż konkurencja.

http://www.spidersweb.pl/2015/02/xiaomi-samsung-chiny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pier.....za przeproszeniem z tym made in china :) Nie wszystko co jest tam produkowane jest do d...

Chcesz to będziesz miał porządny produkt za cenę dużo niższą niż w Europie.

Myślisz, że w Audi pracują idioci i pozwolą na to, aby montowane były szyby, z którymi będą jakieś problemy?

Pierwszy lepszy przykład, marka Xiaomi. Zamiata rynek, bo robią porządny sprzęt za dużo niższe pieniądze niż konkurencja.

http://www.spidersweb.pl/2015/02/xiaomi-samsung-chiny.html

I marka ta ma jeszcze ciężej bo sprzedają swój produkt od początku do końca. A kto zwraca uwagę na szyby w audi jakiej są produkcji? Przestańcie :wink: Zresztą wiekszość komponentów do budowy aut sprowadzanych jest z całego świata. kto wie cabanmat czy Ty aby nie założyłeś u siebie klocków Ferodo robionych w chinach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sprzedajesz Chine ?!

To się przyznaj głośno w tym wątku...

Kiedyś zapewniałeś że klocki Ferodo Premier są z Włoch...

Nikt nie mówi, że w Audi pracują idioci tylko o debilnym szukaniu ciągłych oszczędności... Wystarczy mi wątek o korodujących B8 na naszym forum...

I jest pewna różnica pomkędzy chińską "elektroniką" a chińską "motoryzacją"

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest pewna różnica pomkędzy chińską "elektroniką" a chińską "motoryzacją"

Chińska motoryzacja, a podzespoły samochodu produkowane w chinach to dwie rożne rzeczy.

Nikt nie mówi, że w Audi pracują idioci tylko o debilnym szukaniu ciągłych oszczędności.

Dlaczego debilnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Hugo nie wszystko co chińskie jest badziewiem.

Niestety chiny są potęgą gospodarczą i już na taką skalę że zawszę po powrocie do domu przynosimy pamiątkę z chin. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo dlatego debilne szukanie oszczędności, bo później ktoś kupuje Audi za 200tyś zł i mu bąble wyskakują na karoserii, wycierają się przyciski, rdzewieje spód auta...

Chińskie produkty dobre ?! To wy chyba nie pamiętacie czasów Made in Germany, Made in Japan.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo dlatego debilne szukanie oszczędności, bo później ktoś kupuje Audi za 200tyś zł i mu bąble wyskakują na karoserii, wycierają się przyciski, rdzewieje spód auta...

Takie mamy czasy. Polecam film "Zmowa żarówkowa". Wszystko ma się psuć po określonym czasie, tak aby było na czym zarabiać. Światem rządzi kasa. I tyle w temacie.

Chińskie produkty dobre ?!

To wy chyba nie pamiętacie czasów Made in Germany, Made in Japan.

Oczywiście, że są dobre produkty z Chin. Co w tym dziwnego? Rzuć okiem na coś innego niż pistolety na kapiszony, które rozpadają się po pierwszym strzale.

Pisałem już, że wszystko zależy kto zamawia towar i ile zapłaci za jego wyprodukowanie oraz to jakiej jakości oczekuje. Tak więc nie wrzucaj wszystkich towarów z Chin do jednego worka bo piszesz tym samy głupoty.

To wy chyba nie pamiętacie czasów Made in Germany, Made in Japan.

Tak sobie liczę na kalkulatorku i wychodzi mi, że pamiętam więcej niż Ty.

W domu miałem cały sprzęt Sony made in Japan, a ojciec trzy kolejne modele Wartburga prosto z "ASO" :grin: w kolorze Tornado Red, made in Germany.

Te czasy już nie wrócą, świat się zmienił.....na gorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


świat się zmienił.....na gorsze

I tu zakreśla się koło o czym wcześniej pisałeś ,że światem rządzi kasa.

Aż boję się o swoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra w aucie z klasy wyższej chińskie szyby . Świat sam kroczy do zagłady :D

Edytowane przez dzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w jednej firmie produkującej szyby (szkło płaskie, budowlanka, automotive) - i powiem wam tak...

Chiny jeśli chodzi o produkcję szyb samochodowych zaczynają robić duże zamieszanie, ich szyby są tanie i jeśli chodzi o jakość nie są jakieś mega gorsze od wiodących producentów i są oczywiście tańsze.

Ale to zawsze "mejdinczajna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu w a3 zamontowałem w nordglass przednią nową szybę. Po dwóch dniach zaczęła pękać od dołu w górę, nie było uszkodzenia zewnętrznego, pękła sama z siebie. Nordglass oczywiscie się wypiął i nie uznał gwarancji tak więc nie polecam nordglasa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.m

Edytowane przez sebul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam 3 grosze od siebie. Pracuje akurat, w chyba największej konkurencji firmy, gdzie pracuje kolega cylit. Jeśli pęknie wam szyba "sama z siebie" to uwierzcie mi nigdy reklamacji wam nie uznają. W przypadku gdy macie nowe auto i szybę z OEM to jest zupełnie inna bajka w przypadku reklamacji. Dwa tygodnie temu pękła mi szyba w samochodzie, ale na szczęście z ubezpieczalni mi ją wymienili na Nordglasa. Nie wiem czy zauważyliście, ale ta szyba nie pasuje do B6. Jak popatrzycie na dolny sitodruk od zewnątrz to zobaczycie, że są widoczne elementy deski rozdzielczej na zewnątrz, ten sam problem miałem przy wymianie szyby rok temu, kiedy zamontowali mi Pilkingtona tylko, że wtedy od razu w serwisie to zareklamowałem i założyli mi szybę z Sekuritu i ta była OK pod tym względem.

A co do szyb z chin to na chwilę obecną robią oni nieskomplikowane szyby, bo nie mają takiej technologii aby produkować np. przednie szyby z kamerami, HUD itd... wygrywają ceną na nieskomplikowanych szybach.. ale szybko też się uczą jak produkować lepsze szyby. Pozdrawiam, jakby ktoś miał jakieś pytania dot. szyb to piszcie na priv

Edytowane przez Tomeczek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Chińczycy po ekspansji tandetą teraz mają na celu dorównanie jakością produktów Europie - przy tym w konkurencyjnej cenie.

Prosty model biznesowy :) wyeliminować konkurencje ceną później robić produkt dobry i samemu kreować cenę. Ktoś to dobrze przemyślał a handel z Chińczykami nie należy do najprostszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby do innych modeli robią np. w Polsce, zresztą nie tylko szyby robi się w Polsce... i co? Niemcy też mają płakać, że ci durni Polacy robią te szyby.. bo u nas taniej? :facepalm:

dobrze mieć czasem klientów w branży automotive, to przynajmniej wiadomo co i do jakich modeli robią w naszym kraju :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...