Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapki kolektora ssącego


Maxim309

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam nigdzie tamatu na temat modów które przeprowadziłem. Dolot który miałem założony został zrobiony z kwasówki z filtrem stożkowym oczywiście.

Z custom dolotem sprawa wygląda tak:

Jak jest zimno powietrze w komorze dość szybko się schładza i ładnie chłodzi dolot i wtedy spełnia on swoje zadanie jak najbardziej.

Jak jest lato i jest plus minus 30 stopni to dolot rozgrzewa się do 60 stopni albo i lepiej(na postaoju). I teraz schłodzić powietrzem o tem 30 stopni dolot o tem 60 stopni nie jest tak prosto. Masz mniej tlenu w powietrzu i automatycznie gorszej jakości mieszanke.

Dlatego poradzono mi zmienić dolot na oryginalny, ktory jest plastikowy i nie nagrzewa się tak bardzo jak dolot z kwasówki i dużo szybciej sie schładza.

Myślałem jeszcze nad tym żeby przełożyć tylko przednią część oryginalnego dolotu do puszki gdzie jest filtr i jakoś zmieścić tam stożek i pociągnąć reszte dolotu z kwasówki no i koniecznie owinąć wtedy tą część bandażem termo. Puki co jest oryginalny a customowy do sprzedania.

http://olx.pl/oferta/dolot-sportowy-audi-a4-b6-3-0-v6-CID5-IDgu1Fw.htmlto dolot który sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak to u ciebie wygląda hmm nie no to rozwiązanie nie było zbyt dobre trzeba by to jakoś lepiej odizolować od silnika który mocno się nagrzewa i prze co traci potem na mocy (zbyt gorące powietrze w dolocie) ja tak na swój rozum to kupił bym filtr sportowy dedyk do ASN (producent obiecuje przyrost mocy od 3-5%) i pociągną bym jakoś inaczej początek dolotu powietrza, bo seryjny jest schowany tak że go nie widać za grilla. Co za tym idzie, gdy jedziemy szybciej to wcale go tam więcej nie wpada i myślę że przez to dużo jest zasysanego powietrza z pod maski gdzie jak wiadomo jest strasznie gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze za kratke grilla wpakowałem taką spiro rure co się wygina i pociagnołem pod sam stożek ale nie wiele to pomogło. Narazie wsadziłem wkładke k&n i ma być dobrze:) mam jeszcze jedno rozwiązanie w głowie ale narazie to tylko domysły heh

A podrzuć jakiś dedykowany filtr jak znalazłeś luknołbym sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz jest zrobiony ale teraz mam pojeździć z 600km na oryginalnym dolocie żeby się zaadoptował i mam podjechać na korekte. Ile wyjdzie po korekcie nie wiem ale napewno wam napisze

A jeszcze odnośnie dolotu jak chcesz zrobić to musi filtr być w zabudowie i do zabudowy musi być dostep powietrza z zewnątrz tak jak w oryginalnym, bo nawet jak wyżej niż ja miałem umiejscowisz stożek to nic nie zmieni dolot zawsze bedzie się nagrzewał a powietrze i tak bedzie ciągnoł spod machy. Wiadomo z zewnatrz zawsze bedzie chłodniejsze powietrze. Im chlodniejsze dolot zassa powietrze tym szybciej sie schłodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy ten stylowy miedziany drucik co trzyma mały filterek :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko na pewno zostanie w serii aby filtr powietrza dojdzie sportowy i może dolocik trochę inaczej do puchy doprowadzę tak by więcej świeżego wpadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś test przyśpieszenia swojej motorowni? polegający na tym że autem na piątym biegu na w miarę równej drodze schodzisz do 40km/h na piątym biegu i w momencie wciśnięcia pedału gazu do podłogi włączasz stoper i patrzysz ile sek ci zajmie aż osiągniesz 140km/h. Jeżeli ktoś ma pytanie czemu akurat tak to odp; dzięki temu wyeliminujemy błąd ludzki, wszystko odbywa się po woli i można dokładnie zmierzyć. Masz ten sam zestaw co ja to miał bym porównanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek który wciąga gorące powietrze z komory silnika... nie mam więcej pytań :decayed:

Kumpel kiedyś wpakował za ok. tysiaka dedykowany zestawik stożek + obudowa do swojego Golfa GTI i na hamowni wypluło mu mniej niutków niż na seryjnym zestawie.

Większą moc jedynie czuł a raczej słyszał w postaci buczenia spod maski :banan:


Już nie wspominam o tym, że seryjna pucha z filtrem i kolektor dolotowy (z dynamicznym doładowaniem) tworzą precyzyjnie obliczony układ rezonansowy, kombinowanie i poprawianie na własną rękę to jak błądzenie po omacku (może się uda, może nie) w porównaniu do wyliczeń i eksperymentów przeprowadzonych przez sztab inżynierów z VAG :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie robiłem tego. Jakbyś zdejmował to musisz wymienić uszczelki pod nim. Przy okazji skontrolowałbyś stan wałka wewnątrz kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wiercić pod lpg można bez zdejmowania go :)

Jak podejdziesz wiertłem to ryzykuj ...

Ja nawet nie próbowałem i plastik czy nie plastik zawsze demontuje po to żeby nawiercić wkrętki pod odpowiednik kątem.

Uszczelek w tym kolektorze wymieniać nie trzeba jeśli są całe.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12-14-stu latach to ja nie wiem w jakim one mogą być stanie... dla przykładu u mnie te od pokryw zaworów stwardniały na kamień.

Chcąc uniknąć w przyszłości problemów z lewym powietrzem wolałbym odżałować te 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos do sprzedania walek z gruszkami do asn pilnie poszukuje

popraw profil. znając życie trzeba ci cały sprawny kolektor bo w tamtym pewnie wyrobiło się gniazdo jak długo z urwanym jeżdziłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...