Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie napięcie ładowania


paweljaknic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

u mnie jest coś innego

pokazuje mi różne lądowanie raz bezpośrednio mierząc na alternatorów mam 14,8 raz 13,8 potem znowu 13,3 następnie 14,0 niekoniecznie w tej kolejności co napisałem.  Spadek na poziomie 0,1 przy akumulatorze za każdym razem. 

Dolega mi tez to co wam ze akumulatora mi nie ładuje a po czterech dniach postoju samochodu się nie da odpalić  napięcie na akumulatorze pokazuje mi wtedy 3,7V :)

i jeszcze jedno jak sprawdzić pobyt produ na akumulatorze w uśpiony aucie? Bo coś mi pobiera prąd  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czwura napisał:

jak sprawdzić pobyt produ na akumulatorze w uśpiony aucie?

najlepiej amperomierz cęgowy zapinasz na przewód wychodzący z aku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wihajster napisał:

najlepiej amperomierz cęgowy zapinasz na przewód wychodzący z aku :)

Czyli odpinamy klemę plusowa i łącze ja z akumulatorem przez amperomierz?

Edytowane przez czwura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czwura napisał:

Czyli odpinamy klemę plusowa i łącze ja z akumulatorem przez miernik?

twój sposób jest tradycyjny a mój bez odpinania klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wihajster napisał:

twój sposób jest tradycyjny a mój bez odpinania klemy.

Ok dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Czyli odpinamy klemę plusowa i łącze ja z akumulatorem przez amperomierz?

Jak robisz to zwykłym miernikiem to najlepiej zrobić to z dodatkowymi kabelkami, jeden dajesz na kleme, drugi na aku i podpinasz je do miernika, a potem ściągasz kabel z aku. Inaczej w momencie spinania miernikiem może Ci zjarać w nim bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mszark napisał:

Jak robisz to zwykłym miernikiem to najlepiej zrobić to z dodatkowymi kabelkami, jeden dajesz na kleme, drugi na aku i podpinasz je do miernika, a potem ściągasz kabel z aku. Inaczej w momencie spinania miernikiem może Ci zjarać w nim bezpiecznik.

Dzięki na szczęście nie zjarało. Temat poboru mocy rozwiązany. 

 

Pozostaje pytanie czy coś jest z regulatorem napięcia nie tak skoro pokazuje różne wartości ładowania bezpośrednio na alternatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również zrobiłem sobie "moda" i dodałem dodatkowy równoległy kabel.

Natomiast pytanie mam następujące alternator daje 15,00 V, na aku na biegu jałowym  jest 14,90 V pomimo zwiększania obrotów jak i włączenia odbiorników grzania tylnej szyby itp itd napięcie na akumulatorze nieznacznie się waha 14,90-14,70 V czy nie jest ono za duże ?
Jeżeli tak to gdzie leży problem regulator napięcia? czy może oryginalna wiązka kabla? (pomimo że alternator dawał 15V na aku i podszybiu max 13,50 V - strata na kablu plusowym około 1,50V mierzone od alternatora do podszybia - bez kabla równoległego)

Edytowane przez CooL2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, CooL2000 napisał:

Witam, ja również zrobiłem sobie "moda" i dodałem dodatkowy równoległy kabel.

Natomiast pytanie mam następujące alternator daje 15,00 V, na aku na biegu jałowym  jest 14,90 V pomimo zwiększania obrotów jak i włączenia odbiorników grzania tylnej szyby itp itd napięcie na akumulatorze nieznacznie się waha 14,90-14,70 V czy nie jest ono za duże ?
Jeżeli tak to gdzie leży problem regulator napięcia? czy może oryginalna wiązka kabla? (pomimo że alternator dawał 15V na aku i podszybiu max 13,50 V - strata na kablu plusowym około 1,50V mierzone od alternatora do podszybia - bez kabla równoległego)

U mnie też jest ok. 14,8 V na aku, też myślałem że za dużo, ale podmieniłem na nowy regulator Boscha i tak samo, czyli wychodzi że tak powinno być.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, czarek76 napisał:

U mnie też jest ok. 14,8 V na aku, też myślałem że za dużo, ale podmieniłem na nowy regulator Boscha i tak samo, czyli wychodzi że tak powinno być.

Bo tak właśnie ma być . Gdyby było mniej to ładowanie byłoby słabe albo żadne.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czarek76 napisał:

U mnie też jest ok. 14,8 V na aku, też myślałem że za dużo, ale podmieniłem na nowy regulator Boscha i tak samo, czyli wychodzi że tak powinno być.

Długo już tak jeździsz ? bo podświadomie to napięcie 14,90-14,80 wydaje mi się za duże - tzn wszędzie trąbią o max 14,60 bądź przedziale do 14,40.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, CooL2000 napisał:

Długo już tak jeździsz ? bo podświadomie to napięcie 14,90-14,80 wydaje mi się za duże - tzn wszędzie trąbią o max 14,60 bądź przedziale do 14,40.. :/

Ja od 2 lat, ale akumulator jest u mnie jeszcze fabryczny czyli już ma 6 lat i nigdy nie miałem z nim problemu. 

Edytowane przez czarek76
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, klucha11 napisał:

W 3.0tdi ccwa troszkę trzeba się nagimnastykowac przy alternatorze ale od dziś na aku 14.2 ladowanko emoji16.png

Czyli prawidłowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adrian2901 napisał:

Witam. Mam ten sam problem. Zamówiłem gotowy kabel 25mm z oczkami 8mm, 1 metr długi. Czy ten stary mam odkręcić czy zostawić i dołożyć tylko nowy?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Stary zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adrian2901 napisał:


A czy trzeba kanał żeby to zrobić czy jest dostęp od gory? Silnik 2.0

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Nie trzeba kanału, musisz zrobić otwór do podszybia. Tam jest taki plastik przez który łatwo to zrobić. 15 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...