Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A8 D3 2003 4.2 335HP było jest MB C200 AMG MY 2015


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo mi się podobają d3, sam się przymierzam tylko koniecznie lift, co do gratów to środek jest w śmiesznych pieniądzach także można rezać, z zewnątrz już ceny fajnych gratów miażdżą
co do wpisów serwisowych w aso radzę się nie podniecać :wink:

Edytowane przez marcin_o23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tvn player jest sezon z zeszlego roku na chomikach nie widze, ja chcialem auto z przed liftu lepszy silnik nie fsi i auto wydaje sie wieksze lifta zawsze mozna zrobic k9szt ok 15 tys lol, co do rezania to wiekszosc rzeczy ma ochrone komponentu wiec za kazdym razem trzeba z8stawiac siano w aso i trzesc portkami czy nie jumane bo auto zabiora do wyjasnien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tylko 4.2 tdi a ponieważ nie chce następnego auta przerabiać tylko się wpzić dlatego od razu lift, led na tyle robi ogromną robotę a wiadomo koszt zakupu lamp i dostępność powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w necie, w zeszłym tygodniu leciało na tvn turbo. Adamowi się podobało auto, ale on kocha BMW ;) no i jego żona też..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy podobala mu sie kontrolka check :-D bo do wymiany byla sonda lambda i czujnik poduszki srodkowej , w srode o 19.30 powtorka tego odcinka

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w necie, w zeszłym tygodniu leciało na tvn turbo. Adamowi się podobało auto,

dokładnie.

oglądałem ten odcinek i auto wyglądało ładnie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środę będzie powtórka wiec ktoś mógłby nagrać ten odcinek o 19.30 i wrzucić na jutube z opcja prywatności, był bym dźwięczny

chciałbym obejrzeć i porównać to co mówią w programie a a to jak wygląda rzeczywistość

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kusi mnie kusi d3 4.2 pb + LPG .... lecz boje się troche napraw silnik/ zawieszenie/ elektronika... jest już tam troche tego .... spalanie do 20 l lpg jest w pełni akceptowalne dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam fura się sprawuje . Teraz już możesz coś na ten temat powiedzieć bo od zakupu już trochę czasu minęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zakupu trochę minęło, auto pierwsza klasa , generalnie na miasto bez instalacji LPG do codziennej jazdy się nie nadaje , za 100zl można przejeździć 1 dzień np , z Targówka do centrum i np na Mokotów i po paliwie, na trasę ja najbardziej , tankując za 200zl paliwa , jadać na tempomacie 110 km/h dojechałem do Krakowa i wróciłem

auto nie jest nowe wiec wymieniłem

drążki kierownicze bo były spore luzy

sonda lambda prawa strona za katalizatorem

czujnik środkowej poduszki silnika

uszczelki dekli zaworów bo były wygrzane i poszczały olej

z nienacka padła większa pompa paliwa , wiec musiałem kupić wkład i wszystko rozbierać - pompa paliwa w A8 ma wadę fabryczna i lubi paść od tak sobie

pakiet standard, olej filtr oleju , filtr powietrza, kabinowy, paliwa - wymienione

rozrząd zakupiony

tłumik drgań, termostat oryginal, pasek contitech, Rolki INA, Pompa Dolz

z małych pierdołek padł mi czujnik pdc w przednim zderzaku

dzisiaj wsadziłem fotele komfortowe z dodatkowa opcja której nie miałem w zwykłych fotelach

czyli:

przód:

- elektrycznie sterowanie wysokości pasów

- elektryczne zagłówki

- elektrycznie wysuwane podparcie uda

- elektryczne łamane oparcie gorą

- pamięć memo w drzwiach kierowcy i pasażera

tył

- grzanie tylnej kanapy

- elektryczne lędzwia

dołożyłem pakiet skora

czyli

-tunel środkowy obszyty skora

- raczki drzwi obszyte skora

generalnie auto bardzo fajnie się prowadzi , jestem zadowolony mimo paru niespodziewanych usterek który wymieniłem powyżej

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze jakie koszta za rozrząd , i ile cie wyniosła wymiana oleju z filtrami . W porównaniu do a4 to chyba koszty sa ogromne . Pytam tak bo zastanawiam sie nad d3 4.2 mpi i potrzebuje opini od osoby która nie bedzie mnie czarowała , ze nic sie nie dzieje z autem i ceny sa śmieszne za części. Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju silnikowego wchodzi 7.5 l zalany motul 5w40 banka to koszt ok 140zl, filtr kabinowy weglowy filtron 89 zl, filtr powietrza 100zl filtron,wklad - silniczek do pompy paliwa meyle 359 zl ,filtr paliwa 35 zl,kompletny rozrzad na czesciach z postu powyzej 1250 zl + wymiana ja u swojego mechanika place 300 zl ,drqzki kierownicze ok 90 zl szt, uszczelki dekla zaworow 125 zl szt,adapter poduszki z aso 49 zl odnosnie stanu auto to trzeba na w miare sensowny egzemplarz rocznik 2002/2003 wylozyc ok 35tys zl, co do ubezpieczenia to majac 60% znizek wyszlo wi w linku 2800 zl pelna opcja bez amortyzacji czesci, na oryginalach laweta 300 km pl i eu, kluczyli, szyby itd chcac nie chcac lepiej miec oc i ac mimo ze auto stare to wyklepqc bude zrobiona cala z aluminium nie jest tanio , w wiekszosco przypadkow po dzwonie jest calka z ubezpieczenia bo koszt klepania jest wysoki

Edytowane przez rav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ja chce kupić taka. 2005/2006 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szukac 2005 jeszcze z silnikiem MPI taki jak w przedliftach, a nie 4.2 FSI, t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka oby dobrze woziła.

Ja jednak chciał bym tą po lifcie A4 z silnikiem 4.2 MPI lub 4.2 TDI po 2006 rok możliwie najlepiej wyposażona by nie modzie w niej już tyle co w obecnej A4. Lampy tył oczywiście po 2 lifcie, klapa tył elektryczna od S8 z kamerką, zderzak przód od S8. Dorwać auto w dobrym stanie i dobrze wyposażone wiąże się z kosztami. No ale A8 to nie A4 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...