Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] Ciężko odpala jak ostygnie


PaniczWayne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam podobny problem z odpalaniem silnika (2.4 PB LPG 2004r) lekko przestudzony. Problem pojawia się po jakiś 30minutach po przestudzeniu silnika. Zimny odpala, ciepły również. Co sprawdzone : czujniki wałka rozrządu (mój mechanik twierdzi że ok pomiar 800om) wymieniony czujnik temperatury cieczy (porządny), rozrząd wymieniony kompletny z pompą wody i termostatem, nowe świece. Dodam że jest LPG też przejrzane i nawet próbowałem jak dojeżdżam przełączać na PB i gacić na benzynie -bez zmian. Z błędów to błąd P0421 i czasami P0431 (wstępny katalizator - wydajność poniżej wartości progowej) lambdy sprawne sprawdzone, i był jeszcze błąd pedału sprzęgła ale on niby nie powinien mieć wpływu na odpalanie choć może się mylę. Proszę o jakieś odpowiedzi.

 

Witam jeszcze raz problem rozwiązany mam nadzieję że pomogę komuś okazało się że powodem tych niedomagań był parownik puszczał gaz przez wąż podciśnienia.

Moja jeszcze jedna uwaga u mnie był parownik BRC 1500 genius MB i jak dowiadywałem się u gazownika to ciężko go się uszczelnia podobno 1200 genius MB jest łatwiej.

Więc kupiłem nowy i wszystko hula jak trzeba. Cena na allegro(320zł) dużo mniejsza niż u gazownika(500zł). ( wszystko do autogazu www.phjacus.pl)

Edytowane przez DaroViper
Rozwiązanie problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...