Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie opony do oryginalnych felg?


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam oryginalne 5-cio ramienne felgi Audi. Rozmiar opon jakie są na nich montowane fabrycznie to 205/55 R16.

Chcę kupić nowe opony letnie, trochę szersze od tych, które w tej chwili są zamontowane (rozmiar j.w). Jaką szerokość mogę założyć na te felgi aby nie obcierały i nie wyglądały dziwnie, a przede wszystkim jaki profil powinny posiadać aby za bardzo nie zmienić obwodu koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oryginalne 5-cio ramienne felgi Audi. Rozmiar opon jakie są na nich montowane fabrycznie to 205/55 R16.

Chcę kupić nowe opony letnie, trochę szersze od tych, które w tej chwili są zamontowane (rozmiar j.w). Jaką szerokość mogę założyć na te felgi aby nie obcierały i nie wyglądały dziwnie, a przede wszystkim jaki profil powinny posiadać aby za bardzo nie zmienić obwodu koła?

a felga to 7/16? a czemu nie moze bycfabryczny rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi mają rozmiar: 7x16.

Moje pytanie wynika z tego, że muszę kupić nowe letnie opony, a w przyszłym roku zamierzam zmienić samochód na B6 2.5 TDI Quattro i chciałbym przełożyć te kapcie do nowego samochodu.

W związku z tym, jaki rozmiar felg jest najpopularniejszy w B6 Avant 2002-2003r. 2.5 TDI Quattro 180km i jaki rozmiar ogumienia jest standardowo w nich stosowany?

Dodam jeszcze, że moje obecne auto ma obniżony seryjnie zawias (1BE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba ta samą felgę i mam założoną oponę 215/55 i spoko siedzi

Co prawda opona troszkę jest bańkowata i 205 zdecydowanie lepiej wyglada wizualnie na tych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam założone w swojej a4 205/55/16 i chcę wymienić na 205/60/16.który rozmiar jest lepszy i jaki ma to wpływ na prędkość.

Różnica w średnicy będzie prawie 3%. Teorestycznie dopuszczalne jest 2%. Wg licznika przy 100km/h będziesz miał 103km/h a przy 150km/h to 155km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...