Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, źle coś doczytałem, może mieć to sens, czyli wsadzenie krótszego odboju, ja miałem na myśli w drugą stronę, że jak wsadzisz dłuższy odboj to go zaraz rozwali... 

Tylko co w przypadku jak już ktoś ma zawieche s-line i 85mm odboj ? Krótszego nie wsadzaja, a nikt się nie skarżył jeszcze ze mu szybciej padły odboje na talerzykach z B5. 

Ja mam założone nówki sztuki odboje, więc przy zmianie kół będę obserwował czy coś się dzieje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podrzuci ktos numery talerzykow ale nie tych z b5 tylko zwyklych do amorka 1be(a4b6) a takze tego plastiku oslonowego przy tloczysku? Montuje nowe amory i talerzyki tez chce nowe wrzucic a plastik ewentualnie jak bym nie mial to stary zaloze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2015 o 08:30, tygrysek83 napisał:

No przód był ok 66,8 teraz 65,3 z jednej strony,

Z drugiej teraz ok0,5cm więcej.

W sumie siadlo narazie ok1.5 cm. A różnica między prawa a lewą stroną wynika moim zdaniem ze zużycia amorkow.

za tydzień / dwa znowu pomierze, jak się ułoży.

Zadowolony jestem z faktu, że zblizylem się wysokością przodu do tylu, choć jeszcze minimalna różnica jest.

ale to tak jak mówię - amortyzatory swoje już przejezdzily.

 

dodaję fotę dla potomnych...

przypominam, zawieszenie ori 1BV

talerzyk:

ff0eca2095962a89.jpg

a tak wygląda na drugi dzień po wymianie:

62e599dc50f73cc1.jpg

Masz moze 2 szt na sprzedaz nigdzienie noge sie tego doszukac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo.jpg
APARTS.PL

SG-700 KYB Sprężyna talerzowa, pasuje do Sprężyna talerzowa ; -zobacz opis, zastosowanie, zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Talerzyki mam z ori gumami z b5

Chciałbym wrzucić talerzyki na ori nowych gumach z b6 ale nie mam nr. Poratuje ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2020 o 11:54, dydek1 napisał:

Panowie. Talerzyki mam z ori gumami z b5

Chciałbym wrzucić talerzyki na ori nowych gumach z b6 ale nie mam nr. Poratuje ktoś? 

8E0 412 066 F albo końcówka B szukaj tylko nie wiem czy to nie występuje jako jeden element z talerzykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr.Joker napisał:

8E0 412 066 F albo końcówka B szukaj tylko nie wiem czy to nie występuje jako jeden element z talerzykiem. 

Dzięki wielkie? szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dydek1 napisał:

Dzięki wielkie? szukam

Polecam wymienic od razu ta poduche ktora jest miedzy gornym mocowaniem amortyzatora a nadwoziem  moja po 350 tys pprzebiegu byla juz zuzyta tzn guma juz nie byla taka sprezysta i zauwazylem ze ciszej jest i nie wali tak mocno na jakichs poprzecznych garbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr.Joker napisał:

Polecam wymienic od razu ta poduche ktora jest miedzy gornym mocowaniem amortyzatora a nadwoziem  moja po 350 tys pprzebiegu byla juz zuzyta tzn guma juz nie byla taka sprezysta i zauwazylem ze ciszej jest i nie wali tak mocno na jakichs poprzecznych garbach.

Masz nr oem tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dydek1 napisał:

Masz nr oem tego? 

LEMFORDER-Poduszka-amortyzatora-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 56,99 zł - LEMFORDER Poduszka amortyzatora AUDI A4 B6 B7 A6 (6733393896). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem jeszcze takie cos moze sie kiedys komus przydac  tutaj przednie zawieszenie ale mozna poszperac i poszukac co kto potrzebuje a noz widelec znajdzie :D

WWW.AUDIUSAPARTS.COM

Select Your Front Suspension | Front Suspension Parts for 2004 Audi A4 Base

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej założyć gume z b5 czy b6? gume z b5 posiadam.Z gumą z b6 jest cięzki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko z talerzykiem występuje jako całość? Obiło mi się o oczy że chyba bez różnicy ale  jak nie to poszukaj może gdzieś na szrocie starych amorkow z b6 i zdemontuj sama gumę. ja swoje wywaliłem całe tak to by było jak znalazł ?Chyba że chcesz ja mieć nowa ale nie widzę sensu nowej zakładać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr.Joker napisał:

Czyli tylko z talerzykiem występuje jako całość? Obiło mi się o oczy że chyba bez różnicy ale  jak nie to poszukaj może gdzieś na szrocie starych amorkow z b6 i zdemontuj sama gumę. ja swoje wywaliłem całe tak to by było jak znalazł ?Chyba że chcesz ja mieć nowa ale nie widzę sensu nowej zakładać

 

Powiem Ci ze ciężki temat bo występuje razem. 

Co do używek to to już wszystko stare kapcie, stwardniale na kamień. 

Widziałem jakieś zamienniki pod tym numerem i uderze w tą stronę. Jak nie poszukam czy z b5 można dać nowe, lub czy nie występuje z nimi taki sam problem jak z b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dydek1 napisał:

Powiem Ci ze ciężki temat bo występuje razem. 

Co do używek to to już wszystko stare kapcie, stwardniale na kamień. 

Widziałem jakieś zamienniki pod tym numerem i uderze w tą stronę. Jak nie poszukam czy z b5 można dać nowe, lub czy nie występuje z nimi taki sam problem jak z b6

Właśnie dla takich problemów gdybym miał następnym razem obniżać zawias to tylko gwint i szkoda ze się na niego nie zdecydowałem. A nie jest powiedziane ze trzeba go skręcać na maksa w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak by ktoś miał na sell talerzyki od b5 to chętnie przytulę dwie sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wyżej podane, KYB SG700 to masz nowe że sklepu w bardzo przystępnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanko planuje w najbliższym czasie obniżyć przód w b6 talerzykami (KYB SG-700) z b5 i teraz pytanie co ze zbieżnością i wahaczami trzeba je luzować i dokrecać jak juz auto bedzie stało na nowych talerzach, czy musze nowe inne odboje czy zostaja stare? To samo dotyczy sie tyłu chcę podnieść tymi dystansami (8E0512145) i to samo co wyżej czy musze nowe (inne) odboje? czy do samych talerzyków musze dokupić coś jeszcze (gumy itd) czy wymieniam sam talerz i wszystko składam tak jak na ori? tak samo tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz talerze z b5 do obniżenia to po co chcesz wtedy podnosić tył? 

Co do odbojów to wszystko kwestia jakie masz zawieszenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa siedzi za nisko zdecydowanie a przód koza . Zawieszenie 1BA. Może jakieś inne pomysły ? Napewno sprężyny eibach - 40 odpada zależy mi bardziej na komforcie

IMG_20200418_133812.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...