Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, kamien85 napisał:

Cześć, czy ktoś skracał odboje po założeniu talerzyków z B5 ?

Dzisiaj założyłem na przód zawieszenie 1BE w kat. 6 (fabrycznie miałem 1BA w kat. 8) i od razu dorzuciłem talerzyki z B5 i auto usiadło mi na odbojach (sprawdziłem po numerach, odboje dedykowane do 1BE) . Wysokość do błotnika 66cm.

Coś nie tak masz ,ja przy 1be bez talerzyków b5 mam 64 do błotnika i odboje nie dotykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kamien85 napisał:

Cześć, czy ktoś skracał odboje po założeniu talerzyków z B5 ?

Dzisiaj założyłem na przód zawieszenie 1BE w kat. 6 (fabrycznie miałem 1BA w kat. 8) i od razu dorzuciłem talerzyki z B5 i auto usiadło mi na odbojach (sprawdziłem po numerach, odboje dedykowane do 1BE) . Wysokość do błotnika 66cm.

Sprawdz dlugosc odboi. Do 1be powinny byc ok 85mm ale i tak wysoko stoi jak tylko 2cm nizej od 1ba i skoro jeszcze masz takerzyki zalozone :eusathink:Cos jest nie halo tak jak kolega greg wyzej pisze. I najlepiej daj jakies zdjecie sprezyn albo kolory kropek czy to sa wogole 1be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie sprężyn. 

1x zielony i 3x fiolet

Amortyzator 8E0413931DF

Odboj 8D0412131F

Wszystko z jednego auta. Wg. Etki i rozpiski na forum wszystko się zgadza. Talerzyk nowy KYB SG-700. Guma ori z B7. 

Podciąłem wczoraj odboje o ok. 2cm i auto spadło o 0,5cm i po naciskaniu na blotnik słychać i czuć pracę amortyzatorów. Obecnie jest 65,5cm (przed wymiana było 69cm).

Po tej całej operacji jeszcze nim nie jeździłem więc całkiem możliwe, że jeszcze się ułoży. 

Tył jeszcze seria 1BA

IMG_20201103_081257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamien85 napisał:

Przesyłam zdjęcie sprężyn. 

1x zielony i 3x fiolet

Amortyzator 8E0413931DF

Odboj 8D0412131F

Wszystko z jednego auta. Wg. Etki i rozpiski na forum wszystko się zgadza. Talerzyk nowy KYB SG-700. Guma ori z B7. 

Podciąłem wczoraj odboje o ok. 2cm i auto spadło o 0,5cm i po naciskaniu na blotnik słychać i czuć pracę amortyzatorów. Obecnie jest 65,5cm (przed wymiana było 69cm).

Po tej całej operacji jeszcze nim nie jeździłem więc całkiem możliwe, że jeszcze się ułoży. 

Tył jeszcze seria 1BA

IMG_20201103_081257.jpg

Pojeździj i zobaczysz,na jakich kołach mierzysz ,jak duża felga ,bo im większa tym auto wyżej stoi,u mnie na 18 jest 64cm ,na 16 jest 63cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie samo koło jak u mnie,tylko ja mam 7 kat i bez talerzyków b5,różnica może być w silniku ,ja mam 1.9tdi,ale i tak u ciebie powinno być ok 63-64cm ,może jeszcze  niżej,ale najpierw pojeździj ,powinno usiąść,w 80 jak zmieniałem na -40mm po opuszczeniu siadł ok 1,2cm ,po przejażdżce było już ok -40mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzyki pasują tylko do Ori amortyzatorów? Jeżeli chce nowe amorki, to zostaje mi ASO? Czy jest inny wariant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 15:34, lukas551 napisał:

Talerzyki pasują tylko do Ori amortyzatorów? Jeżeli chce nowe amorki, to zostaje mi ASO? Czy jest inny wariant?

Tak tylko ori i chyba jeszcze bilstein ale tu mogę się mylic. Jak chcesz ori nowe to getem. pl sklep internetowy tylko musisz znać kod produktu. Ja dawałem za amorki 1be 420zl/ szt  zwykle czyli nie ze skroconym skokiem to pewnie coś taniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładał ktoś talerzyki z b5 do s4 b6? Zawieszenie 1bd, mam akurat jakieś 2cm różnicy między tyłem i przodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 20:54, sliwka1232 napisał:

Wkładał ktoś talerzyki z b5 do s4 b6? Zawieszenie 1bd, mam akurat jakieś 2cm różnicy między tyłem i przodem

Pasuje tak samo jesli amor ori.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mr.Joker napisał:

Pasuje tak samo jesli amor ori.

 

Dzięki. Niestety te kaybay juz niedostępne nigdzie, trzeba szukać używanych amorów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie, potrzebuję porady.

Pacjent to 2.0 TFSI B7 z zawieszeniem 1BE.

Kupiłem zestaw sprężyn eibach pro kit + talerzyki z B5. Niestety, mechanik talerzyków nie zamontował twierdząc, że na oryginalną sprężynę pasują, a na sprężynę eibach już nie jako, że jest nieco cieńsza. Co o tym sądzicie?

t2.jpg

t1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pilnie pomocy 

Kupiłem talerzyki firmy KYB 

Numer 4909500624166

Talerz sprężyny, KYB-Springseat SG-700 KAYABA

Będzie to pasować i auto usiądzie ?

Zawieszenie normalne , auto kupione w bieda edycji bez żadnych pakietów itd 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy oprócz talerzyków KYB SG700 potrzebuje czegoś więcej? Jakieś gumy etc?

Jaką średnicę ma Ori amortyzator? Chce sprawdzić czy na pewno wejdzie ten talerzyk bonz tego co czytałem pasuje tylko na Ori.

One są lewe/prawe czy pasują i na tą i na tą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bambr97 napisał:

Cześć. Czy oprócz talerzyków KYB SG700 potrzebuje czegoś więcej? Jakieś gumy etc?

Jaką średnicę ma Ori amortyzator? Chce sprawdzić czy na pewno wejdzie ten talerzyk bonz tego co czytałem pasuje tylko na Ori.

One są lewe/prawe czy pasują i na tą i na tą stronę?

1. Nic więcej nie potrzebujesz. Gumę zostawiasz ze starego talerza.

2. Na oryginalny amor na pewno wchodzi.

3. Nie ma znaczenia strona, kupujesz parę i wedle uznania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rosati napisał:

1. Nic więcej nie potrzebujesz. Gumę zostawiasz ze starego talerza.

2. Na oryginalny amor na pewno wchodzi.

3. Nie ma znaczenia strona, kupujesz parę i wedle uznania.

Jeszcze tylko oryginalne to znaczy jakie tam powinny być. Mam sline te najtwardsze (1bv?) Jakiej firmy czy może ktoś ma wiedzę jakiej grubości jest oryginalny to sobie suwmiarką porównam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bambr97 napisał:

Jeszcze tylko oryginalne to znaczy jakie tam powinny być. Mam sline te najtwardsze (1bv?) Jakiej firmy czy może ktoś ma wiedzę jakiej grubości jest oryginalny to sobie suwmiarką porównam.

Jak nic nie dlubane to ori powinny być czerwone zresztą napewno będą nabite nr oem i logo Audi jak tak masz to napewno będą pasować. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr.Joker napisał:

Jak nic nie dlubane to ori powinny być czerwone zresztą napewno będą nabite nr oem i logo Audi jak tak masz to napewno będą pasować. 

Czyli już dłubane bo czarne :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 08:00, Bambr97 napisał:

Czyli już dłubane bo czarne :/. 

Wiesz co obejrzyj je dokładnie ja np kupowałem nowe  ori 1be podobno prosto z DE i były czarne. Monroe i normalnie nr oem i logo Audi wybite.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...