Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy do amortyzatorów Monroe ( zamienniki, oryginalne padły) pasują talerzyki z B5 albo te KYB SG700?

Mam zamówione sprężyny eibach pro kit i chciałbym od razu wyrównać przód z tyłem. Teraz przód siedzi wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Exilius napisał:

Orientuje się ktoś czy do amortyzatorów Monroe ( zamienniki, oryginalne padły) pasują talerzyki z B5 albo te KYB SG700?

Mam zamówione sprężyny eibach pro kit i chciałbym od razu wyrównać przód z tyłem. Teraz przód siedzi wyżej...

Do Monroe nie pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem narazie z jednej strony talerzyk z b5 bez gumy i jest 64,5 a drogiej strony jest tak samo i teraz nie wiem czy nie usiadło nic czy co trochę z głupialem skoro z drugiej strony jest nie ruszane to tamta storna powinna być wyżej. Zawieszenie sline 1bv ori sprężyny dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że sprężyna po złożeniu jest luźna dziwna sprawa nie powinna się ruszać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebaa41998 napisał:

Dodam że sprężyna po złożeniu jest luźna dziwna sprawa nie powinna się ruszać 

Załóż z drugiej strony talerzyk i nie powinna się ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebaa41998 napisał:

Panowie założyłem narazie z jednej strony talerzyk z b5 bez gumy i jest 64,5 a drogiej strony jest tak samo i teraz nie wiem czy nie usiadło nic czy co trochę z głupialem skoro z drugiej strony jest nie ruszane to tamta storna powinna być wyżej. Zawieszenie sline 1bv ori sprężyny dzięki za odpowiedź 

Pojezdzij trochę musi się ułożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 01:07, Mr.Joker napisał:

Pojezdzij trochę musi się ułożyć. 

Założyłem z dwóch stron jest git samochód fajnie siad ale jedna strona jest niżej w stosunku do drugiej nie mam już pojęcia o co chodzi, miał ktoś taki przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebaa41998 napisał:

Założyłem z dwóch stron jest git samochód fajnie siad ale jedna strona jest niżej w stosunku do drugiej nie mam już pojęcia o co chodzi, miał ktoś taki przypadek? 

Luzowales tuleje wachaczy i skręciłeś na opuszczonym aucie? Ile ten różnicy jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr.Joker napisał:

Luzowales tuleje wachaczy i skręciłeś na opuszczonym aucie? Ile ten różnicy jest? 

Tak ale te góra 2 małe odkręcałem, skręcałem na podniesionym aucie inaczej się nie da. Dziś przekręciłem talerzyk to się poprawiło jakby trochę ile i tak za nisko jakie 3,4 mm... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebaa41998 napisał:

Tak ale te góra 2 małe odkręcałem, skręcałem na podniesionym aucie inaczej się nie da. Dziś przekręciłem talerzyk to się poprawiło jakby trochę ile i tak za nisko jakie 3,4 mm... 

3-4mm różnicy to nawet tego nie zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mr.Joker napisał:

3-4mm różnicy to nawet tego nie zobaczysz. 

Korekta brakuje równy centymtr... 

Niedługo zwalam wszystko i mierze ale podejrzewam że jedna ze sprężyn jest już dojebana i było tak od zawsze tylko teraz po prostu bardziej widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć w jaki sposób ustawić talerzyk na amortyzatorze i gumę (z b6) na talerzyku, talerzyk z b5 obraca się dowolnie na amortyzatorze i przez to nie ma punktu zaczepienia, a nie chciałbym nieodpowiednio złożyć całej kolumny.

 

 

Edit: Znalezione w książce Sam naprawiam

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć jakiej firmy przednie amortyzatory pasują do talerzyków b5 ? 

Mam aktualnie 1BA 

Sprężyny eibach pro kit -35 + talerzyki b5 

Potrzebuje wymienić amortyzatory i niechce kupić złych i bawić się w odsyłanie

 

 

2.0 alt sedan 2001 rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...