Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

To jak koledzy jest z tym dokładnie ? Da się wyjąć amor bez rozkręcenia górnego wahacza ? Bo pewnie znając moje szczęście to będzie zapieczona ta śruba ? zawsze jak coś robię w aucie to musi iść najgorzej, więc wolę wiedziec czy to w ogóle realne jest bez odkrrecenia tej śruby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18 stycznia w lidlu będzie młot pneumatyczny, polecam do wybijania zapieczonych śrub i sworzni, wychodzą w kilka sekund :) Oczywiście trzeba mieć kompresor, ale wystarczy jakikolwiek :)

https://youtu.be/p3t6sii8TDA?t=170 , tutaj jest pokazane jak ładnie to pomaga :)

Edytowane przez byradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18 stycznia w lidlu będzie młot pneumatyczny, polecam do wybijania zapieczonych śrub i sworzni, wychodzą w kilka sekund [emoji4] Oczywiście trzeba mieć kompresor, ale wystarczy jakikolwiek [emoji4]
 , tutaj jest pokazane jak ładnie to pomaga [emoji4]
Masz jakiegoś linka do gazetki? Jakiej firmy?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do gazetki
To nie jest dokładnie takie jak on używa (tamte są droższe), ale ja mam takiego typu sprzęt jak w gazetce i działa tak samo, wiadomo końcówki trochę inne ale dużo lepiej niż młotkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, byradzio napisał:

Link do gazetki
To nie jest dokładnie takie jak on używa (tamte są droższe), ale ja mam takiego typu sprzęt jak w gazetce i działa tak samo, wiadomo końcówki trochę inne ale dużo lepiej niż młotkiem :)

ten co używał to ok 400zł. dzięki chyba coś takiego sobie kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema włożyłem talerzyki z b5 do mojego b6 .
Przy wymianie odrazu wymieniłem całe zawieszenie na nowe.
Jest możliwość że tera z musi się wszystko ulezec ?
Bo przed wymiana wszystkiego było 64.5 cm a teraz po przejechaniu narazie 10km mam 64 cm jest możliwe że jeszcze usiądzie na 63 cm ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema włożyłem talerzyki z b5 do mojego b6 .
Przy wymianie odrazu wymieniłem całe zawieszenie na nowe.
Jest możliwość że tera z musi się wszystko ulezec ?
Bo przed wymiana wszystkiego było 64.5 cm a teraz po przejechaniu narazie 10km mam 64 cm jest możliwe że jeszcze usiądzie na 63 cm ?


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem amorki Kayaba i nie jestem pewien czy założenie talerzyków od b5 da efekt obniżenia, nad talerzykiem wymiar jest taki sam jak w fabrycznym amorku,  a pod talerzykiem jest on grubszy ( na tym grubszym opiera się talerzyk od kayaby - nie ma wypustki jak w oryginalnych ). Ktoś przerabiał temat z Kyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy po założeniu tych talerzyków amortyzator nie dostanie dużo bardziej w kość ? Zakres pracy również się zmieni, tak jak to przy krótszych springach. Wiem, że 15 mm to nie jest wcale dużo. Odboje też powinno sie zmienić czy oryginalne od 1BA mogą pozostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska do ori 1BA zakładają eibach - 30 i jeżdzą, wiadomo trochę w innym zakresie pracuje amorek ale nie przesadzajmy w przypadku talerzyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tobias napisał:

ludziska do ori 1BA zakładają eibach - 30 i jeżdzą, wiadomo trochę w innym zakresie pracuje amorek ale nie przesadzajmy w przypadku talerzyków

No właśnie, i skoro 30mm jest juz za dużo, to gdzie jest ta bezpieczna granica? Moze jest to tylko 10mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak masz mieć takie problemy życiowe to odpuść sobie te talerzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździsz aż się 1BA rozleci i zmienisz na coś niższego. Komfort nie będzie taki jak na sportowym amorku. 

Ja odboje i osłony wsadziłem z czerwonych amorków A4B5, są jeszcze trochę krótsze niż te z B7 s-line. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 11:29, tobias napisał:

kolego jak masz mieć takie problemy życiowe to odpuść sobie te talerzyki.

kolego relax, talerzyki już zamówione. myślałem, że może ktoś zna dokładną spec. amorków i posiada taką informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 16:37, Pawel - audi napisał:

To jak koledzy jest z tym dokładnie ? Da się wyjąć amor bez rozkręcenia górnego wahacza ? Bo pewnie znając moje szczęście to będzie zapieczona ta śruba ? zawsze jak coś robię w aucie to musi iść najgorzej, więc wolę wiedziec czy to w ogóle realne jest bez odkrrecenia tej śruby ?

Dołączam się do pytania. Jest inna możliwość oprócz podgrzania bo po tym pewnie wahacz do wymiany ? 

I drugie pytanie czy jak nie dam gumowej podkładki to usiądzie te parę mm ale czy nic nie będzie skrzypiec czy cuś?  Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, suzuki999 napisał:

Jest inna możliwość oprócz podgrzania bo po tym pewnie wahacz do wymiany ? 

chory jestes, nie wiem czego wy oczekujecie, magii jakiejś czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2018 o 18:47, tobias napisał:

chory jestes, nie wiem czego wy oczekujecie, magii jakiejś czy co? 

Sam kurw* jesteś chory. Nie robiłem tego to pytam od tego jest forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...