Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, suzuki999 napisał:

Sam kurw* jesteś chory. Nie robiłem tego to pytam od tego jest forum.

nie irytuj się, jak tego nie robiłes to podjedź do mechanika i się spytaj jakim sposobem odkręcić wahacz, forum Ci podpowiada że palnikiem sobie pomożesz i robiąc to umiejętnie wahacza nie uszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnikiem tego się nie grzeje ,tu masz film czym to grzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2018 o 18:20, marcinlomza83 napisał:

Dzisiaj oglądałem amorki Kayaba i nie jestem pewien czy założenie talerzyków od b5 da efekt obniżenia, nad talerzykiem wymiar jest taki sam jak w fabrycznym amorku,  a pod talerzykiem jest on grubszy ( na tym grubszym opiera się talerzyk od kayaby - nie ma wypustki jak w oryginalnych ). Ktoś przerabiał temat z Kyb?

Odpowiedź późna, ale może komuś się przyda. 

Z ciekawości sprawdziłem i jest tak jak piszesz. Amorek poniżej talerzyka ma za dużą  średnicę i talerzyk nie schodzi tak nisko jak powinien.

 

Edit: talerzyki jednak pasują, wyjaśnienie kilka postów niżej. 

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko  że na amory Monroe też nie wchodzą talerzyki z b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, staniek napisał:

Odpowiedź późna, ale może komuś się przyda. 

Z ciekawości sprawdziłem i jest tak jak piszesz. Amorek poniżej talerzyka ma za dużą  średnicę i talerzyk nie schodzi tak nisko jak powinien.

Jak u siebie wymieniałem to amor nie miał żadnej wypustki, pamiętajmy że talerzyk jest od b5 więc trochę się będzie różnił, i kolejna rzecz zlozyles na amor i wszystko poskaldales czy tylko przymierzyles? U mnie były amorki Monroe od audi (był wybitny znaczek) nie było żadnej wypustki autko obnizylo się o troszeczkę ale po przejechaniu kilkuset kilometrów ładnie siadł (ok 1,5cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję to co napisałem wcześniej. 

Talerzyki od b5 pasują jednak na amorki kayaby. Wcześniej założyłem talerzyk na amorek, kilka razy stuknąłem trzonkiem młotka, talerzyk nie chciał wejść i uznałem, że nie wejdzie. 

Dziś była druga próba, wyczyściłem talerzyk i amorek, posmarowałem lekko, no i jak się popieści  to się zmieści :decayed:

Reasumując wchodzą sporo ciężej od oryginałów i to mnie na początku zmyliło. Według moich pomiarów talerzyki od b5 na amorku kayaby  dadzą niewiele ponad 10 mm obniżenia.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, staniek napisał:

Odwołuję to co napisałem wcześniej. 

Talerzyki od b5 pasują jednak na amorki kayaby. Wcześniej założyłem talerzyk na amorek, kilka razy stuknąłem trzonkiem młotka, talerzyk nie chciał wejść i uznałem, że nie wejdzie. 

Dziś była druga próba, wyczyściłem talerzyk i amorek, posmarowałem lekko, no i jak się popieści  to się zmieści :decayed:

Reasumując wchodzą sporo ciężej od oryginałów i to mnie na początku zmyliło. Według moich pomiarów talerzyki od b5 na amorku kayaby  dadzą niewiele ponad 10 mm obniżenia.  

 

Gratuluję wytrwałości,  może jeszcze się delikatnie ułoży w dół :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2016 o 22:08, toma085 napisał:

Jak by co to na keyabę wchodzą bo ja do siebie założyłem.

A talerzyk oryginalny kayaby zbiłeś bez problemu?  Założyłem ostatnio kayabe i nie wiedziałem czy na nich można zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, możecie potwierdzić czy to te talerzyki? Jestem pewien na 99% i brakuje mi odrobiny do setki ? 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7253522375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TOMEK M. napisał:

Koledzy, możecie potwierdzić czy to te talerzyki? Jestem pewien na 99% i brakuje mi odrobiny do setki ? 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7253522375

Taaa, a temat to przeczytałeś ?

Na 100% jestem pewien, że nie :D

Porównaj sobie zdjęcie z postu numer #8 z tym z aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cysiek18 napisał:

Taaa, a temat to przeczytałeś ?

Na 100% jestem pewien, że nie :D

Porównaj sobie zdjęcie z postu numer #8 z tym z aukcji

No właśnie dlatego chciałem potwierdzić, bo to mi nie pasowało. Dzięki za podpowiedź i wyciągnięcie mnie z błędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TOMEK M. napisał:

Koledzy, możecie potwierdzić czy to te talerzyki? Jestem pewien na 99% i brakuje mi odrobiny do setki ? 

masakra :facepalm: wstyd wstyd wstyd takie coś pisać, co za ludzie tu już na forum siedzą, tak ciężko przeczytać cały temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tobias napisał:

masakra :facepalm: wstyd wstyd wstyd takie coś pisać, co za ludzie tu już na forum siedzą, tak ciężko przeczytać cały temat?

Zakładam, że w każdej kwestii jesteś specjalistą i irytują Cię ludzie, którzy zwyczajnie pytają o coś. Wyobraź sobie, że czytałem temat ale znalazłem coś takiego na aukcjach i najzwyczajniej postanowiłem zapytać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TOMEK M. napisał:

Wyobraź sobie, że czytałem temat ale znalazłem coś takiego na aukcjach i najzwyczajniej postanowiłem zapytać. Pozdrawiam

widocznie masz problemy czytania ze zrozumieniem, takie rzeczy to zaczyna się przerabiać w klasie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczny jest demontaż talerzyków z amora? Moge odkupić za pare złociszy tylko gostek chce abym to zrobil u niego na miejscu. Jakie narzędzia zabrać ze sobą?

Amorki są juz wymontowane z auta. Jest sam amor z talerzyki em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie je zbijasz z wyczuciem. Tak samo ten plastik na górze amorka zbijasz/ściągasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje młotek, plaski śrubokręt i mogę jechać na akcję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam młotek wystarczy, no może jeszcze kawałek listwy drewnianej żeby farby na talerzykach sobie nie uszkodzić  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...