Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie przodu talerzykami sprężyn od A4 B5


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś z Was na handel te talerzyki ewentualnie ma sprawdzonego sprzedawcę? Na dniach bede zakładać samopoziomowanie to bym przy okazji wyciągnął zawiechę żeby zmienić talerzyki. Na Allegro sprzedawcy nie wiedza, a raczej nie chce im się sprawdzić numerów tych talerzy [emoji85]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was na handel te talerzyki ewentualnie ma sprawdzonego sprzedawcę? Na dniach bede zakładać samopoziomowanie to bym przy okazji wyciągnął zawiechę żeby zmienić talerzyki. Na Allegro sprzedawcy nie wiedza, a raczej nie chce im się sprawdzić numerów tych talerzy [emoji85]

Wysłane z jabłka

Ja napisałem do pierwszego lepszego sprzedawcy i odrazu odpisał jaki talerzyki mają numer. Pisz po kolei może ktoś sprawdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bede próbować ;) A orientujesz się może czy tylko czerwone amortyzatory miały taki numer talerzyków?

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bede próbować ;) A orientujesz się może czy tylko czerwone amortyzatory miały taki numer talerzyków?

Wysłane z jabłka

Jak szukałem swoich to nie udało mi się uzyskać takiej informacji czy każdy czerwony ma taki talerzyk. Ktoś tu pisał na forum ze tak ale nikt tego nie potwierdził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje od jednego ze sprzedawców, ze na talerzykach jest oznaczenie: 8D0412103B02. Niby to samo bo według tematu trzeba zaopatrzyć się w talerzyki o numerze: 8D0412103B. I teraz się zastanawiam czy ta końcówka -02 coś oznacza, czy to jest ten sam talerzyk? [emoji848]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zakładaj śmiało,ja ostatnio właśnie taki zbiłem z amortyzatorów sline i siadł o 1,5cm niżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko :kox: W piatek odbieram, a miedzy 5 a 9 sierpnia założę je na amorki. Dzieki Panowie :hi: Oczywiście foty przed i po operacji wrzucę :kox:

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie talerzyki są też w czarnych amorkach (chyba, że B5 s-line nie miała czerwonych), ostatnio kupowałem właśnie takie amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie talerzyki są też w czarnych amorkach (chyba, że B5 s-line nie miała czerwonych), ostatnio kupowałem właśnie takie amortyzatory.

Dokladnie. Ja znalazłem wlasnie w czarnych amorkach te talerzyki. Ale z tego co widziałem to czerwone amortyzatory tez w B5 występowały i miały taki sam numer talerzyków [emoji6]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z czarnych amorów założone i opuściło autko 1,5 cm. Mysle że każdy talerzyk z oryginalnych amorów b5 bedzie pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla osób poszukujących talerzyków:

Wszystko jest P&P, wystarczy znaleźć talerzyki o numerze: 8D0412103B albo 8D0412103B02. Końcówką się nie przejmujcie, ja kupiłem czarne amortyzatory z numerem talerzyków z końcówką -02. Wszystko bangla i samochód poszedł 1,5 cm w dół. Wystarczy skontaktować się ze sprzedawcą w celu ustalenia jaki numer jest wybity na talerzykach, a więc amortyzatory nie muszą być czerwone. Zakładałem sprężyny na gumy, gdybym ich nie dal to pewnie opadłby jeszcze 0,5 cm, ale nie chciałem żeby sprężyna ocierała się o metalowy talerzyk. Talerzyki nie są przymocowane na stałe, zbijamy stare, zakładamy nowe i tyle. Więcej czasu schodzi przy wyciągnięciu amortyzatorów niż na wymianie samych talerzyków :hi:

Po wymianie na ori 1BE tak to wyglądało:

Przód: 67cm
Tył: 64,5cm

DSC_7799.jpg

Po wrzuceniu talerzyków z a4 b5:

Przód: 65,5 cm

Tył: 64,5 cm

IMG_2821.jpg

Mam jednak nadzieję, że po zrobieniu kilkunastu kilometrów przód opadnie jeszcze o te 0,5 cm :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolego masz dokładne zawieszenie. Jaka kat wag Ja u siebie włożyłem talerzyki to wszędzie mam po 64.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem samochód to było ori zawieszenie 1BA z A4 B6:

Przód: kategoria wagowa 10 - 68,5cm

Tył: kategoria wagowa 10 - 66,5cm

Rok pózniej wpadło ori 1BE z A4 B7:

Przód: kategoria wagowa 8 - 67cm

Tył: kategoria wagowa 10 - 64,5cm

Wczoraj podmieniłem talerzyki z przodu i opadło o 1,5 cm.

Ciekawe czy jeszcze coś opadnie [emoji848]

Wysłane z jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie z przódu 6 kat a w styłu 9 i po założeniu talerzyków stoi idealnie, ale jak tylko zmieniłem to było 64,5 i po dłuższej jeżdzie tak zostało. nic nie opadło. w tym poscie wstawiałem zdjecie jak auto stoi to możesz zerknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zakładał ktoś z was te talerzyki na amorki bilsteina b8? Jestem po wymianie bila b8 + eibachy pro kit, no i przód stoi wyżej i chciałbym to zniwelować talerzykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Talerzyki z tych amorów będą dobre?
http://allegro.pl/audi-a4-b5-amortyzator-przedni-lewy-i6004245151.html

Ewentualnie te:
http://allegro.pl/8d0413031l-amortyzator-lewy-audi-a4-b5-przod-i6206677859.html

Edytowane przez byradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was te talerzyki wchodziły przez wbicie młotkiem i siedziały sztywno ???

Zmieniłem u siebie i po włożeniu tych z B5, siedziały na tyle luźno, że mogłem ręką je przekręcać. Po mierzeniu średnica wewnętrzna w talerzykach różniła się prawie 1mm.
Zdemontowałem, bo jakoś nie widzę by ten talerzyk się kręcił na amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was te talerzyki wchodziły przez wbicie młotkiem i siedziały sztywno ???

Zmieniłem u siebie i po włożeniu tych z B5, siedziały na tyle luźno, że mogłem ręką je przekręcać. Po mierzeniu średnica wewnętrzna w talerzykach różniła się prawie 1mm.

Zdemontowałem, bo jakoś nie widzę by ten talerzyk się kręcił na amortyzatorze.

ja jak zmieniałem to weszły luźno, nie musiałem wbijać młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...