Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa oleju 1.8 ADR


piocio83

Rekomendowane odpowiedzi

Ok :) wstrzymam się :)

A mam do was jeszcze jedno pytanie.

Jaką najlepiej płukankę użyć, żeby przejść z 10w na 5w ?

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panie ja świeżo po wymianie pompy oleju firma SWAG i autko jak nowe, przy każdym odpalaniu nie ważne czy silnik gorący czy zimny nie słychać żadnego stukania zaworów ani nic co mogłoby mnie przestraszyć a co najważniejsze nie zaświeca mi się już kontrolka oleju. Póki co jestem zadowolony choć na wszystko wydałem prawie 1000 złotych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wstawiona pompę MaxGear dawałem chyba 140zł i 5 tyś km cicho aż miło jeździć, jak coś będzie się działo dam znać, jak będe wymieniał olej to sprawdzę jakie generuje ciśnienie po przejechaniu 10kkm i się odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i twierdzi, że przy moim przebiegu (320tys km) stawiał by bardziej na panewki. Czy jest taka możliwość, że to przez panewki będzie kompresja uciekała? Wspomniał też o wale, że nie mogą być na nim żadne rysy. Kontrolka świeci coraz częściej i muszę zwiększyć obroty by było wszystko ok. Ja stawiam na pompę i teraz nie wiem co robić...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ciśnienie oleju i będziesz mógł cokolwiek myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kontrolka świeci coraz częściej i muszę zwiększyć obroty by było wszystko ok

U mnie była pompa. Ten sam silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie na biegu jałowym przy nagrzanym silniku 0.8 bara wymieniony czujnik i dwa dni spokoju. Po dwóch dniach znowu wróciło i tak przez tydzień a po tygodniu znowu spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim autku również występuje klekotanie w rożnych stacjach. Po rozgrzaniu silnik klekocze. Po przygazowaniu klekot ustaje, po czym znowu zaczyna. Dziś mierzyłem ciśnienie oleju i okazuje się za słabe. Na zimnym ok 3 bary, po rozgrzaniu jakieś 1.6 bara. Kontrolka się nie zapala. Jaką pompę brać swag czy febi ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matinaszek napisał:

Panowie w moim autku również występuje klekotanie w rożnych stacjach. Po rozgrzaniu silnik klekocze. Po przygazowaniu klekot ustaje, po czym znowu zaczyna. Dziś mierzyłem ciśnienie oleju i okazuje się za słabe. Na zimnym ok 3 bary, po rozgrzaniu jakieś 1.6 bara. Kontrolka się nie zapala. Jaką pompę brać swag czy febi ?

Czekaj czekaj, 1.6 bara na rozgrzanym to bardzo dobre ciśnienie.

Jak klekocze to może napinacz.. Pompy na razie nie ruszaj, nie masz kontrolki od oleju a ciśnienie jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k232 trochę przekręciłem ciśnienie było ok 1.5 bara na rozgrzanym silniku.  Jak się rozgrzeje to słychać klekotanie ewidentnie z miejsca gdzie znajduje się napinacz, ale to ponoć dla tego, bo za słabe ciśnienie i nie ma smarowania.  Ciężko sprecyzować czy to napinacz czy pompa oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie obstawiał pompy, jak byś miał 1 bar na rozgrzanym to wtedy tak a tu ciśnienie jest dobre.

Ja u Siebie miałem 0.8 bara ciśnienie a na rozgrzanym 0, zmieniłem pompę i jest git. Ciśnienia nie mierzyłem po zmianie pompy ale nie ma już czerwonej kontrolki od oleju a wcześniej było non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem dwa lata temu na FEBI i jest okej. (Zrobione ok 45tyś km) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Randor napisał:

Ile płaciłeś za tą pompę?

400 z hakiem u dzika z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pompy są ogólnie dostępne? Kiedyś szukałem to trzeba było z niemiec targać. Ogólnie to czemu zapłaciłeś aż 1000zł skoro pompa 400? Ja zwalałem miskę u mechanika bo nie mam dojścia do kanału i skasował mnie tylko 200zł (ja kupowałem uszczelkę i sam sobie wszystko myłem) razem z demontażem pompy oczywiście. Skończyło się na włożeniu starej bo była w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za robotę 300 zł w warsztacie sobie krzyknęli do tego musiałem kupić bańkę oleju, od razu filtry i się uzbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt oleju nie policzyłem. Mierzyłeś ciśnienie po wymianie pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem ale na pewno jest dobrze bo nie świeci mi się kontrolka oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...