Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabudowa bagżnika


Rekomendowane odpowiedzi

Zabudowa

Moze ktos ma już coś takiego zrobione albo wie jak zrobic :cool: mile widzana pomoc !! chetnie podziele sie swoimi instrukcjami.

Chcę zabudowac dwie wneki po prawej i lewej stronie ,planuje tam zamątowac dwa głosniki basowe i wzmacniacz :grin:

Jestem włsnie w trakcie robienia planów takiej zabudowy, może ktos sie podzieli takim doświadczeniem? mile widzana pomoc Widziałem i słyszałem na pokazach jak to gra, jestem pod wrażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mysle ze kazdy jest pod wrazeniem takiego grania, ale troche jednak sie trzeba nameczyc ... Najlepiej popros o pomoc kogos kto sie na tym zna zeby Ci wszystko dobrze wyliczyl co gdzie ma byc zeby byl najlepszy efekt !! Aha i zapraszam do Newbie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanzan, dlaczego chcesz zaraz zabudować bagażnik ? :) Ja mam wszystko "na wierzchu" i wcale nie powiem, żeby wyglądało tragicznie a gra naprawdę baaardzo przyjemnie :]

W tym temacie masz fotkę:

http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanzan z zabudowami to nie jest tak, ze tylko to musi fajnie wygladac. Cala idea zabudowy glosnikow basowych polega na odpowiednim dobraniu parametrow miejsc w ktorych glosniki maja sie znajdowac. Widzialem, duzo samochodow gdzie drogi sprzet byl ladnie wyeksponowany, ale to nie gralo. Co innego ze wzmacniaczami, tutaj sprawa jest latwiejsza, po prostu musza byc umiejscowione tak, aby w maire byly w obiegu powietrza. Dobrym rozwiazaniem na poczatek "dla ucha" jest skrzynka basowa z dobrym glosnikiem, odpowiednio spreparowana pod dany glosnik. Sprobuje wyszkuac jakis manuali, jak liczyc zabudowy, moze Ci sie przyda, ale to po powrocie do domu.

Travis - moze i przyjemnie gra, ale ja nie jestem zwolennikiem spaghetti w bagazniku, dla mnie to nie wyglada najlepiej szczerze mowiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boom_mike, do bagażnika zaglądam naprawdę rzadko i jak dla mnie to nic się nie plącze niepotrzebnie ;) Ale jak kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie boom_mike że wszystko musi byc wyliczone, wielkości głosników, pasma ich przenoszenia częstotliwości, długosc i wielkosć otworów bass-reflex, lub skrzynie zamknięte, moc wzmacniacza no i jeszcze pare innych rzeczy.

A wzmacniacz najlepiej powinno sie montowac jak najbliżej akumulatora żeby przewody zasilajace były jak najkrótrze aby uniknac strat i niepotrzebnyc wydatków gróbych i drogich kabli zasilających :cool: międzyinnymi.

Znalazłem takie miejsce z prawej strony nad nogami pasażera przy nawiewie na nogi powietrza. Ja tam juz mam wzmacniacz :wink: no i chłodzenie ma.

Ja lubie jak jest porzadek w bagażniku i nadodatek ładnie gra :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz mam wzmacniacz no i chłodzenie ma

a jak włączysz ogrzewanie nie grzeje się za bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Travis pewnie ze masz racje , ale ja jednak pozostaje audio esteta, zadnych zbednych kabli wszystko ladnie poupinane.

Nie jest prawda natomiast zeby wzmacniacz jak najblizej akumulatora montowac. Jezeli chcesz zaoszczedzic na kablach i myslisz, ze przenoszac wzmacniacz blizej akumulatora nie bedziesz mial strat to sie mylisz. Kable to podstawa, niewarto na nich oszczedzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traviz, Nie, wzmacniacz się nie grzeje wcale. Latem nie włączam ogrzewania bo po co :mrgreen: a zimą to ogrzewanie nie przeszkadza bo i tak jest duża różnica temperatury. Więc nie mam problemow z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traviz, Nie, wzmacniacz się nie grzeje wcale. .

Jak to wogóle się nie grzeje??Nie wierze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolega ma chłodzenie wodne, albo bardzo cicho słucha muzyki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanzan.. W jednej kwestii sie z Tobą nie zgodze.. Odnośnie kabli i montazu wzmacniacza (jak najblizej akumulatora).. Okablowanie to podstawa!! Szczegolnie jesli chodzi i wzmacniacz .. Straty niwelujesz za pomoca kondensatora.. U mnie wyglada to nastepująco.. Kable zasilające 35mm^2 + kondensator brax z elektroniką.. a wzmacniacz mam w bagażniku i na brak prądu nie narzekam!!

[ Dodano: 2006-05-05, 20:56 ]

Preferowane ustawienie skrzyni jest potocznie mowiąć "plecami do oparcia" ale warto poeksperymentowac.. Jeszcze jedna ważna sprawa. Dobór obudowy.. Musisz okreslic na poczatku czego oczekujesz.. Powiedzmy, ze troszke w tym siedze wiec moge cos podpowiedziec... Obudowa zamknieta jak dla mnie jest lepsza z tego wzgledu ze:

zajmuje mniej miejsca

bas jest bardziej zwarty, szybki kiedy trzeba to potrafi zejsc nisko

obudowa bass reflex.. hmm bas jest nieco głebszy lecz przeciagniety jak dla mnie sorka za okreslenie kluchowaty.. bardzo duzo jest przekłamań dzwieku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1, dzieki za swoje uwagi. Zgadzam się z Toba. Tez wole jak są zamkniete obudowy.

A co do wzmacniacza to podałem to miejsce gdyż jak ktoś che może zaszczedzic troszke $ i nie che miec "pajęczynki "w bagażniku.

Wzmacniacz nie grzeje sie w sensie że nie osiag dużej temperatury podczas grania, zawsze mozna skierowac strumien powietrza z nadmuchu na nogi. Ale kazdy robi jak zeche :grin:

A co do zabudowy To wiem ze bede wykonywal z MDF-u :wink: i bedzie zamknieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem różne wynalazki.. i jest zostałem przy zamknietej. Głebia też jest..

Prawidłowo z mdf'u.. Obudowa jest sztywniejsza i nie wpada w rezonans..

Vanzan przekalkuluj całość i sprawdz czy nie wyjdzie Cie taniej zrobienie obudowy w jakimś zakładzie CA.. Cena za przyzwoita obudowe to koszt ok 150 zł z portami i ładnie wykończoną..

[ Dodano: 2006-05-06, 14:47 ]

A propos ja bede montował wzmacniacz na płycie podłogowej w bagażniku.. bedzie również plexi i.... pare innych bajerów :).. Ale to w niedalekiej przyszlosci bo aktualnie czekam na wzmacniacz.. (reszta czeka na montaż :P) tylko ja sie niecierpliwie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...