Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Sterownika Centralnego Zamka z pilota


Bielak

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów. mam prpblem z domykaniem szyb z pilota. otóż sterownik wpiełem przy pompce centralnego ,zamykanie,otwieranie-wpiełem w żółto-miebieski,zasilanie masa,kierunki-wszystko ok. zamykanie otwieranie działa z pilota,ale jak wepne kabel od domykania w czerwono-brązowy to auto sie zamknie,szyby domkną, ale juz z pilota nie otworze. pytanie?- mam ten czerwono-brązowy przeciąć czy gdzie indziej szukac? dodam impuls na przewodzie od domykania jest ok.30sek.sterownik STELLIMEN SM-188F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta

jako ze mam w audi centralny zamek ale brak pilota zakupiłem zestaw chinola pilot + sterownik i chciał bym go załozyć możliwie najłatwiej ( nie interesuje mnie domykanie szyb i inne wodotryski) gdzie to najszybciej wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktory kabelek od pompki cz odpowiada za otwieranie wszystkich szyb?

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym ze gdy moj pilocik(allegro) jest zimnny np postoi na zimnym ganku nie chce dzialac dopiero gdy sie zagrzeje w kieszeni itp to wina made in china ? czy co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym ze gdy moj pilocik(allegro) jest zimnny np postoi na zimnym ganku nie chce dzialac dopiero gdy sie zagrzeje w kieszeni itp to wina made in china ? czy co

Bakteria padła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o tym ze gdy moj pilocik(allegro) jest zimnny np postoi na zimnym ganku nie chce dzialac dopiero gdy sie zagrzeje w kieszeni itp to wina made in china ? czy co

Bakteria padła :decayed:

nie no wymieniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałbym zapytać otóż montowałem koledze alarm (Altim-Plus C1 BARAKUDA) w jego niedawno nabytym Audi A4 b5 1999r 1.6 sedan w którym nie było żadnego sterownika zamka centralnego ani nic Zasilanie centralki i sterowanie zamkami oraz kierunkowskazy podpiołem przy wtyczkach pod plastikiem na lewo od nóg kierowcy. Po podłączeniu wszystko działa prawidłowo oprócz dwóch kwestii mianowicie:

1) Po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w zamku szyby się zamykają/otwierają natomiast po zamknięciu z pilota szyby się niestety nie domykają (sprawdziłem centralka podaje sygnał masy po zamknięciu przez ok. 20 sekund). wg instrukcji ten sam przewód w centralce odpowiada za zamykanie zamka i podciąganie szyb, czy w instalacji audi jest inny przewód który zamknie zamek i szyby kiedy dostanie sygnał z centralki czy może przewód centralki ma być podłączony do dwóch przewodów jeden od zamykania zamka drugi od podciągania szyb?

2) centralka ta ma kanał dodatkowy z możliwością podłączenia się pod czujnik otwarcia bagażnika i potrzebny mi jest sygnał masy, który pojawia się po otwarciu bagażnika. Myślałem, że jest analogicznie jak w kabinie i lampki są sterowane masą, jednak jest na odwrót: w lampce bagażnika jest stała masa i plus pojawia się po otwarciu bagażnika. Chciałbym zapytać czy w wiązcę idącej do tylnej klapy znajduje się przewód z masą pojawiającą się po otwarciu bagażnika, ewentualnie jaki kolor ma przewód?

Pytam ponieważ nie mam auta u siebie żeby pogrzebać i poszukać a kolega w poniedziałek do mnie przyjeżdża i wypadało by się szybko uwinąć

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez lotvs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kupiłem Audi A4 1,8T 1999r. Jest to moja pierwsza Audi. Dostałem dwa zwykłe kluczyki. Czytam trochę o pilotach między innymi ten temat, znalazłem także temat odnośnie modułu komfortu. Zastanawiające jest dla mnie czy owe moduły nie zostały wyposażone w odbiornik do pilota i nie wystarczy dokupić pilot i zaprogramować komputera przez VAG???

Czy konieczny jest zakup centralki??? Jeśli tak to jakie centralki są polecane, wtedywartobybyło zainwestować w centralkę z alarmem- tylko że znów które marki polecane są na rynku. Przeglądnołem kilka schematów tych centralek- myśle że dam rade samodzielnie ją podłączyć. Rozumiem że centralkę z samym radiem do pilota najłatwiej umieścić w klapie bagażnika? centralkę z alarmem umieszczamy pod maską.

Edytowane przez LuckyLuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kupiłem Audi A4 1,8T 1999r. Jest to moja pierwsza Audi. Dostałem dwa zwykłe kluczyki. Czytam trochę o pilotach między innymi ten temat, znalazłem także temat odnośnie modułu komfortu. Zastanawiające jest dla mnie czy owe moduły nie zostały wyposażone w odbiornik do pilota i nie wystarczy dokupić pilot i zaprogramować komputera przez VAG???

Czy konieczny jest zakup centralki??? Jeśli tak to jakie centralki są polecane, wtedywartobybyło zainwestować w centralkę z alarmem- tylko że znów które marki polecane są na rynku. Przeglądnołem kilka schematów tych centralek- myśle że dam rade samodzielnie ją podłączyć. Rozumiem że centralkę z samym radiem do pilota najłatwiej umieścić w klapie bagażnika? centralkę z alarmem umieszczamy pod maską.

Musisz sprawdzić jaka masz pompkę centralnego zamka jest w bagażniku Sprawdz po numerze co ma w sobie:)

Jeżeli chcesz mieć centralny z pilota a twoja pompka centralnego go nie obsługuje zastanów sie czy chcesz mieć alarm czy nie . Jeżeli chcesz to masz niewiele więcej roboty a zawsze bezpieczniej. Wszystko montujesz w środku auta przy lewym słupku tam masz praktycznie cała potrzebna elektrykę .

Jaki alarm zależy jaka kasę chcesz wydać ja mam alarm z odcięciem zapłonu montowałem jakiś 4 godzinki.

Wysłane z Ugryzionego Jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.

Moją pompke przedstawiam na zdjęciu, Niestety po numerze nie mogę nic w google znaleść tzn. specyfikacje. Jednak po wyglądzie sądze że jest to zwykła pompka- bez bajerów.

Czyli rozumiem że do otwarcia zamków potrzebuję centralke.

Pasjonat możesz polecić mi alarm do 250 zł??

http://c.wrzuta.pl/wi5839/504a1a0d000b8b925554c90a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pompka centralnego

http://www.digakom.de/katalog.php

Szukaj w prawym boczku bagażnika. Kiedy zamykasz i otwierasz to słychać jak pracuje.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pompka centralnego

http://www.digakom.de/katalog.php

Szukaj w prawym boczku bagażnika. Kiedy zamykasz i otwierasz to słychać jak pracuje.

Oki dzięki jutro się tym zajmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ten alarm:

http://www.egrando.pl/autoalarm-mistral-max-2-vi,p,16.html

Sam go mam w B5 i ma fajną opcję przyciszenia syreny (pika bardzo cicho przy otwieraniu i zamykaniu).

Jeśli masz c.zamek w aucie, który działa Ci z kluczyka w zamku to podłączasz się elektrycznie do komfortu a nie do pompki. Jak będziesz chciał wiedzieć coś więcej to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej poszukać na forum??wszystko jest opisane krok po kroku

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/43965-all-b5-podlaczenie-sterownika-centralnego-zamka-opis-i-zdjecia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, podepnę się do tematu w sprawie immobilisera.

Nie wiem jak to się poprawnie piszę nie zwracajcie na to uwagi.

Sprawa wygląda tak:

Włączam zapłon i ciągle mi mruga kontrolka od immo , a powinna po chwili zgasnąć i auto powinno zapalić, auto zapala od razu ale po chwili nie da się nic zrobić i auto gaśnie a kontrolka od immo ciągle mruga.

Byłem w punkcie gdzie dorabiają kluczyki sprawdził mi obydwa kluczyki i mówił, że kluczyki są dobre.

Może najlepiej by było całkowicie wydrzeć immo z auta?

Co to może być? Proszę o pomoc, Audi A4 B5 1.8 benzyna + lpg 1997 r. ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo poza licznikiem? Jak to podpinaj vaga, usuń błędy w ecu i w immo następnie :

wejdź w Immobilizer (adres 25)
wybierz: Adaptacja (adres 10)
Wybierz kanał 00 (dla przeprowadzenia adaptacji)
Jeśli będzie się pytało o wartość to wpisz "0"
Zatwierdź.
Zakończ transmisję.
Wyłącz zapłon i włącz ponownie.
Lampka sygnalizacyjna immobilizera w liczniku powinna zgasnąć po 1 sekundzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

Planuje zakupić sterownik centrala z pilotem, z tego co się dowiedziałem większość sterowników domyka szyby i dach automatycznie wraz z zamknięciem zamka. Czy istnieje taki sterownik bądź czy da radę przerobić jakoś te ogólnodostępne na taki który domyka szyby dopiero po PRZYTRZYMANIU przycisku zamykania zamka? Ponoć na zimę lepiej żeby nie domykal na sile zamkniętych szyb bo się jakieś prowadnice lubią wyłamywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb działa dopiero po przytrzymaniu przycisku na pilocie lub po przytrzymaniu przekręconego kluczyka w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage na kupowaną centralke. Na mojej idzie ustawić długość impulsu podawanego na zamknięcie/otwarcie zamka.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...