Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka ma byc wartośc w tym oknie vag-com


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobiłem ostatnio logi dla mojego paska i kolega z forum podpowiedział że mam za małą dawkę

i przymierzam się to zrobic tylko nie wiem jaka powinna byc wartośc dawki dla mojego 1.9 tdi 90 km 1z

dodam zdj vag-com z oknem na dawkowanie bo nie jestem pewny czy o to właśnie chodzi :D fotka jest z neta https://www.google.pl/search?q=jak+zwiekszyc+dawke+paliwa+1z&newwindow=1&espv=2&rlz=1C1AVNC_enPL570PL570&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=RssLVfOVKIPR7Qaa8oGgAQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=675#imgdii=_&imgrc=FJS7W2IQBiHK_M%253A%3B_9HqOtygWr-S9M%3Bhttp%253A%252F%252Fobrazki.elektroda.pl%252F6912268500_1321220397.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.elektroda.pl%252Frtvforum%252Ftopic2134260.html%3B641%3B455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 2.3 nie powinno się schodzić, ale wszystko zależy do auta, jak reaguje na zmiany. VAG'iem można zmieniać tylko w małym zakresie. Jeśli chcesz zwiększyć bardziej, to trzeba ruszyć nastawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi właśnie chdzi o zmiane nastawnikiem to mówisz ze powinno byc 2.3 w tym oknie co jest zakreślone silnik 90 stopni nagrzany i ustawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się schodzić poniżej 2.3, ale zobaczysz jak się silnik będzie zachowywał i ustawisz sobie optymalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kąt wtrysku przy 88 stopniach temperatury silnika kąt skacze pomiędzy 3.8 a 4.2 chyba słabo to wygląda co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kąt wtrysku? W którym oknie na to patrzysz? Grupa 000 drugie okno?

Chyba się nie rozumiemy..

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie ja sprawdzałem grupę 001 drugie okno to dobrze patrzyłem czy zle?

Edytowane przez r.kuderawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kąt wtrysku, tylko dawka. 3.8-4.2, to tragedii nie ma. Spróbuj podpiąć VAG'a i zobacz, ile możesz zejść niżej bez ruszania nastawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w 01 Engine.

Potem Login 11

Wpisujesz 12223

Potem 10 Adpatation.

W pierwszym oknie 001 masz regulację dawki,.

Zmieniasz tą wartość( będzie coś 327xx) i patrzysz jak dawka się zmienia.

Ta regulacja jest tylko w ograniczonym zakresie. Jeśli wpiszesz za dużą albo za mała wartość VAG po po prostu tego nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wejde w tą opcje jak napisałeś to dawka sama się zmieni czy mam coś wpisywac i dokładnie gdzie i ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama się nie zmieni. Musisz wklepywać (zmieniać tą wartość 327xx) i próbować zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zmieniać tą wartość 327xx)

No ok bd próbował wklepywac ale ile mam dokładnie tam wpisac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz próbować, samo się nie zrobi.

masz do zmiany dwie liczby zatem logicznie myśląc masz zakres od 00 do 99 czy to takie trudne do pojęcia? :facepalm:

Poza tym uzupełnij profil!

Łukasz, jaka jest wartość fabryczna w adaptacji?

Mam wtryski 216 do założenia a chciałbym przywrócić fabrykę i nastawnikiem ustawić dawkę a vagiem ewentualną korektę, gdyby okazało się że dawka rozjechała się w świat.

Nie wiem czy ktoś tam kombinował i lepiej mieć pełny zakres regulacji który umożliwia vag - trzeba dmuchać na zimne ;)

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hezen: Z reguły jest 32768, ale tak naprawdę ta wartość w adaptacji nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Ważna jest faktycznie pokazywana przez VAG dawka.

Jeśli chodzi o regulację, to jest ona możliwa w bardzo niewielkim zakresie, więc na początek proponuję podpiąć VAG'a, odczytać jaką masz wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...