Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica nie wraca do pozycji jazdy na wprost !


Arcadio.Morales

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może miał ktoś styczność z czymś takim jak w temacie?

Kierownica jeżeli jadę prosto cały czas mi gdzieś "ucieka" powiedzmy użyję takiej nazwy, auto jedzie albo w prawo albo w lewo.

Skręcam kierownicą w lewo i kierownica powinna odbić do punktu powiedzmy "zero" czyli jazdy na wprost, a tak się nie dzieje, powoli wraca lecz nie do końca i auto jedzie nadal w lewo, to samo w druga stronę.

Jest taki punkt który da się wyczuć kiedy auto chce jechać raz w lewo a raz w prawo, nie można ustawić go prosto tylko cały czas trzeba kontrować.

Podkreślam iż opony 225/50/17 nowe Micheliny oraz alu wyważone proste (po zmianie na zimówki jest to samo) i jazda po prostej równej bez kolein drodze nie ważne z jaką prędkością czy to 40 km/h czy 140 km/h

Jeżeli chodzi o koleiny to już jest jakaś masakra ciąga na wszystkie strony, kierownicę z rąk wyrywa.

Zawieszenie bez stuków pracuje cichutko, auto od pierwszego właściciela z Niemiec przyjechało jakiś miesiąc półtora temu.

Auto pierwszy lakier sprawdzane pod kątem wypadkowym (całe nadwozie, mierniki, aso itp.) wszystko oryginał.

Kumpel który ma dobry warsztat (taki który mega turbo ogarnia temat) twierdzi że mogą być zapieczone sworznie (za mocno dokręcone) lub coś takiego, oraz jeszcze jedna opcja że źle ustawiona jest geometria.

Może ktoś miał coś podobnego, wolę zapytać zanim zacznę coś rozbierać i ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się coś takiego jak opisał kolega wyżej...po koleinach ,dziurach dosłownie wyrywa kierownicę z rąk,auto mam od czterech dni,bezwypadkowe ,z polskiego salonu,jazda próbna odbyła się po równej drodze,nic nie było czuć,wczoraj przejechałam się po takiej "sredniej krajowej" czyli łatane dziury ,wyboje ,koleiny i masakra jakaś...nie mogłam utrzymać auta..co to może być? :( może ktoś miał coś podobnego i doszedł co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się coś takiego jak opisał kolega wyżej...po koleinach ,dziurach dosłownie wyrywa kierownicę z rąk,auto mam od czterech dni,bezwypadkowe ,z polskiego salonu,jazda próbna odbyła się po równej drodze,nic nie było czuć,wczoraj przejechałam się po takiej "sredniej krajowej" czyli łatane dziury ,wyboje ,koleiny i masakra jakaś...nie mogłam utrzymać auta..co to może być? :( może ktoś miał coś podobnego i doszedł co to?

U mnie do tej pory nikt nie rozwiązał tematu, napisz jeśli Ci się uda ogarnąć temat.

Jest jeszcze jedno kiedy wieje wiatr auto chodzi na boki cały czas, nie ważne czy droga jest prosta czy są koleiny, im szybciej tym bardziej chodzi po drodze.

Ogólnie czuć cały czas złe prowadzenie auta, nawet przy minimalnych prędkościach np. 10-20 km/h podczas wjazdu na jakąś nierówność jest odczuwalne szarpnięcie kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kiera ciężko wraca do pozycji 0 to może być za mocno dokręcona śruba na maglownicy ( do kasowania luzu na listwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzieje się coś takiego jak opisał kolega wyżej...po koleinach ,dziurach dosłownie wyrywa kierownicę z rąk,auto mam od czterech dni,bezwypadkowe ,z polskiego salonu,jazda próbna odbyła się po równej drodze,nic nie było czuć,wczoraj przejechałam się po takiej "sredniej krajowej" czyli łatane dziury ,wyboje ,koleiny i masakra jakaś...nie mogłam utrzymać auta..co to może być? :( może ktoś miał coś podobnego i doszedł co to?

może szerokie opony? a pani nie przyzwyczajona :)

Edytowane przez wrzosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...