Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzeglo 1.8t


Marcin850527

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzegło Sachs od AWX. Dwumas seria. 

Moj silnik AVJ oska.

Slychac piszczenie. Niby pasuje a jednak cos nie tak. Czy musze wymienic tez dwumase z AWXa czy moze byc seria AVJ? 

albo moze jakies przerabianie(szlifowanie sprzegla) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam konkretnie Sprzęgło kompletne SACHS 3000844701

i napewno trzeba skrocic tulejke na docisku bez tego zabiegu napewno nie bedzie dobrze tak?

trzeba tylko lekko przyszlifowac tak? ile mm? normalna katowka to zrobie czy musze dac na precyzyjne szlifowanie?

Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale sprzegło z tdi 240mm jest o 1.8 kg cięższe jak to sie odczuje panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Mam dziwny problem po wymianie sprzęgła. Ogólnie to mam 1.8 T BFB, postanowiłem założyć sprzęgło z AWX i oczywiście sprzęgło pasowało, mechanik powiedział, że dwumas w dobrym stanie, a po wymianie

pojawił się dziwny dźwięk - skrzeczenie. Głównie pojawia się przy redukowaniu biegów i wstecznym, jak przyspieszam to jest ok, a w drugą stronę to ten dziwny dźwięk. Nie wiem co mogę z tym dalej zrobić???

Może miał ktoś coś podobnego. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wymieniona tarcza, docisk i łożysko (wszystko AWX). Zastanawiam się teraz czy nie trzeba u tokarza skrócić tej tulejki na tarczy sprzęgłowej??? Robił to ktoś może ? Ile należy to obciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem sprzęgło z awx i jest Sachs, co z tą tulejką na tarczy ? Ile to skrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podałby mi ktoś numer kompletnego (tarcza wraz z kołem) sprzęgła z LUKa awx do bexa quattro ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, czy do BFB 205 koni ośka warto zakładać sprzęgło od AWX? Podejdzie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie planuję wymienić sprzęgło bo się ślizga silnik AVJ 1.8T 150km czy sprzęgło z AWX podejdzie bez problemu czy trzeba coś modyfikować ?

Ma ktoś może kompletny numer katalogowy tak żeby to potem nie odsyłać ?

Drugie moje pytanie Ile NM wytrzymuję to sprzęgło z AWX ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wicia1000 napisał:

Drugie moje pytanie Ile NM wytrzymuję to sprzęgło z AWX ? 

400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, mam zamówione sprzęgło Awx Sachs , nowy dwumas Sachs bfb do a4 1.8t bfb quattro 6 biegów skrzynia.

Doszły mnie słuchy że, tu trzeba wykonać pewien myk tzn podszlifować tulejkę w tarczy bo będzie to coś hałasować i się wycierać. Ktoś ma jakieś szersze info w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blazej25 napisał:

Panowie pytanko, mam zamówione sprzęgło Awx Sachs , nowy dwumas Sachs bfb do a4 1.8t bfb quattro 6 biegów skrzynia.

Doszły mnie słuchy że, tu trzeba wykonać pewien myk tzn podszlifować tulejkę w tarczy bo będzie to coś hałasować i się wycierać. Ktoś ma jakieś szersze info w tym temacie?

Załóż wszystko od AWXa i nie będziesz musiał cudować  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzeje temat. Z racji tego że jest multum wypowiedzi na temat sprzęgła z AWX a u mnie wjechała inna skrzynia z oznaczeniem HER i sprzęgło się już poddaje, co w takim razie zakładać? Czy do HER również podchodzi AWX?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał montować komplet sprzęgła bez dwumasy z awx to potwierdzam, że trzeba skrócić tulejkę tarczy o 4mm. Poza tym wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2015 o 21:39, Dev napisał:

Moge Ci ogarnC temat

z hamulcami tez :wink:

Jak cenowo u ciebie wygląda sprzęgło z awx ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...