Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzeglo 1.8t


Marcin850527

Rekomendowane odpowiedzi

@Dev na 3 stronie napisałeś o komplecie AWX: tarcza, docisk, łożysko i dwumasa. Za 600 zł z wymianą? Rozumiem, że graty używane, bo na Allegro komplet bodaj 1300? Pytam, bo też szykuję się do wymiany w 1.8T BFB Quattro, 5b :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artroskk napisał:

@Dev na 3 stronie napisałeś o komplecie AWX: tarcza, docisk, łożysko i dwumasa. Za 600 zł z wymianą? Rozumiem, że graty używane, bo na Allegro komplet bodaj 1300? Pytam, bo też szykuję się do wymiany w 1.8T BFB Quattro, 5b :)

To był sarkazm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już tę części ale widzę że tarcza z BFB ma krótsza tuleje wieloklinu niż AWX, czy to nie będzie przeszkadzać? Różnica jest 4mm, muszę się upewnić przed oddaniem auta bo mnie mechanik bedzie z siekierą gonił jak nie będzie coś pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie i musisz to stoczyć jeśli zostawiasz dwumas z 1.8t 

Jak masz q i program to zastap tarczę z awx na nową z bfb z tlumikami drgan, bo duza szansa, że będziesz mieć drgania 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Bedzie i musisz to stoczyć jeśli zostawiasz dwumas z 1.8t 

Jak masz q i program to zastap tarczę z awx na nową z bfb z tlumikami drgan, bo duza szansa, że będziesz mieć drgania 

Zle mnie zrozumiałeś. Mam cały zestaw AWX z dwumasem. I tak jak radziłeś wywalam tarcze z Awx i wstawiam BFB, ale porównałem oboe tarcze i BFB ma krótsza tulejkę. Czy to nie bedzie w niczym wadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki nr. Zestawu od AWX do b7 bfb Q 6B

Edytowane przez marcinsw17
zapomnialem dopisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 18:49, marcinsw17 napisał:

Jaki nr. Zestawu od AWX do b7 bfb Q 6B

623 3301 00 LUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinsw17 napisał:

a komplet z dwumasą?

nie mam numeru, ale uderz do @dzik, ogarnie wszystko co trzeba w przyzwoitych pieniadzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie sprzeglo cos na drugim biegu czasem sie slozga. Silnik bex po wirusie 226km i cos ok 340Nm i siedzi w ośce. DM nie szarpie, nic nie stuka. Kupic docisk i tarcze z awx?nie chcialbym sie bawic w przerobki, lub kupic z bex? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 17:29, adam1974 napisał:

I u mnie sprzeglo cos na drugim biegu czasem sie slozga. Silnik bex po wirusie 226km i cos ok 340Nm i siedzi w ośce. DM nie szarpie, nic nie stuka. Kupic docisk i tarcze z awx?nie chcialbym sie bawic w przerobki, lub kupic z bex? 

po raz 1231231232 tak, AWX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ten temat w celu informcji co zalozyc.Przewaznie mowa tutaj o kupnie sprzegla  pod 1,8 ale w quattro,ja mam oske -6biegow.

Czyli kupiuje  z AWX o nr 623330100 np  z aukcji :

 

ALLEGRO.PL

Kup taniej LUK SPRZĘGŁO VW PASSAT B5 1.9TDI AJM AWX AVF AVB z Nowogard na Allegro.pl, za 529,99 zł w kategorii Układ napędowy - Sprzęgła. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9577982933...

zestaw ten zawiera:

123 0324 11  Tarcza dociskowa sprzęgła

323 0727 10  Tarcza sprzęgła

500 1050 10 Łożysko oporowe

Lub moze kupie cale kpl ale to przemysle ,tez z AWX  o nr. 600 0040 00

np . z ponizszej aukcji

 

ALLEGRO.PL

Kup taniej KOŁO DWUMASOWE SPRZĘGŁO PASSAT A4 A6 SUPERB AWX z Łódź na Allegro.pl, za 1377 zł w kategorii Układ napędowy - Sprzęgła. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 11135490531...

 

Edytowane przez adam1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, odgrzeje temat. Mam bfb w quattro. 2 lata temu założyłem komplet sprzęgła sachs z dm, niestety sprzęgło pod większym obciążeniem zaczęło się ślizgać. 

Jaka opcja byłaby najlepsza? Wymienić docisk na ten z awx, a tarcze, łożysko i dwumase zostawić z bfb? Zakładając że oddam tarcze na obicie kevlarem?

Przy okazji czy mogę mieszać części luk i sachs? Poprzedni zestaw sprzęgła był z luka (wtedy zostawiłbym dwumase sachsa, a reszta części poszłaby z luka). Pozdrawiam ?

Ps. Jakbyście kupowali tarcze sprzęgła oryginał luka do bfb, to nie ma sensu obijać jej w kevlar (oryginalna tarcza jest obita kevlarem) 

Edytowane przez Nitrous97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nitrous97 napisał:

Siemka, odgrzeje temat. Mam bfb w quattro. 2 lata temu założyłem komplet sprzęgła sachs z dm, niestety sprzęgło pod większym obciążeniem zaczęło się ślizgać. 

Jaka opcja byłaby najlepsza? Wymienić docisk na ten z awx, a tarcze, łożysko i dwumase zostawić z bfb? Zakładając że oddam tarcze na obicie kevlarem?

Przy okazji czy mogę mieszać części luk i sachs? Poprzedni zestaw sprzęgła był z luka (wtedy zostawiłbym dwumase sachsa, a reszta części poszłaby z luka). Pozdrawiam ?

Naprawdę tak trudno poczytać kilka wątków na forum, wałkowane może kilka razy w miesiącu:

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem cały wątek inie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Panowie czy do BEX-a na skrzyni 6 biegowej GEA (Ośka) zestaw sprzegła  LUK-a ( tacza, docisk, łożysko) o numerze :

623 1157 00    będzie prawidłowy

Proszę znawców tematu o wypowiedzenie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...