Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Pytanie o rozrząd...


Darek V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszedł czas na wymiene rozrządu w moim 2.6 ABC. Chciałbym wymienić odrazu wszystkie rzeczy które sa po -drodze czyli:

-pasek rozrządu.

-pasek alternatora,

-rolka napinajaca,

-rolka zwrotna,

-pompa wody,

-termostat,

Chce kupić te wszystkie rzeczy ale niewiem czy czegoś nie pominałem... czy to wszystko co mógłbym wymienić, czy coś jeszcze mógłbym wymienić zeby nie znów nie rozbierać pół auta....

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sprezarke odrazu czy luzu nie ma, i zapytaj a aso orginaly bo chyba promocja jest dalej czesci taniej niz w sklepie przynajmniej tak miesiac temu bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka zwrotna -> częściej się używa słowa prowadząca - tak

Pasek alternatora -> pasek wieloklinowy - tak

Pasek wieloklinowy "chodzi" również po rolce napinającej (tak samo jak zębaty), też bym wymienił, chyba że masz w dobrym stanie, tj. nie ma luzów i cichutko się kręci. (Ja nie wymieniłem bo nie było luzów, a tylko lekki szum i niestety teraz to słychać).

Termostat - wg mnie tylko jak jest zepsuty, to nie jest urządzenie stricte mechaniczne jak rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze pompa wody, którą powinno się zmieniać chyba co 60tys.km albo przy każdej wymianie paska rozrządu, nie pamiętam.

W każdym razie przy 180tys.km gdzieś znalazłem że pompa wody musowo (po prostu po pewnym czasie może zacząć przeciekać woda - jak u mnie)

Ale żeby zrobić rozrząd musisz rozkręcić cały przód, więc warto od razu powymieniać co się da.

Np.: będziesz musiał zdjąć pasek wieloklinowy, który wymienia się, jeżeli są widoczne ślady zużycia. On też ma rolkę napinajacę (może być sprzedawana z ramieniem albo bez - lepiej kupić samą rolkę, bo tylko ona się w zasadzie zużywa). Jak czytałeś lubi szeleścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że aby wymienić sam termostat trzeba rozbierać poszczególne elementy rozrządu :wallbash:

A mnie to czeka bo strasznie sie powoli rozgrzewa termostat i nie ma sensu tak jezdzić bo auto więcej jeszcze pali :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...