Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w zawieszeniu podczas ruszania i hamowania


zaporos

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, zbigor napisał:

Rozwiązałeś problem? Mam podobny  stukot w swoim aucie z lewej strony i nie mogę namierzyć o co chodzi. Wymieniłem profilaktycznie  już pół zawieszenia, poduchy pod silnikiem, nasmarowałem teleskop przekładni,  byłem na szarpakach i dalej nie znalazłem przyczyny. 

Niestety ale w dalszym ciągu nie znalazłem przyczyny. Powoli się poddaje :D

 

7 godzin temu, Langista napisał:

Czy nasila się to podczas przyspieszania w skręcie?

Nie. Dzieje się to tylko na nierównościach i czasami podczas przyśpieszania zwalniania tak jak by coś z amortyzatorem gdy pracuje. Wymieniałem już poduszkę pod amortyzatorem i również byłem na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę . Wczoraj w akcie desperacji zabrałem się za wymianę łożyska lewej półosi w skrzyni biegów.  Podczas demontażu zawieszenia okazało się że sworzeń  banana ma luz i puka.    Nie wyszło to na szarpakach, nie wyszło także podczas szukania przyczyny na kanale za pomocą łoma . Banan Febi ma może ze 20 tyś przejechane.  Od  jakiegoś roku w mojej okolicy są plastikowe progi zwalniające tzw wqrwihopki. Pewnie to one tak szybko go dobiły bo atakuję te progi lewą stroną auta.  Banan jest zamówiony pod koniec tygodnia go założę i wtedy się wszystko wyjaśni. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbigor napisał:

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę . Wczoraj w akcie desperacji zabrałem się za wymianę łożyska lewej półosi w skrzyni biegów.  Podczas demontażu zawieszenia okazało się że sworzeń  banana ma luz i puka.    Nie wyszło to na szarpakach, nie wyszło także podczas szukania przyczyny na kanale za pomocą łoma . Banan Febi ma może ze 20 tyś przejechane.  Od  jakiegoś roku w mojej okolicy są plastikowe progi zwalniające tzw wqrwihopki. Pewnie to one tak szybko go dobiły bo atakuję te progi lewą stroną auta.  Banan jest zamówiony pod koniec tygodnia go założę i wtedy się wszystko wyjaśni. 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Żeby zdiagnozować te luzy na sworzniu banana trzeba to zdemontować? Czy istnieje możliwość diagnozowania tego bez demontażu i upewnieniu się czy są tam jakieś luzy.

Edytowane przez Kodii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie luz był na tyle delikatny że nie wyczułem go łomem napinając banana na podniesionym aucie.  O szarpakach nie wspomnę bo tam żeby coś znaleźć to chyba koło się musi urywać. Bez zdjęcia banana ze zwrotnicy bym tego nie znalazł, bo jak pisałem robiłem to przygotowując się do innej naprawy i wyszło to przypadkiem. Co ciekawe jakiś czas temu wymieniałem prawego banana z powodu luzu i tam odgłos był zupełnie inny. Za to luz dało się wyczuć przy pomocy łoma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 00:13, zbigor napisał:

U mnie luz był na tyle delikatny że nie wyczułem go łomem napinając banana na podniesionym aucie.  O szarpakach nie wspomnę bo tam żeby coś znaleźć to chyba koło się musi urywać. Bez zdjęcia banana ze zwrotnicy bym tego nie znalazł, bo jak pisałem robiłem to przygotowując się do innej naprawy i wyszło to przypadkiem. Co ciekawe jakiś czas temu wymieniałem prawego banana z powodu luzu i tam odgłos był zupełnie inny. Za to luz dało się wyczuć przy pomocy łoma. 

Odświeżam.

Udało się zlikwidować stukanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie przejechałem nawet metra po wymianie. Zamiast pojechać na próbę , auto odjechało na lawecie do mechanika. Pompa CR sypnęła opiłkami. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama d*pa, 

Stuknięcie słyszalne mam od 4 lat acz kolwiek kiedyś występowało rzadziej, później założyłem gwint i zaczęło mi coś wogole stukać na nierównościach, nic nigdzie nie widać, wróżąc z fusów wymienilem  dolne wahacze te co do niech amorek jest przykrecony, wpadły poliuretany do bananów, po czym dwa razy łączniki stabilizatora, nowe mocowania górne amortyzatora nowy gwint vogtland, poliuretany zrobiły out i wpadły banany z M14 i ta większą tuleja gumowo olejowa plus oba górne na obie strony. I jak kur... Stukalo tak stuka ?

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ktoś coś znalazł? ja mam to też, ale nie mam możliwości na kanał albo podnośnik. czekam na powrót do Polski. ale po trochę obstawiam Banany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas cofania i zatrzymania jest delikatny stuk. Żaden diagnosta ani mechanik nie jest w stanie mi pomóc gdzie to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym wszyscy mówimy. i ja chyba znalazłem. Zdjąłem koło i zacząłem szarpać zaciskiem, ewentualnie odginać śrubokrętem i znów szarpać. za każdym razem był stuk, tak jakby gumki prowadzące w jarzmie były już mocno wyrobione. przy cofaniu i naciśnięciu hamulca owy stuk się robi. później drugi raz już nic. Po sprawdzeniu drugiej strony zacisk poddaje się lekko na gumach prowadzących, ale nie ma żadnego stuku i jest o wiele sztywniejszy. zamówiłem nowe prowadnice i gumy. po założeniu i sprawdzeniu napiszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już się prawie poddałem stuki nie dawały mi spokoju, moim zdaniem powoduje je któryś z luzów na sankach, może do być niedokręcona śruba od sanek, drążki, końcówki drążków i wreszcie luz na maglownicy który okazał się moim problemem wystarczyło skasować luz na górnej śrubie maglownicy i stukanie ustało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2015 o 13:26, livenet napisał:

U mnie też stuka od roku, zwłaszcza podczas jazdy na 1 i 2 biegu jak dam gazu i puszczę gaz to słychać stuknięcie. Co ciekawe kiedy się ochłodziło (jesień, zima) przestało stukać a po zimie znowu zaczęło, jakby temperatura miała na to wpływ

Mam tak samo dodatkowo zauważyłem, że podczas stuku drążek zmiany biegów też się rusza i to według mnie za mocno. Auto mam na sprzedaż i muszę to naprawić dodam że to A4 B7 zawieszenie całe nowe, moje obawy to padająca skrzynia bo dwumas i sprzęgło nowe założone 2 lata temu. Wkurza mnie to strasznie i nie mogę tak auta sprzedać. Problemu nie rozwiązałem ,auto sprzedane.

Edytowane przez Lygrys
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2019 o 22:15, Kodii napisał:

polecam 24 sekunda filmiku takie oto dziwne odgłosy oddaje moje auto, sorry za bałagan :D

Filmik jest do mojej poprzedniej wypowiedzi. 

Witam ,jak tam nasze ,,magiczne trzeszczenia i  stuki" w aucie klasy jak by nie patrzył premium ?:facepalm: U mnie 3  mechaników już kapituluje  plus diagnosta ,wyszarpane ,wybujane i dalej lipa ..wszystko sztywne a teraz propozycje ...poduszka amortyzatora i amortyzator :dontknow: Jestem umówiony jeszcze z jednym mechanikiem i zobaczę ...Czytając posty to chyba będzie łatwiej sprzedać i kupić nie ,,trzeszczący":grin:

Podpiąłem się pod film kolegi bo u mnie najbliżej tych ,,magicznych dzwięków" , cisza na progach ,przejazdach kolejowych ,wybojach ,kocich łbach i co tam jeszcze GDDKiA wymyśliła :tongue4:Auto prowadzi się bez zarzutów ,nie wiem o co kaman ....a szkoda podkręcać audio bo w końcu ogłuchnę i będą mi musieli zapłacić za uszczerbek na zdrowiu ...Coś ,ktoś.... to może zasugeruje bo mnie to lekko przerasta :kwasny: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, grzywka-1970 napisał:

Witam ,jak tam nasze ,,magiczne trzeszczenia i  stuki" w aucie klasy jak by nie patrzył premium ?:facepalm: U mnie 3  mechaników już kapituluje  plus diagnosta ,wyszarpane ,wybujane i dalej lipa ..wszystko sztywne a teraz propozycje ...poduszka amortyzatora i amortyzator :dontknow: Jestem umówiony jeszcze z jednym mechanikiem i zobaczę ...Czytając posty to chyba będzie łatwiej sprzedać i kupić nie ,,trzeszczący":grin:

Podpiąłem się pod film kolegi bo u mnie najbliżej tych ,,magicznych dzwięków" , cisza na progach ,przejazdach kolejowych ,wybojach ,kocich łbach i co tam jeszcze GDDKiA wymyśliła :tongue4:Auto prowadzi się bez zarzutów ,nie wiem o co kaman ....a szkoda podkręcać audio bo w końcu ogłuchnę i będą mi musieli zapłacić za uszczerbek na zdrowiu ...Coś ,ktoś.... to może zasugeruje bo mnie to lekko przerasta :kwasny: Pzdr.

Dodam jeszcze że zawieszenie to 1 BL:disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam temat. Również mam dziwne stukanie przy wolnym ruszaniu na pierwszym biegu i na drugim też. Jak dodaje umiarkowanie gazu  to pojawiają się te trzaski i jak odpuszczam gaz to również. Dźwięki te nie występują na żadnych nierównościach ani dołach itp, tylko podczas ruszania. Dodam że mam auto z 2012 polift 2.0 TDI 163km w sline. Czy któremuś z kolegów udało się zweryfikować i zwalczyć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,ja dwa dni temu uporałem się z ,,moim trzeszczeniem'' -powód tuleja na lewym bananie ,na szarpakach nic nie pokazywało ale dociekliwy mechanik znalazł i jest cicho i miło :smiley: A no i co ważne hałas a właściwie trzeszczenie pojawiało się tylko kiedy koło było napędzane ,jak odpuściłeś gaz było ok.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się.z przodu też są banany?też mam problem z trzeszeniem takim samym jak kolega wyżej kodii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...