Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnice między S4 B7 a A4 B7


jary1982

Rekomendowane odpowiedzi

Hej to i ja podlacze sie do tematu. 

Jaki ja mam przod i tył? 

Podobno bylo zmieniane a nie moge dojsc czy na oryginalne A4 s-line

Czy na S4 ?

IMG_20180120_114413.png

IMG_20180120_114428.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego A4-B7-Quattro-3.0,

Przedni grill masz z pionowymi podwójnymi (dzielonymi) szczebelkami czyli S4.

Tylną dokładkę masz S-line (na 2 okrągłe końcówki). 

S4 ma dokładkę na podwójne końcówki z dwóch stron,

BTW. Uzupełnij dane w profilu,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szurawoj napisał:

Witam, odkopie bo mam szybkie pytanko. W sedanie a4b7 s line są takie same lampy z tylu w karoserii jak w normalnym sedanie bez s line? Bo kupilem lampe i nie pasuje mi..

Lampy są takie same. Co tam nie pasuje? Opisz albo zrób foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szurawoj napisał:

Witam, odkopie bo mam szybkie pytanko. W sedanie a4b7 s line są takie same lampy z tylu w karoserii jak w normalnym sedanie bez s line? Bo kupilem lampe i nie pasuje mi..

Może kupiłeś od avanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie wymiarów zderzaków w a4 i s4, czy oba mają identyczne wymiary poza grilem ? Otóż, po montażu FMIC mam problem z halogenami, po prostu nie podejdą, dlatego myślałem na wymianą zderzaka lub pozostaje mi wyciąć plastiki i wstawić kratki. Wpadłem również na zderzak DTM, ma ktoś może nr oem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Shogun

zderzak S-Line/S4 nieco bardziej wychodzi w przód.

Jaki założyłeś Fmic?

Przy 550x230x65mm konieczne jest podcięcie z tyłu malych kratek grilla, żeby pomieścić gumy Fmic'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@black4 FMIC zamontowany do belki, cale orurowanie zostalo puszcone dolem, problem w tym ze zagiecia sa na poziomie halogenow - za nic na swiecie go ich nie podlacze. Myslisz ze zderzak z S-line pomoglby ?


image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podcięta belkę z tyłu. Standart.

Tak pod zderzak S/S-Line wejdzie. Jedynie jak pisałem wyżej będziesz musiał podrezac delikatnie dremelkiem od tyłu kratki z halogenami. Te kratki wlotow w zderzaku S-Line są demontowalne. W zwykłym zderzaku są wkomponowane na stałe. No i zderzak S/S-Line jest bardziej wypukły także wszystko się mieści choć na styk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, black4 napisał:

Masz podcięta belkę z tyłu. Standart.

Tak pod zderzak S/S-Line wejdzie. Jedynie jak pisałem wyżej będziesz musiał podrezac delikatnie dremelkiem od tyłu kratki z halogenami. Te kratki wlotow w zderzaku S-Line są demontowalne. W zwykłym zderzaku są wkomponowane na stałe. No i zderzak S/S-Line jest bardziej wypukły także wszystko się mieści choć na styk.

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź, chociaż przeglądając dzisiaj fora udało mi się znaleźć nr oem DTM, wyszukując w google natknąłem się na takie nalezisko https://www.ebay.co.uk/itm/Audi-A4-B7-Dtm-Front-Bumper-Splitter-2005-2008/123728958104

Teraz się zastanawiam, co lepiej założyć. Ciężko wyszukać zadbany zderzak i to w kolorze, więc powiedzmy że czy S line czy DTM to cena podobna. Najbardziej mnie denerwuje błąd halogenów, trochę przysiadłem nad VCDS ale nie znalazłem opcji stałego wyłączenia. Gdyby ktoś miał wymiar DTM dużo by to pomogło, wtedy zdecydowałbym w którą stronę iść. Skoro mówisz ze S line da się upchnąć wszystko, to ciekawe jak bardzo wypukły jest DTM, po opisie kolegi @Bart-S odnośnie tego pakietu dowiedziałem się że siedzi tam zwykłe 2,0TFSI a więc "powinno" się wszystko upchać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogu,

Tu znajdziesz wykaz praktycznie wszystkich Ori zderzaków wraz nr. części + zderzaki aftermarket:

https://nickscarblog.com/reviews/b7-audi-a4s4-front-bumper-options

DTM-y u nas są rzadkością i są drogie.

Mają grill rozmiarów seryjnego (S/S-Line jest większy).

Nie wiem czy DTM też wychodzi tyle do przodu tak jak S/S-Line.

Kolega MRavel ma zdaje się zderzak DTM.

Napisz do niego zapytaj jaki ma Fmic. 

Jest jeszcze ciekawa cenowo opcja aftermarket: https://www.olx.pl/oferta/zderzak-przod-kpl-audi-a4-b7-8e0-04-rs4-s4-s-line-CID5-IDzU1ps.html

Musiałbyś pomierzyć czy Twój Fmic tam wejdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy eski wychodziły z srebrnymi lusterkami czy też pod kolor reszty kasty? 

Jeden Pan który sprzedaje auto twierdzi że tak z fabryki wyjechało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wychodziły i takie i takie w zależności jak kto sobie skonfigurował auto,

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, panfranek napisał:

Czy drzwi przednie od RS B7 będą pasowały do A4 B7 1.8T? Po przełożeniu dolnej listwy oczywiście :)

przednie drzwi nie są poszerzone, więc powinny pasować

Edytowane przez niwet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...