Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa multifunkcyjna kierownica


easymoonrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.

Mam problem z multifunkcyjną kierownicą w moim nowozakupionym audi a4b6 1.9 tdi avant 2004 r. Przyciski nie działają i nie są podświetlone. Co może być tego przyczyną? Gdzie szukać problemu? Dodam, że mam RNS-E. FIS też działa. Wygląda jakby kierownica nie otrzymywała w ogóle zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy jest zakodowana.

VAG -> 16-Steering Wheel

* 0?xxx: Kierownica
- 0 = standardowa (bez multifunkcji)
- 1 = kierownica trójramienna (sportowa)
- 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia
- 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu
- 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem
- 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem
Później do sprawdzenia, czy wszystko w kierownicy jest podłączone. Klakson działa?
Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy jest zakodowana.

VAG -> 16-Steering Wheel

* 0?xxx: Kierownica
- 0 = standardowa (bez multifunkcji)
- 1 = kierownica trójramienna (sportowa)
- 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia
- 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu
- 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem
- 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem
Później do sprawdzenia, czy wszystko w kierownicy jest podłączone. Klakson działa?

Wielkie dzięki. Autkiem na razie zjechałem do domu, ale musiałem pilnie wyjechać na dłużej i sprawdzę to jak wrócę, gdyż niestety na razie audi jest poza moim zasięgiem. Dam znać co i jak.

Edytowane przez easymoonrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu ktoś taką kiere założył i nie ma tasmy i modułu pod multi ? sprawdzałeś czy wcześniej działała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że problem raczej leży po stronie podłączenia - albo nie masz wiązki, albo moduł i taśma nie obsługują kierownicy, bo nawet bez poprawnego zakodowania przyciski mi świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że problem raczej leży po stronie podłączenia - albo nie masz wiązki, albo moduł i taśma nie obsługują kierownicy, bo nawet bez poprawnego zakodowania przyciski mi świeciły.

Tak też mi się wydaje, że jeżeli zasilanie by dochodziło to światełka by się paliły. Może taśmę szlag trafił. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł do tego zajrzeć.

Dzięki za podpowiedzi. Pewnie jeszcze będę potrzebować Waszej pomocy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie rozkodowałem vin chociaż nie wiem, czy ta strona http://vin-decoder.pldziała prawidłowo.

Zgodnie z informacjami auto wyjechało z fabryki z multifunkcyjną kierownicą http://vin-decoder.pl/WAUZZZ8E85A113338

Tak przy okazji - może ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o aucie analizując ten numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO, to dostaniesz pełne wyposażenie auta, a jak chcesz poznać jego historię, to uderz do kolei stanley.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO, to dostaniesz pełne wyposażenie auta, a jak chcesz poznać jego historię, to uderz do kolei stanley.

Dziękuję nitroo. :hi:

Sprawdziłem kody wyposażenia i wychodzi na to, że auto od początku było wyposażone w multifunkcyjną kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem dziś vcdsa. Błędów zero. Testowanie funkcji przez vcdsa działa (zmienia się głośność, przełącza kolejny utwór, działają tez funkcje telefonu). Przyciski na kierownicy nadal nie działają i się nie podświetlają... :/ Co robić..?

http://www88.zippyshare.com/v/c1ufUTKl/file.html#


Nie macie pomysłu co zrobić?


Nowy fakt w sprawie: działa jeden przycisk (następny utwór/stacja radiowa). Podświetlenia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownice masz czteroramienna z przyciskami multi w poduszce? Tam jest jeszcze taki moduł w kierownicy. Może tam coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierownice masz czteroramienna z przyciskami multi w poduszce? Tam jest jeszcze taki moduł w kierownicy. Może tam coś jest nie tak.

Tak. czteroramienna z obsługą radia i telefonu. Chyba z modułem wszystko ok. Przez vcdsa działają wszystkie funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj w kierownicy jeśli przez VCDS a działają zdejmij kiere i zobacz w jakim stanie są wiązki i wtyczki pewnie tam coś nie łączy.

Z tym że nie napisałeś jaka to kiera od B6 czy od B7 ? przyciski masz w poduszczę czy na kierownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że przez VCDSa przyciski działa zawsze a tak normalnie w ogóle. Gdyby nie łączyło coś w obu przypadkach powinno nie laczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że czteroramienna z przyciskami w poduszce, czyli ta z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...