Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 opony na felgi 19"9j et29


MichałA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Panowie potrzebuje pomocy :decayed: udało mi się kupić takie oto felgasy jak w temacie 19" 9j et29, no i mam mały kłopot nie mogę nic znaleźć na temat dopasowania opon, żeby nic nie obcierało w budzie B6, dodam że zawieszenie jest seryjne podstawowe 1BA, chodzą mi po głowie opony 225/35/19 lub 235/35/19.

Zależy mi żeby auto było w pełni funkcjonalne tj 4 os na pokładzie, bagaż i w drogę :grin: stąd pytanie czy w ogóle jest to realne no i jakie te oponki w końcu dobrać?

Z góry dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuj 225/35

jak nie idziesz w ostrą glebe to dadzą rade,

ja u siebie podpasowałem 19x9 et 33 i niestety przy dośc mocnej glebie przycierało o rant z przodu ( opona 225/35 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuj 225/35

jak nie idziesz w ostrą glebe to dadzą rade,

ja u siebie podpasowałem 19x9 et 33 i niestety przy dośc mocnej glebie przycierało o rant z przodu ( opona 225/35 )

Gleba narazie nie wchodzi w grę,może kiedyś wpadnie zestaw eibach-a -30mm ale to dopiero plany,a masz może kolego jakieś foty jak to u Ciebie wyglądało? Chodzi mi o to czy spory naciąg wyjdzie na oponie o profilu 225/35 założonej na felgę 9j? No i druga sprawa jak będzie się to prezentować przy moim górskim zawieszeniu ;)

..... Siema :D No więc sytuacja się rozwiązała napiszę dla potomnych co i jak zrobiłem i oczywiście opiszę efekty bo zdjęć nie umiem wstawiać,

Felgi 19"9j et29 wchodzą spokojnie do naszych A4-ek , przy standardowym zawieszeniu 1BA wygląda to dość wysoko ale nie jest źle, myślę że do zawieszenia obniżonego seryjnie 1BE i 1BV też spokojnie wejdą i nie będą obcierać.

Ja założyłem opony 235/35/19 i wyszedł delikatny naciąg, z tylu koło ładnie się chowa w nadkole i jest równo z rantem błotnika z przodu piasta jest bardziej wysunięta więc koło również wyszło bardziej na zewnątrz przy 9 calowej feldze wystaje ono ok 1,5 - 2cm poza rant, myślę że przy obniżonym zawieszeniu koło bardziej się kładzie i tyle nie wystaje, ogólnie efekt OK :thumbup1: jestem zadowolony z tego jak to się prezentuje, jeździ się porównywalnie do 18" tak samo czuć każdą nie równość no i czuć wagę felg, ale nie ma tragedii, a i bym zapomniał trzeba zapomnieć o krawężnikach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2015 o 08:16, MichałA4 napisał:

Gleba narazie nie wchodzi w grę,może kiedyś wpadnie zestaw eibach-a -30mm ale to dopiero plany,a masz może kolego jakieś foty jak to u Ciebie wyglądało? Chodzi mi o to czy spory naciąg wyjdzie na oponie o profilu 225/35 założonej na felgę 9j? No i druga sprawa jak będzie się to prezentować przy moim górskim zawieszeniu ;)

 

..... Siema :D No więc sytuacja się rozwiązała napiszę dla potomnych co i jak zrobiłem i oczywiście opiszę efekty bo zdjęć nie umiem wstawiać,

Felgi 19"9j et29 wchodzą spokojnie do naszych A4-ek , przy standardowym zawieszeniu 1BA wygląda to dość wysoko ale nie jest źle, myślę że do zawieszenia obniżonego seryjnie 1BE i 1BV też spokojnie wejdą i nie będą obcierać.

Ja założyłem opony 235/35/19 i wyszedł delikatny naciąg, z tylu koło ładnie się chowa w nadkole i jest równo z rantem błotnika z przodu piasta jest bardziej wysunięta więc koło również wyszło bardziej na zewnątrz przy 9 calowej feldze wystaje ono ok 1,5 - 2cm poza rant, myślę że przy obniżonym zawieszeniu koło bardziej się kładzie i tyle nie wystaje, ogólnie efekt OK :thumbup1: jestem zadowolony z tego jak to się prezentuje, jeździ się porównywalnie do 18" tak samo czuć każdą nie równość no i czuć wagę felg, ale nie ma tragedii, a i bym zapomniał trzeba zapomnieć o krawężnikach :decayed:

Hej.

Masz może foty tych 9Jx19 na aucie? Chociaż post stary, daj znać jak wrażenia z jazdy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , wg mnie nie jeździło się na tym secie źle, tu i ówdzie przytarło po zmianie sprężyn na sportline , ale myślę że przy założeniu opon 225/35 przycierek by nie było, sam teraz szukam felg na lato i też będą to 19''9j i opona na to pójdzie 225 właśnie .

Znalazłem kilka fotek na tel:

 

_20160701_223856.JPG

IMG_20180719_224631.jpg

_20160723_210855.JPG

_20160723_210755.JPG

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszło!

Ładny czarnuch!

Fotki top, dzięki ;D

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już dawno zmieniło właściciela :wink: Teraz na lato planuje kupić pompei albo rotora w 19"9j et33 i oponę na to wrzucę 225/35/19, powinno to w miarę siąść .

W obecnej A4 mam kit obniżający vogtlanda i auto na 18" stoi na 63cm przód i tył zobaczymy jak się 19-tka ułoży na tym.

Tak to teraz wygląda:

 

IMG_20180916_190841.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Dzieki :) Staram się, aby to jakoś trzymało się kupy ,  muszę w wolnej chwili założyć temat o aucie , bo jak na razie  brak czasu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ nie powiem Ci dokładnie, ale od serii poszło 4/5 cm w dół. Teraz na allegro nie widzę takich samych sprężyn  żeby coś podlinkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichałA4 napisał:

Auto już dawno zmieniło właściciela :wink: Teraz na lato planuje kupić pompei albo rotora w 19"9j et33 i oponę na to wrzucę 225/35/19, powinno to w miarę siąść .

W obecnej A4 mam kit obniżający vogtlanda i auto na 18" stoi na 63cm przód i tył zobaczymy jak się 19-tka ułoży na tym.

Tak to teraz wygląda:

 

IMG_20180916_190841.jpg

Bardzo ładnie to wygląda w czerwonym...

A o koła pytałem, bo sam coś planuję i myślałem właśnie o tych z RS4 9J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta czerwona piękna...

jeszcze z czarnymi dodatkami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone są same spreżyny na amory od BV , jest to dużo lepszy kit niż wczesniejszy eibach sportline i amor BV, jest duzo bardziej komfortowo czytaj miekko :) 

Felgi z rs4 nie powiem klasa bardzo dobrze wygladaja i sa mega wytrzymale , maja tylko jeden minus -Et29.... ciezko jest je upchac z przodu, opona musi byc na tym 225 no i auto musi też byc obnizone bo inaczej kolo nie schowa sie w nadkole.

Ja na ten rok tez chce 9j z tym ze wybiore et 33 niby to tylko 4mm ale  i auto mocniej obniżone niż poprzedniczka wiec licze ze nie bedzie mocno to wystawac.

Najlepiej by bylo jakby te felgi mialy od ET40-35 wtedy byla by bajka, wiadomo na gwincie to i 33-29 da rade ladnie spasowac, ale ja gwintu nie planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichałA4 dołączam się do pytania. Które dokładnie springi Vogtland masz obecnie z amorem 1BV?

Pozdrawiam ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...