Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż podświetlanych kratek nawiewów w modelach A4 przed II liftem


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Opis montażu podświetlanych kratek nawiewów:

Informuję że przełożenie samego podświetlenia do kratek przed II liftem tak jak nie którzy sądzili że się da, nie jest taką prostą sprawą chodzi przede wszystkim o pokrętło które przed II Liftem jest mocowane w mniejszym otworze (5 mm), natomiast II lift już ma otwór (2,5 cm) co z tym idzie trzeba by było wiercić, i nadlewać kawałek plastiku po to aby się nie przemieszczał i nie wylatał.

Ale przejdźmy do sedna montażu jeżeli ktoś chciałby sobie założyć podświetlane kratki z modelu 99-00 to pasują one bez przeróbki do modelów przed II liftem czyli plug&play.

Kupujemy kratki podświetlane

kupnowlotwps5.jpg

oczywiście kupiłem nie taki kolor jak chciałem, deskę w samochodzie mam koloru czarnego a kratki okazały się koloru granatowego i jak przymierzyłem to strasznie się różniły od deski rozdzielczej. Wpadłem na pomysł że przełożę same kratki a obudowy zostaną pomalowane na kolor czarny mat.

MATERIAŁY POTRZEBNE (jak dla mnie )

* papier ścierny drobno ziarnisty

* podkład do plastiku w spreju

* czarny mat w spreju

* lutownica, cyna,

* koszulki termokurczliwe lub taśma izolacyjna

* rozpuszczalnik

* wkrętarka z małym wiertłem

DEMONTAŻ STARYCH KRATEK

demontastarychkrateknb5.jpg

Kratki nie są przykręcane w żadnym miejscu, zamontowane są tylko na wcisk możemy do ich wyjęcia użyć bardzo cienkiego śrubokręta, ja użyłem starej karty telefonicznej którą znalazłem w schowku, wsuwamy ją pomiędzy kratkę a deskę i lekko podważamy i później wyciągamy kratki.

Demontaż kratek z obudowy

podwadzamy wszystkie kratki cienkim śrubokrętem i wysuwamy

wyjciekratekstarychsp6.jpg

Przygotowanie pod malowanie

Po wyciągnięciu kratek matujemy obudowy papierem ściernym później odtłuszczamy rozpuszczalnikiem i malujemy najpierw podkładem do plastików, czekamy aż wyschnie i nakładamy ostrożnie czarny mat aby nie było zacieków czekamy aż wszystko ładnie wyschnie ja czekałem 3 dni aby być pewnym że wszystko ładnie wyschło.

malowaniekratekek8.jpg

Nadszedł czas na złożenie wszystkiego w całość, sprawdzamy czy wszystko ładnie gra czy kręci się lekko i czy najważniejsze podświetla.

wycigniciepodwietleko7.jpg

przeoeniekratekdonowejey8.jpg

przeoeniekratekdonowej2re3.jpg

zoeniewszystkiegowcaovr4.jpg

sprawdzeniewszystkiegocdz3.jpg

PRZYGOTOWANIE INSTALACJI W SAMOCHODZIE

Najpierw wywierciłem małe otworki w miejscach gdzie są montowane kratki nawiewów w celu przeprowadzenie przewodów do podświetlenia.

wiercenieotworwwsamochoni7.jpg

Wyjmujemy radio i ukazuje się wiązka elektryczna do zasilania radia, i właśnie pod tą wiązkę przeciągamy kable z podświetleń nawiewów. W tej wiązce znajduje się PLUS po włączonych światłach

pluspowiatachrozjanionyvh3.jpg

pluspowiatchprzyciemnioyj5.jpg

wpinamy się z oświetleniem kratek do tych przewodów później wszystko lutujemy okręcamy taśmą izolacyjną składamy wszystko co rozkręciliśmy, zakładamy kratki i cieszymy się ładniejszym wyglądem kratek. Oczywiście intensywność podświetlenia można zmienić za pomocą pokrętła w liczniku

Efekt końcowy

zaoenielewejkratkicp5.jpg

efektkocowy1ds9.jpg

efektkocowy2yf6.jpg

efektkocowy3ia8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno si.ę wyrwać za 100 ja kupiłem za 120 na allegro ale inny kolor malowanko i wygląda jak ori[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 19:02_________________________________________________

Witam

napisz jeszcze jak przeciągnąłeś zasilanie do bocznych kratek ??

tak samo jak z środka pociągnąłem kable do radia odkręciłem schowek żeby było dojście i przeciągnąłem

NO ciekawe rezanko tylko czy nie lepiej było pozbyć się tych granatowych i szukać czarnych

dla mnie nie ma różnicy w ogóle się nie różni po tym malowaniu a malowałem same tylko obudowy bo kratki przełożyłem ze starych są identyczne i nawet kolor się nie różni, a takie kratki to ciężko dostać schodzą jak ciepłe bułeczki tylko zdjęcia tego nie oddają nie ma żadnej różnicy poważnie mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobrze kupiles bo jak ja na alllegro szukalem to ponizej 150 nie schodzily (+przesylka) i w dodatku znalesc takie to... duzo szukania..... ale efekt jest :good: a kiedy podswietlenie klamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grippen ile dales za kratki? i gdzie kupowales? to teraz juz masz pakiet oswietlenia w wersji fulll? pozdrawiam :good:

Chyba jeszcze nie full w b5 chyba nie było takiego pakietu następne mody to będzie podświetlanie na nogi i lampka podsufitowa z diodami

to dobrze kupiles bo jak ja na alllegro szukalem to ponizej 150 nie schodzily (+przesylka) i w dodatku znalesc takie to... duzo szukania..... ale efekt jest :good: a kiedy podswietlenie klamek?

Raz były za 100 zł i to czarne razem z przesyłką ale pytałem czy pasują i się spóźniłem ktoś kupił ale tym razem zaryzykowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graty Grippen :good:

grippen ile dales za kratki? i gdzie kupowales? to teraz juz masz pakiet oswietlenia w wersji fulll? pozdrawiam :good:

Chyba jeszcze nie full w b5 chyba nie było takiego pakietu następne mody to będzie podświetlanie na nogi i lampka podsufitowa z diodami

każda b5 po II lifcie ma podswietlenie nóg i diody w podsufitce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda b5 po II lifcie ma podswietlenie nóg i diody w podsufitce

Tak wiem ale chodziło mi że nie był to pakiet oświetlenie w B5 nie było czegoś takiego jak pakiet oświetlenie (chyba) tylko to było w standardzie pakiet zaczynał się dopiero od B6 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda b5 po II lifcie ma podswietlenie nóg i diody w podsufitce

Tak wiem ale chodziło mi że nie był to pakiet oświetlenie w B5 nie było czegoś takiego jak pakiet oświetlenie (chyba) tylko to było w standardzie pakiet zaczynał się dopiero od B6 :mysli:

no tak, wszystko to co w b6 nazywają pakietem oświetlenia w B5 po II lifcie miało w standardzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratki juz zamówione :) wychaczylem czarne za 100zl [br]Dopisany: 25 Październik 2008, 15:51_________________________________________________http://www.allegro.pl/item468393211_kratki_nawiewu_audi_a4_95_01_z_podswietlaniem.html jak by ktos chcial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy takie podświetlane kratki z anglika pasują P&P do auta z kierą po lewej stronie

Wydaje mi się że pasują tylko będzie odwrotnie podświetlanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe... :notworthy: panie grippen a jesli chodzi o diody w plakatowce przedniej to juz zrobiłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe... :notworthy: panie grippen a jesli chodzi o diody w plakatowce przedniej to juz zrobiłes?

Nie bardzo kapuje chodzi ci o diody w klamkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...