Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Temperatura silnika 1.8 125KM


twardy_mt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie do użytkownków i znawców silnika 1.8 125KM.

Panowie jaka jest optymalna temp.w waszych maszynach? W moim jest to 65-70(max 80 podczas jazdy) a 90-93 uzyskuję tylko podczas postoju np.w korkach i wtedy załącza mi się wentylator co słychać wyraźnie ale tylko wtedy gdy nie jest włączona klima bo wtedy oczywiście wentylator chodzi całt czas,natomiast sprzęgło wiskotyczne(drugi wentylator)pozornie kręci się cały czas ale zawsze można go zatrzymać np.za pomocą kawałka drewna lub ręką w rękawicy,martwi mnie to,że mogę to zrobić również podczas wysokiej temp.silnika.Czy wentylator od klimy wystartczy do ochłodzenia układu tak jak np.w modelach z 2002 r gdzie wiska nie ma?Skoro Wisko mam zepsute, to temp. powinna być raczej wysoka a nie niska.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkownków i znawców silnika 1.8 125KM.

Panowie jaka jest optymalna temp.w waszych maszynach? W moim jest to 65-70(max 80 podczas jazdy) a 90-93 uzyskuję tylko podczas postoju np.w korkach

Po paru minutach jazdy od odpalenia trzyma równe 90 stopni Celcjusza - i tak powinno byc - jest to normlana temperatura pracy silnika.

Jeśli u Ciebie jest tak jak wyzej napisałes to jezdzisz z niedogrzanym silnikiem co za tym idzie spalanie jest znacznie wieksze niz byc powinnno. Najprawdopodobniej padł Ci termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem to samo, wymieniłem termostat i teraz jest już wszystko OK.

Jak będziesz chciał sam go wymienić, to będziesz potrzebował: nowy termostat, uszcelke i nowy płyn do chłodnicy.

Niektórzy mówią że można wlać ten sam, ale w trakcie wyjmowania uszkodzonego termostatu napewno sie straci około litra płynu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...