Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie felg Plastidipem - częściowe..


toman

Rekomendowane odpowiedzi

Witka, mam alu 18 w których w tamtym roku polerowałem fronty.

DSC_0715.jpg

Ponieważ czarne malowanie jest już miejscami średniej jakości (chociaż tragedii nie ma i chyba tylko ja to widzę), pomyślałem o pomalowaniu tego czarnym plastidipem + na wierzch metalizerem od plastidipa:

Zastanawiam się jeszcze czy malować całe felgi, czy zostawić polerowane fronty i bardziej skłaniam się do drugiej opcji, bo kosztowało mnie to sporo pracy i trochę szkoda teraz zamalować..

Problem jest z tym, czy realne jest pomalowanie tego w taki sposób, żeby na tej ostrej krawędzi plastidip nie odchodził np przy myciu? W jaki sposób malować: okleić front, czy malować po całości i powinno na krawędziach dać się rozerwać - ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

Wydaje mi się, że takie połączenie polerowany front + metalizer jakiegoś koloru mogłoby się ładnie błyszczeć w słońcu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zostawić polerowane miejsca to lepiej je oklej a następnie maluj plastidipem, ale przy odrywaniu taśmy i tak jest to prawdopodobne, że oderwiesz ją razem z dipem - on dobrze przywiera praktycznie do każdych powierzchni. Cięcie po malowaniu skończy się oderwaniem większego płatu niż zamierzono. Kiedyś próbowałem właśnie malowania dipem do ostrego kantu ale po kilkunastu myciach karcherem pod plastidip dostaje się powoli woda i podnosi go przez co robi się firanka. Najlepiej plastidipem malować całość wtedy zachowana będzie jednolita trwalsza struktura.

Jeśli chcesz poprawić tylko czarny lakier to w przypadku tych felg raczej trwalsze będzie ponowne malowanie - ale tu z kolei pakujesz się w koszty. Tak źle i tak niedobrze :decayed:

Ja bym pomalował całość - niestety czasami tak bywa, że jakiś wysiłek idzie na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był na forum plsatidip będzie Ci i tak i tak schodził wystarczy zadrapanie lub lekkie obtarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom, że przy otarciu albo zadrapaniu będzie schodził, ale od 3 lat nie zadrapałem ani jednej felgi, więc powinno być dobrze :)

Czyli lepiej jest okleić front niż malować całe i odcinać? A jak oklejać - do samej krawędzi, czy zostawiać kilka milimetrów? Na youtube na wszelkich filmikach promo odrywa się to w miarę dobrze na krawędziach, ale tak jak pisałeś - z karcherem może być problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom, że przy otarciu albo zadrapaniu będzie schodził, ale od 3 lat nie zadrapałem ani jednej felgi, więc powinno być dobrze :)

Czyli lepiej jest okleić front niż malować całe i odcinać? A jak oklejać - do samej krawędzi, czy zostawiać kilka milimetrów? Na youtube na wszelkich filmikach promo odrywa się to w miarę dobrze na krawędziach, ale tak jak pisałeś - z karcherem może być problem :/

kleisz taśmę równo do krawędzi i docinasz nożykiem do tapet - jeśli taśma będzie odstawać to plastidip się do niej przyklei, ale na prawdę polecam pomalować całość, szkoda marnować środki i się irytować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...