Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] a4 Quattro 1,9 TDI szum z tyłu


piotrsad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno kupiłem A4 Avant 1,9TDi Quatro 110km 98rok, i jak jechalo sie szybciej było słychać lekki szum, jakby łozyska z tyłu, ale myślałem że jest to normalny odgłos dyferencjału, wczoraj zrobiłem 1400km jadąc do francji i szum nasilił sie do tego stopnia że cięzko sie rozmawia w aucie, co może być przyczyną?? obecnie jestem we francji i nie wiem czy oddawac auto do serwisu czy probowac samemu cos zdziałać, mam tutaj dostep do podstawowych narzędzi, moze wystarczy cos przesmarowac / wymienic olej etc?? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis jak jechalem to drgania az sie przenosily po aucie powyzej 80km/h odglos jakby dochodzi bardziej z prawej tylniej strony, jak sprawdzic ilosc tego oleju w moście?? pierwszy raz mam audi i pierwszy raz quatro więc można powiedzieć że to dla mnie nowość,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś tyle koło i pokręć nim może masz uszkodzoną oponę bo łożysko raczej nie przenosi drgań no chyba że rozsypujący się tylny most co do oleju w moście poszukaj na forum było opisane w którym miejscu jest korek i jak się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic ilosc tego oleju w moście??

pozdrawiam

http://www.audiworld.com/tech/misc33.shtml

Widać śrubę na fotce 3.

Wątpię czy to w moście u Ciebie.

Prędzej w kole. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za sugestie, na razie tylko popatrzylem pod auto i faktycznie widac ze most jest mokry wiec jakis wyciek z zimeringa jest na pewno, ale czy szumi lozyszko sprawdze jutro, postawie auto na klocki i poslucham na biegu co sie dzieje,

pozdrawiam[br]Dopisany: 17 Październik 2008, 18:15_________________________________________________przetestowałem to i na "szczescie" szumi prawe łożysko w kole bo przy ostrych zakrętach się ucisza, wiec troche się uspokoiłem, ale teraz moje pytanie brzmi czy dam rade wymienić je mając do dyspozycji podstawowe narzedzia (mamy tutaj na budowie taki warsztat mechaniczny) czy wymiana tego lożyska jest jakaś szcególnie skomplikowana, ile może zająć to czasu, może ktoś już to robił i jaki rozmiar łożyska będe potrzebował, bo nie wiem czy uda mi się tutaj kupić czy taniej będzie sprowadzać z polski (ewenrualnie niemiec - kilku ludzi wraca do niemiec na wekend i mogli by mi takie przywieść) czy przy okazji powinienem coś jeszce wymienić, jakieś dodatkowe częsci typu uszczeli, zabezpieczenia etc ??

z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...