Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Demontaż oparcia tylnej kanapy


rys46

Rekomendowane odpowiedzi

tak chyba jest w B5 bo w B6 nie widze zadnych śrubek i nie mam pojecia jak wyjac tylne oparcie i tylna półkę... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 oparcie przykręcone jest śrubami nie wydaje mi się aby w B6 było inaczej :mysli:. poszukaj dobrze śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia jak wyjac tylne oparcie i tylna półkę... :/

z wyjęciem tylnej półki w sedanie jest sporo roboty ale da się to zrobić :decayed: robiłem to jak zawoziłem auto do przyciemnienia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEMONTAŻ OPARCIA TYLNEGO SIEDZENIA

1. Najpierw demontujesz zagłówki, następnie wyciągasz plastikowe prowadnice od nich z oparcia.

2. Energicznie pociągasz za górną część oparcia w stronę przodu auta,

jak wyskoczy to pozostaje tylko unieść całość do góry i wyciągnąć z auta

DEMONTAŻ PÓŁKI

1. Najpierw w kufrze pod półką odłącz kabelek od STOPU.

2. Teraz należy zdemontować blendę głośnika, zaczynasz od części przedniej, następnie boki i uchylasz do góry i wychodzi.

2. Odkręcasz 4 śrubki pod blendą.

3. W przedniej części półki jest zagięcie te które jest ukryte za oparciem w tym miejscu są 4 zatrzaski - pociągasz w przód i wyskakują.

4. I teraz najgorsza robota, żeby półkę wyciągnąć należy popchać jeden bok do tyłu i jednocześnie z tej samej strony wciskać ją w dół przy słupku

- półka jest połączona ze słupkiem (ze słupka wystają 2 "języczki", a w półce są 2 szczeliny)

5. to samo zrobić po drugiej stronie

Z montażem półki jest już więcej zabawy - głownie chodzi o trafienie tymi "języczkami" w szczeliny półki.

Ale jak ktoś ma problem z hałasująca półką to najlepiej jej nie wyciągać, (kończymy demontaż na punkcie 3)

Teraz unosimy do góry jeden z boków i wpychamy w tylne narożniki i boki watolinę lub gąbkę, to samo po drugiej stronie.

wszystko składamy do kupy i podłączamy tylna lampę STOP - tu warto też wsadzić od spodu trochę gąbki żeby usztywnić półkę na środku.

Po tym zabiegu w mojej B6 teraz słyszę czysty bas a nie jak poprzednio jakieś "chrobotanie" z basem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...