Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF]Wymieniłem rozrząd w ASO, pali się service


skiper9

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

mam pytanie, właśnie wymieniłem rozrząd z pompą wody w serwisie ASO w Gdańsku, skasowali mnie za to 1800zl, po wymianie powiadomili mnie ze zapalil mi sie service, i mam do nich przyjechac na wymiane oleju i jakis filtrow(sam dokladnie nei wiem jakich) za kwotę 1400zl.

Samochod przechodził przeglad w ASO w niemczech przy stanie 144 tys km teraz ma 159 tys.,

nie wiem czy mam przegląd zwykły czy LL, ale koleś powiedział że olej mam LL, dlatego teraz zastanawiam się czy ci naciągacze sami mi tego "servisu" teraz nie włączyli komputerem??????? bo jakoś wcześniej nic się nie paliło, chociaż z drugiej storny to jest 15 tys. przejechane.

Czy mogę jakoś bez VAGa sprawdzić jakie mam ustawione przeglądy???

Czy mogę np taki przegląd zrobić w zwykłym warsztacie, i czy onie tez wtedy mogą to skasować lub ustawić inną datę "serwisu"????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj dobry olej z pewnego źródła i filtry Knecht i wymienić możesz nawet sam jak masz kanał.

Olej najlepiej wymieniać co 15 tys. km i nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do nich przyjechac na wymiane oleju i jakis filtrow(sam dokladnie nei wiem jakich) za kwotę 1400zl.

co za złodziejstwo w biały dzien :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wymianie powiadomili mnie ze zapalil mi sie service, i mam do nich przyjechac na wymiane oleju i jakis filtrow(sam dokladnie nei wiem jakich) za kwotę 1400zl.

Odpuść sobie (no chyba że bardzo chcesz :naughty:) wymianę oleju w ASO za 1400 PLN przecież to jest rozbój w biały dzień. Poczytaj TU: http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html

To dowiesz się jakie oleje są polecane do TDI. Kup odpowiednie "smarowidło" i podjedz do jakiegoś w miarę przyzwoitego mechanika to wymieni Ci olej za grosze. W porównaniu do tego co chce ASO :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra pojade do jakiegos innego warsztatu ale nie aso i wymienie olej co jeszcze przydałoby się wymienić????

ale mam pytanie czy to oni mi w tym aso specjalnie włączyli ten "service" czy to akurat przypadek ze się włączył?

jak wymienie olej w zwykłym warsztacie to co wtedy z tym palącym się servisem? skasuje sie sam czy mogą to ustawić w zwykłym warsztacie tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby Ci jakiegoś badziewia nie wlali albo podróbki Nalepiej Motul lub Mobil no oczywiśćie tylko pełny syntetyk do silnika z PD odpowiadający normą: 505.01 czy 506.01 czy tez 507.00 i filtry najlepiej Knecht(oleju,powietrza,przeciwpyłkowy,paliwa) w inter carsie możesz kupić.

Filtry to koszt około 200-250 zł a olej około 150-200 zł zależy jaki i gdzie kupisz.U nas na forum kolega DZIK ma dobre oleje i Ci doradzi co wziąć jak nie wiesz.

Serwis Ci się mogł włączyć po 15 tys km bo może twoje auto nie miało przeglądów w LL tylko normalnie co 15 tyś. co by było bardzo dobre dla silnika.

Tu masz o kasowaniu inspekcji:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t4640.0.html;highlight=kasowanie+inspekcji+w+b6

Wiele rzeczy znajdziesz na forum i zrobisz sam i nie będziesz nabijał kieszeni naciągaczom z ASO i innym.

Powodzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...