Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz nagłosnienia BANG OLUFSEN w systemie MMI 3G


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko:

Czy blendy z A5 Sportback to dokładnie te same blendy co w A4 B8?

Jak na moje oko te samochody maja identyczne tapicerki itp, ale mogę się mylić, bo jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kozuch762 napisał:

Wzmaki dla MMI 2G i 3G są różne?


Tak sa rozne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2018 o 10:05, lobot84 napisał:

Pytanko:

Czy blendy z A5 Sportback to dokładnie te same blendy co w A4 B8?

Jak na moje oko te samochody maja identyczne tapicerki itp, ale mogę się mylić, bo jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach" 

Blendy w przednich drzwiach pasują, tył natomiast już nie. Trójkąty w przednich drzwiach są inne. W desce rozdzielczej wydaje mi się że jest to samo ale tego nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam kilkanpytan bo nie do końca kumam jak podłączyć wzmaka b&o. Mam teraz radio *56 i 10 głośników.

1.co robię z światłowodem? Przepinam z radia do wzmaka? I co dalej?

2.Przy radiu znalazłem jakaś dziwna cześć (do wpięcia w miejsce światłowodu, takie kółko -po co to jest?) 

3.ktore kable powinny zostać w radiu?

4.czy mikrofon trzeba dokładać koniecznie? Jego brak /błąd wpływa ma coś?

 

Edytowane przez M4RK0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 20 głośników? To po co zmieniasz? :D

1. Światłowód przy radiu rozbierasz i dokładasz nowy kawałek pętli. Oba moduły (radio i wzmacniacz) muszą być podpięte na światłowodzie - inaczej Ci nic nie ruszy.

2. Najprawdopodobniej terminator światłowodu. Co znaczy, że ktoś już tam coś kombinował. Może był tam kiedyś Bang albo tuner TV.

3. Wszystkie kable głośnikowe powinny wyjechać z kostki radia.

4. Brak mikrofonu powoduje niekasowalny błąd i nie działa zmiana głośności w zależności od warunków otoczenia. I tak to wszystko będziesz rozbierał, więc pociągnięcie jeszcze jednego kabla to chyba nie problem, a będziesz miał zrobione jak fabryka kazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literówka z ilością głośników:)

 

Najpierw zamieniam głośniki na b&o, jak przy 14 sztukach będzie grało ok to nie dokładam wzmaka - chyba że jest mega różnica. jak to oceniasz?

gdzie można ogarnąć pętlę światłowodu? koleś z linku od wrclaguna nie odpisuje ;/

 

odnośnie tej części to znalazłem to w etce - 4E0973802 ( obudowa płaskiej wtyczki z mostkiem światłowodu ).  nie sądzę, że było coś kombinowane, może jest to standardowe wyposażenie. część była przyklejona od spodu do radia. fura jest poleasingowa z holandii i nie zauważyłem dodatkowych instalacji itp.

 

kable terminal 31 i 30 mostkuje i idą do radia i wzmaka, tak?

nie mogę znaleźć w etce mikrofonu do b&0 - masz może nr tej wiązki lub samego mikrofonu r74?

Edytowane przez M4RK0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sama zmiana głośników nie ma sensu. Radio ma chyba max 10 kanałów - Bang -14. W mocy też masz różnice, a DSP banga na dobrym źródle audio potrafi zagrać bardzo czysto.

Swiatłowód zrób sam, lub tu widzę https://allegro.pl/swiatlowody-mmi-1ec14l1267dbl-audi-q7-a6-c6-a4-b8-i7106048658.html - zdjęcie nr 3 - takie coś będziesz miał plug&play.

4E0973802 to właśnie terminator. Ciesz się, że znalazłeś, czasami się przydaje ...

Mikrofon do B&O, np: 4L1035711G. Wiązka raczej numeru nie będzie miała. Do zrobienia samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy mikrofon odłącz od mmi jeśli masz dwa i odchacz w zielonym menu że jest tylko 1 mic i nie będzie błędu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 05:47, MaciekPL napisał:

Blendy w przednich drzwiach pasują, tył natomiast już nie. Trójkąty w przednich drzwiach są inne. W desce rozdzielczej wydaje mi się że jest to samo ale tego nie sprawdzałem. 

A5 ma na 100 % inne blendy w drzwiach są bardziej wygięte i nie pasuje do a4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak ten głośnik wcisnąć w przednią konsolę pod szybą ? wymieniłem zwykły głośnik od mmi 3g na bang olu fsen Ale nie mogę go włożyć w podszybie 

 

20180716_195001.jpg

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw głośnik magnesem do szyby. Potem wsuń głośnik pod katem. Nie trzeba nic docinać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp trochę musiałem spilowac nie wiem w czym robiłeś Ale w a5 nie chciały wejść właśnie magnes przeszkadzał i wtyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marian2007 napisał:

A5 ma na 100 % inne blendy w drzwiach są bardziej wygięte i nie pasuje do a4 

Hmm miałem w ręce od a4 i od A5 zarówno B&o jak i zwykle. Są te same numery również. Mowa o przodzie. Chyba że jakieś dziwne mi się trafiły i było kombinowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia szyba jest bardziej położona w a5 i może dla tego bo blędy w przednich słupkach drzwi też są inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Tuesday, July 17, 2018 o 16:41, M4RK0 napisał:

Ustaw głośnik magnesem do szyby. Potem wsuń głośnik pod katem. Nie trzeba nic docinać. 

Widze ze moja wskazówka zaczyna byc obligatoryjna. 

Ja takze trzymalem oba mocowania blend (A4 i A5)albo mam cos z oczami albo sa identyczne, dokladnie te same ksztalty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz *AN będzie działał z mmi3g+?   

Roznia się w ogóle wersje przedliftowe np 8T0 035 223AN od polifta 8T1 035 223 A ?

 

Edytowane przez M4RK0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 09:47, Kozuch762 napisał:

Panowie, wrzucał ktoś wzmak 8T1 035 223 A do MMI 3G High? 

Tu nie chodzi o mmi high basic czy plusa  po prostu musisz mieć radio z końcówką o oznaczeniu  053( Kazdy TUNER z końcowka ......53  obsluguje Banga?)czyli to co masz w bagażniku po lewej stronie jak otworzysz  boczek zmieniasz kodowanie i radio ze wzmacniacza przekształca się w tzw przedwzmacniacz czyli tylko przepuszcza sygnał A nie jest już wzmakiem  tą funkcję przejmuje wzmacniacz banga ?

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...