Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 AWT Terkotanie na ciepłym


P1RAT

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko koszt napinacza SWAG  z wtyczka to w sklepie 1100zł, bez wtyczki 450zł. U mnie pomogło na amen wymiana łańcucha na Ori i ślizgów na ori, po tym jest cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2015 o 21:18, KeteO napisał:

I powiem Ci,ze możesz mieć rację bo jak wciskam sprzęgło to terkocze, puszczam i jest cisza. W upał faktycznie terkotanie jest cały czas na ciepłym silniku. Jak jadę nieraz w nocy to rzadko kiedy się pojawi terkot.

Udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo u mnie jest to samo, terkocze na rozgrzanym silniku (jak się już dobrze rozgrzeje) ale jak wcisnę jeszcze sprzęgło jeszcze bardziej terkocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odgrzewam może nie, ale u mnie po wymianie sprzęgła pojawiło się to samo, jak auto się nagrzeje to tyrka... i różnie bo raz na wciśniętym sprzęgle raz na puszczonym przestaje tyrkać jak dostanie obrotów :/ Dość drażniący dźwięk. Jest jakaś możliwość bez ściągania skrzyni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JarcioA4 napisał:

Jest jakaś możliwość bez ściągania skrzyni? 

Jeśliby chodziło o napinacz to skrzyni nie ruszasz :P Skąd dochodzi ten dźwięk, z tyłu spod pokrywy zaworów? Jeśli tak to zacznij od pomiaru ciśnienia oleju na rozgrzanym silniku, czyszczenie smoka i zerknąć pod pokrywę do napinacza. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk idzie typowo zza motoru :/ raz na luzie bez sprzęgła raz ze sprzęgłem sobie tyrka, mam tak od ponad pół roku i w tym czasie zrobiłem remont silnika i całkiem zapomniałem o tym bo zima się nie pojawiało a teraz ciepłe dni i znowu to samo.. w tym tygodniu zerwe skrzynie i zobaczę co tam słychać :/ będę informował tutaj na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2018 o 20:49, JarcioA4 napisał:

Dźwięk idzie typowo zza motoru :/ raz na luzie bez sprzęgła raz ze sprzęgłem sobie tyrka, mam tak od ponad pół roku i w tym czasie zrobiłem remont silnika i całkiem zapomniałem o tym bo zima się nie pojawiało a teraz ciepłe dni i znowu to samo.. w tym tygodniu zerwe skrzynie i zobaczę co tam słychać :/ będę informował tutaj na bieżąco :)

Czekam na info, też borykam się z tym problemem, już nie wiem czy to napinacz, czy może to coś z okolicy sprzęgła (jak się rozgrzeje to terkocze, ale jak wcisnę sprzęgło to jeszcze bardziej) czy może jeszcze coś z wydechem chociaż tłumiki zdrowe, plecionka wymieniona więc ewentualnie katalizator ale też pewnie za nie długo się za to wezmę więc informacje jak najbardziej wskazane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemek.1997 napisał:

Czekam na info, też borykam się z tym problemem, już nie wiem czy to napinacz, czy może to coś z okolicy sprzęgła (jak się rozgrzeje to terkocze, ale jak wcisnę sprzęgło to jeszcze bardziej) czy może jeszcze coś z wydechem chociaż tłumiki zdrowe, plecionka wymieniona więc ewentualnie katalizator ale też pewnie za nie długo się za to wezmę więc informacje jak najbardziej wskazane :) 

Najprawdopodobniej docisk lub tarcza przy dużej temperaturze się rozciąga i przyhacza o obudowę sprzęgła, ale to tylko przypuszczenia :) Zobaczymy co tam wyjdzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JarcioA4 napisał:

Najprawdopodobniej docisk lub tarcza przy dużej temperaturze się rozciąga i przyhacza o obudowę sprzęgła, ale to tylko przypuszczenia :) Zobaczymy co tam wyjdzie  

Ok, daj znać jak się z tym uporasz, ja za jakiś czas pewnie też będę szukał przyczyny, ale teraz są inne sprawy, bardziej potrzebne, jednak info się przyda, żeby nie drzeć pół auta niepotrzebnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał już jakiś czas temu :) Przyczyną tego tyrkotania była osłona między blokiem a skrzynia :D Oto zdjęcie winowajcy, osłona została odpowiednio zmniejszona i problem znikł :) 

35517445_2175180712522058_6871277370939015168_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał to samo w 1,9. Jaja były jak cholera a ja kurwicy dostawałem. Odgięliśmy śrubokrętem blachę w okolicach rozrusznika i jak ręką odjął. Po prostu zły montaż. Z tym Panowie koledzy ze to co słychać na filmiku wyżej nie oddaje w 50% tego co na bank było na żywo  :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...