Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie kierownicą podczas jazdy


mirk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu szarpie mi kierownicą ale nie zawsze i tylko po przejechaniu mniej więcej 30 km. Sprawdzałem zawieszenie na stacji diagnostycznej i jest ok, sprawdzałem wyważenie kół i tez jest ok, luzów na łożyskach nie mam. Kierownicą jak już zacznie szarpać to szarpie zarówno na asfalcie jak i na bruku, przy wolnej jeździe koło 30km/h jak i przy 90km/h (szybciej nie idzie ujechać), no i zarówno podczas przyśpieszania, hamowania silnikiem i przy wciśniętym sprzęgle i na luzie. Zauważyłem że chyba szarpie bardziej jak skręcam w prawo niż jak skręcam w lewo. Podczas szarpania słychać z przodu samochodu dodatkowy dźwięk ale nie jest on głośny i nie potrafię go określić no i nie jest głośniejszy po otworzeniu okna. Kierownicą szarpie w prawo i w lewo około po około 2 cm z dużą częstotliwością poza tym kierownica nie drży. Jeżeli ma ktoś pojęcie co to może być albo jak sprawdzić czy to nie maglownica to dajcie znać.

A zbieżność też jest oki.

dodam że zawieszenie jest lemfordera i jakiś górny element swaga i ma dobre 3 lata ale się jeszcze trzyma

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...